Çarşamba, 20 Eylül 2017 13:01
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Moody's'den İş Bankası, Akbank ve Garanti Bankası'na övgü
13 Eylül 2017 Çarşamba 08:00
Moody`s, İş Bankası, Akbank ve Garanti Bankası`nın ekonomik yavaşlama, para birimindeki değer kaybı ve finansman maliyetlerine ilişkin artış karşısında direnç gösterdiğini açıkladı.

EKONOMİK YORUM- TÜRKİYE TURİZM
İSTANUL -
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody`s, İş Bankası, Akbank ve Garanti Bankası`nın ekonomik yavaşlama, para birimindeki değer kaybı ve finansman maliyetlerine ilişkin artış karşısında direnç gösterdiğini açıkladı.
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin üç büyük özel bankasının bu yılın ilk yarısında güçlü görünüm sergilediğini açıkladı.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan değerlendirmede, “Türkiye’nin üç en büyük özel sektör bankası İş Bankası, Akbank ve Garanti Bankası bu yılın ilk yarısında güçlü veriler ortaya koyarak, ekonomik yavaşlamaya, para birimindeki değer kaybına ve artan finansman maliyetine karşı direnç gösterdi." denildi.

Açıklamada, “Hükümetin Kredi Garanti Fonu yardımcı oldu. Fakat güçlü rakamlar aynı zamanda regülasyon standartlarındaki gevşemenin etkisiyle başarıldı. Hükümet teşviğinin tek seferliğine pozitif etkisinin görülmesini, denetim toleransının ise yılın ikinci yarısında azalmasını bekliyoruz.” ifadesine yer verildi.

Moody’s açıklamasında faiz marjlarındaki genişleme ve hükümet teşviklerinin etkisiyle bankaların net karının yükseldiği, yıllık bazda İş Bankası’nın net karının yüzde 26, Akbank’ın yüzde 22, Garanti Bankası’nın ise net karının yüzde 19 oranında arttığı vurgulandı.

Bankaların kredi hacmindeki genişlemenin ağırlıklı olarak son dönemde hükümet teşviklerinin itici gücüyle KOBİ'lere verilen krediler yoluyla gerçekleştiği vurgulandı.

thy-ucak-kaza2.jpg

MORGAN STANLEY, THY TAVSIYESINI DÜŞÜRDÜ

Morgan Stanley, THY için tavsiyesini "Ağırlığını Artır"dan, "Eşit Ağırlık"a indirdi.

fitch.20150809123925.jpg

FED FAIZLERI YÜZDE 3.5'E KADAR YÜKSELTECEK

Fitch Ratings baş ekonomisti Brian Coulton, yatırımcıların gelecekteki ABD faiz oranları için beklentilerinin çok düşük olduğunu ve bunun tahvil piyasalarında bir oynaklık kaynağı olabileceğini söyledi.Fed fonları vadeli fiyatlarının yatırımcıların ABD'de faiz oranlarının öngörülebilir gelecekte düşük kalacağının öngördüklerine işaret eden Coulton, kendisinin ise Fed'in faiz oranlarının 2020'ye kadar yüzde 3,5'e yükseltmesini beklediğini söyledi.
Coulton, "Fed'in faiz oranları konusunda çok fazla şey yapmayacağına çok fazla güven olabileceğini düşünüyorum, bir veya iki faiz artışı daha olabilir, hepsi bu olur düşüncesi var. Ancak biz Fed'in kademeli faiz artırımları yapacağını söylediğinde, bunun her yıl üç veya dört faiz artırımı olacağı anlamına geldiğini ve bunu yapacaklarını düşünüyoruz. Onların sözlerine güvenmemiz gerektiğini düşünüyorum, hatta bundan biraz daha hızlı artırım olabilir" diye konuştu.

bitcoin.jpg

BITCOIN BIR DOLANDıRıCıLıK, YAKıNDA PATLAYACAK

JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon, kripto para Bitcoin'in bir 'dolandırıcılık' olduğunu ve patlayacağını söyledi.New York'ta düzenlenen bir konferansta konuşan Dimon, "Bitcoin çalışmaz. İnsanların bir parayı yoktan var edebildikleri bir yerde iş yapamazsınız. Bu parayı satın alan insanların gerçekten akıllı oldukları düşünülemez" diye konuştu. Dimon, JP Morgan'ın herhangi bir işlemcisinin bitcoin veya bir kripto parada işlem yapması halinde bir dakika içinde kovacağını da belirtti. Kaynak: Akşener'in kuracağı partinin logosu belli oldu

 

 

Bu haber toplam 316 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar