Çarşamba, 20 Eylül 2017 13:00
20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı         18:00 Bakan Arslan'a rapor sunuldu         17:00 THY Chicago'da 20. yılını kutladı         16:00 Konyaaltı’nda kıyı temizliği yapıldı         15:00 Dünyanın en eski yolcu uçağı         14:00 Alitalia için 5 firma yarışıyor         13:00 Aeroflot, 50. yılını İstanbul'da kutladı         12:00 Tarlabaşı'na Çinli milyarder geliyor         11:00 Rize'de ''Organik Turizm başladı         10:00 Uçhisar Belediyesi'ne Ödül         09:00 Kapadokya’nın 2023 turizmi konuşuldu         17:00 Türkiye liderliğinde turizm komitesi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Eroğlu: Afyon’a hızlı trenle kaymaklı ekmek kadayıfı için gelinecek
09 Eylül 2017 Cumartesi 19:00
Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'a hızlı tren geldiğinde İstanbul veya Ankara'dan gelip kaymaklı ekmek kadayıfını yiyip, gerekirse döneceksiniz"

İSTANBUL - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri'ne katıldı. Program kapsamında konuşan Bakan Eroğlu, "Afyonkarahisar'a şu ana 16 milyar liralık yatırım yaptık. Afyonkarahisar bütün yolların kavşak noktasıdır" dedi.

Bakan Eroğlu “Ankara-Afyonkarahisar-Uşak - İzmir hızlı treni şu anda ilerliyor, Allah nasip ederse, önümüzde 2019 yılında artık Afyonkarahisar'a hızlı tren de gelecek. İstanbul veya Ankara'dan bineceksiniz, orada meşhur kaymaklı ekmek kadayıfını yiyip, gerekirse geri döneceksiniz" şeklinde konuştu,

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Maltepe Sahilindeki Orhangazi Parkında düzenlenen Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm günlerini gezdi. Bakan Eroğlu'nun yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Hatice Özkal, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile çok sayıda Afyonkarahisarlı vatandaş katıldı. Stantları gezen Bakan Eroğlu, yetkililerden etkinlik hakkında bilgiler aldı.

BAKAN HAŞHAŞıN FAYDALARıNı ANLATTı
Haşhaş standını gezdikten sonra açıklamalarda bulunan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Kolesterol problemi olanlar haşhaş yağı ve haşhaş ezmesinden kullansın. Bu bildiğiniz haşhaş ile alakası yok, Afyon ile alakası yok. Bunu bilen bilir. Haşhaşı balla karıştırarak sabahları bir tatlı kaşığı yiyebilirsiniz. Börek, çöreklerde kullanabilirsiniz" dedi.

AFYONKARAHISAR'ı İSTANBUL'DA EN IYI ŞEKILDE TANıTıYORUZ
Afyonkarahisar'ın İstanbul'da en iyi şekilde tanıtıldığını söyleyen Bakan Veysel Eroğlu, "Burayı görüyorsunuz muhteşem Afyonkarahisar'ın her şeyi var. Lezzetin merkezi, sucuğu muhteşem, özellikle termal otelleri var. Buradan vatandaşlar çok memnun Afyonkarahisar'ı İstanbul'da en iyi şekilde tanıtıyoruz. Ben bütün İstanbul'daki herkese Afyonlu olsun olmasın. Bu stantlarını gezmelerini özellikle rica ediyorum. Hakikaten muhteşem otellerimizin stantlarını görecekler" şeklinde konuştu.

"AFYONKARAHISAR'A 16 MILYAR LIRALıK YATıRıM YAPTıK"
Bakan Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Tanıtım ve Turizm Günleri programında yaptığı konuşmada ise şunları söyledi, "Afyonkarahisar'a şu ana 16 milyar liralık yatırım yaptık. Afyonkarahisar bütün yolların kavşak noktası. Hatta eskiden bir söz vardı; 'Bütün yollar Roma'ya çıkar' diye. Onun üstünü çizdik, 'Bütün yollar Afyonkarahisar'a çıkar’ diyoruz.”
 

Bu haber toplam 697 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar