Çarşamba, 20 Eylül 2017 13:00
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Lykia World Links Golf Antalya’da Harmanlı Turizm Silkar'ın kiracısı
09 Eylül 2017 Cumartesi 18:00
Mahkeme “Lykia World Links Golf Antalya” nın 5 yıl süre ile Silkar Turizm’in kiracısı olduğuna karar verdi.

İSTANBUL- Harman HV Turizm Yatırımları A.Ş. “Kiracılığın Tespiti” talebiyle açtığı davada Manavgat Sulh Hukuk Mahkemesi Silkar Turizm Yatırım ve İşletmeleri A.Ş’ye ait Lykia World Links Golf Antalya’da Harman HV Turizm Yatırımları A.Ş kiracı olduğunu karar verdi.

vadi-karatoprakli.jpg

MAHKEME TESCİL ETTİ
Harman HV Turizm Yatırımları A.Ş. adına bir açıklama yapan Yusuf Vadi Karatopraklı, Lykia World Links Golf Antalya ile ilgili davanın sonuçlandığını ve 5 yıllık işletme haklarının mahkeme tarafından tescillendiğini duyurdu
Karatopraklı'nın konuya ilişkin açıklaması şöyle:
"Harman HV Turizm Yatırımları A.Ş. (“Harman”) olarak “Lykia World Links Golf Antalya” isimli tesisimizdeki kiracılık sıfatımıza ve tesis üzerindeki yönetim hakkımıza yönelik Adupe Petrol Taşımacılık İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Adupe”) ve Silkar Turizm Yatırım ve İşletmeleri A.Ş. (“Silkar”) tarafından gerçekleştirilen hukuk dışı saldırılara karşı yasal zeminde mücadele yürütmekte olduğumuz bilgisini daha önce sizlerle paylaşmıştık.

“KIRACıLıĞıN TESPITI” DAVASI
Bu hukuk mücadelemiz çerçevesinde Manavgat Sulh Hukuk Mahkemesi nezdinde “Kiracılığımızın Tespiti” talebiyle açmış olduğumuz dava 15 Haziran 2015 tarihinde sonuçlanarak haklı davamızın kabulüne karar verilmiş ve bu kararla 17 Haziran 2014 tarihinden itibaren “Lykia World Links Golf Antalya” nın 5 yıl süre ile kiracısı olduğumuz tespit edilmiştir.
Harman ailesi olarak, bu zamana kadar gerçekleştirilen hukuk dışı saldırılara ve sektördeki güvenilirliğimiz ve itibarımıza yönelik türlü karalamalara rağmen herhangi bir tereddüde düşmeksizin yanımızda olan tüm tedarikçilerimiz ve tur operatörlerimiz başta olmak üzere desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi sunar, haklılığımızın yasal zeminde tescillenmiş olmasının bize verdiği güç ve moralle, çizgimizden ödün vermeksizin güzel projelere imza atmayı sürdüreceğimizi tüm dost, arkadaş ve büyüklerimize bildiririz. "

silkar-yonetim.jpg

SİLKAR HOLDİNG KİRA ÖDENMEDİĞİ İÇİNTAHLİYE KARARI ALMIŞTI

Silkar Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Silahtaroğlu, mahkemenin Lykia World Links Golf Antalya için tahliye kararı verdiğini duyurmuştu.
Silkar Turizm adına Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Silahtaroğlu imzasıyla daha öce yapılan açıklama şöyleydi:
''Silkar Turizm Yatırım ve İşletmeleri A.Ş., tahsis sahibi olduğu Antalya ili Manavgat ilçesinde bulunan Lykia World Links Golf Antalya isimli tesisinin kirası tahsil edilemediğinden tesiste kira sözleşmesi dahil her ne nam altında olursa olsun bulunanların tahliyesi ve tesisin golf tesisleri dahil bir bütün olarak teslimi için gerekli hukuki girişimleri başlatmıştır. İstanbul 6. İcra Hukuk Mahkemesi 2016/109 E., 2016/401 K. sayılı 30.03.2016 tarihli ilamla tahliye kararı almış ve bu karar kesinleşmiştir.
Önümüzdeki günlerde turizm sezonu daha yoğun devam edeceğinden tesisle iş ilişkisi olanların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için kamuoyu ve ilgililere önemle duyurulur.''
 

Bu haber toplam 565 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar