Cuma, 22 Eylül 2017 11:41
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Cem Polatoğlu 'doktor mağdurları' için internet sitesi kurdu
15 Ocak 2008 Salı 11:00
Barracuda Turizm’in sahibi Cem Polatoğlu, yapılan yanlış teşhis sonucu çektiği sıkıntılar üzerin www.doktormagdurlari.com adlı internet sitesi açtı.

İSTANBUL- Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un önemli hastanelerinden birinde ameliyat olanTürk turizminin önemli isimlerinden Barracuda Turizm’in sahibi Cem Polatoğlu, yapılan yanlış teşhis sonucu çektiği sıkıntılar üzerin www.doktormagdurlari.com  adlı internet sitesi açtı.
www.turkiyeturizm.com olarak Cem Polatoğlu'nun haklı mücadelesine katılıyor ve herzaman yanında olduğumuzu belirtiyoruz.


HASTA TİCARİ META MI?


Babasının doktor , TCDD eski Başhekim Yardımcısı olduğunu  hatırlatan ve tüm sağlık sektörünü kötülemek gibi bir amaçlarının olmadığını belirten Cem Polatoğlu internet sitesi hakkında yaptığı açıklamada “Hastayı ‘Ticari Meta’  olarak gören bu zihniyetin mağdurları olan bizler, bir çatı altında birleşmeye, mağduriyetlerimize çare aramaya kararlıyız.  Amacımız ‘başka testilerin kırılmasına’ mani olabilmektir” dedi.

Bir mağdur olarak www.doktormagdurlari.com  adlı siteyi kurduğunu belirten  Cem Polatoğlu her meslekte olduğu gibi doktorluk mesleğinde de çürük yumurtalar ın varolacağını belirterek, “ Ancak hipokrat yeminli doktorların, iç disiplin mekanizmasını daha çok çalıştırmaları, münferit olayları da halı altına süpürmemeleri gerekmektedir” dedi.


İNTERNET SİTESİNİN AMACI

Cem Polatoğlu, 
www.doktormagdurlari.com  adlı internet sitesi hakkında şöyle dedi:


Son yıllarda ülkemizdeki özel sağlık kuruluşları sayısı mantar gibi artmış, kimileri ise bunu sağlık sektörünün gelişimine yormuştur.  Ancak tesadüf, şudur ki; arz-talep dengesinin üzerinde açılan bu özel hastaneler; gereksiz tetkikler (MR, Tomografi, Anjio ve diğer testler), gereksiz ameliyatlar ve buna paralel olarak her geçen gün artan yanlış ameliyat şikayetlerine yol açmıştır. Öyle ki; bazı özel hastanelerdeki bazı doktorlar prim sistemine göre, yani yaptığı iş başına (parça başı) para almaya zorlanmıştır.


 500 KİŞİ MUAYENE YERİNE AYNI PARAYA BİR KİŞİYİ AMELİYAT

Evinin kirasını, çocuğunun kolejini, Jipini, tatilin taksitini tek maaşla karşılayamayan ‘tüccar bazlı’ doktora,  ‘100 YTL'ye muayene mi?’ yoksa  “50.000 YTL'ye ameliyat mı?” ikileminde kalmıştır. Aynı rakama 500 kişiyi muayene etmek yerine bir kişiyi ameliyat etmek daha mantıklı gelmeye başlamıştır. Hele cebinden para çıkmayacak sigortalı "hastayı" ikna mekanizması varsa, bu durum çok daha kolay işlemektedir.


BAŞKA TESTİLER KIRILMASIN!

Hastayı ‘Ticari Meta’  olarak gören bu zihniyetin mağdurları olan bizler, bir çatı altında birleşmeye, mağduriyetlerimize çare aramaya kararlıyız. Amacımız "başka testilerin kırılmasına" mani olabilmektir.

Amacımız,  özel sağlık sektörünün gelişirken, basamaklarında  biz mağdurların sayısının artmamasıdır. Kontrolsüz sigorta sistemi yerine;  ilim, yetenek ve teknolojinin öncelikli olacağı bir sağlık sistemine katkıda bulunmaktır.

 

Yaşadığınız olayları lütfen bize yazınız.
Sitemizde sadece isim ve iletişim detaylarını bildiren mağdurlara yer verilecektir.


Cem Polatoğlu - 0212 212 3030 - 0532 214 6136

cem@doktormagdurlari.com

 

Mağdur: Cem Polatoğlu

Hastane: A.

Doktor: H. B.

Şikayet detayi için tıklayınız
http://www.doktormagdurlari.com/
info@doktormagdurlari.com
http://www.doktormagdurlari.com/magdurlar/cem%20polatoglu.htm

 

Bu haber toplam 13440 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar