Cuma, 22 Eylül 2017 11:41
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Kanyon Alışveriş merkezinde şaşırtıcı donanımlı sağlık hizmeti
23 Şubat 2008 Cumartesi 09:30
Kanyon alışveriş merkezinde fenalaşınca Türkiye şartlarınn üzerinde tam donanımlı sağlık hizmeti Öner Ilgaz'ı şaşırttı,

İSTANBUL- Kanyon alışveriş merkezine giren her müşteri girdiği andan itibaren sağlık konusunda sigortalı hale geliyor. Herhalde Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren bu hizmet için Kanyon alışveriş merkezine Öner Ilgaz teşekkür etti ve olayı şöyle anlattı:

Dünya rehberle gününü kutlamak için Kanyon alışveriş merkezinde, turizmci arkadaşlarla 21 Şubat 2008 akşamı saat 18 sularında. Konyalı da buluştuk. Ödül töreni sonrası 5 arkadaş başka bir turizm konulu resepsiyona katılmak üzere ayrıldık.

Ticaret merkezinin yürüyen merdivenlerinde birden iki ayağıma birden korkunç acılarla kramp girdi, arkadaşların yardımı ile heman oracıkta ki " PAIN le quotidien" e sığındık, oturduk.

İşletmenin genç,sempatik yöneticisi Hakan Tek,derhal benimle ilgilendi,ve "efendim lütfen oturun ben Kanyon un sağlık ekibini çağıracağım" dedi.

Ve inanamadığım ve fakat hayretle hayran kaldığım bir şey gerçekleşti.3 dakika içinde özel güvenlik görevlilerinin yanında Kanyon Sağlık hizmetlisi genç bir kız ve genç bir adam yanımdaydı.

Steril eldivenleriyle,içinde bütün acil müdahale ilaç ve aletleri bulunan kutularıyla,trtemiz gülen itimat sağlayan yüzlerle tansiyonumu aldılar,kayıtlarını aldılar ve hiç bir yorum yapmadan "efendim şimdi doktorumuz geliyor"dedi ki zaten o anda kanyon müdavim hekimide yanıma gelmişti.

Tekrar kontroller,sonra bana bir dil altı hap,sakin sakin telkinler,sonra tekrar ölçümler ve tansiyonun indiğinden emin olarak,dostca ve otoriter söylemle doktoruma görünmemin tavsiyesi.Borcumuz nedir diyecek oldum, ama yüzlerindeki hakarete uğramış ifadeyi görünce ben utandım. Bizim görevimiz dediler ve gittiler.

Ülkemde insana değer verildiğini görmemin keyfini yaşadım.Belki de kendime biranevvel gelmeme bu insanca,modern,çağdaş davranışlar neden oldu.

PAN le quotidien de başta Hakan ve personeline profesyonel ve insanca davranışlarından,Kanyon Alışveriş Merkezine insana verdikleri değer ve sağlık hizmetlerinden dolayı nasıl teşekkür edilmez.

Aklınızda bulunsun Kanyon da hakikaten insanca emniyettesiniz.

Öner Ilgaz

Bu haber toplam 7776 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar