Salı, 26 Eylül 2017 18:16
13:00 TÜROB: Otobüslere teşvik istedi         17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Marmaris'te, aktivitelerle turizmin 12 aya yayılması hedefleniyor
24 Ağustos 2017 Perşembe 10:00
TÜRSAB Marmaris BYK Başkanı Kırlı: Marmaris aktif tatil için zengin bir bölgemizdir.

MARMARİS- Denizi, kumu ve güneşiyle yaz aylarının cazibe merkezi olan Marmaris'te, çeşitli aktivitelerle turizmin 12 aya yayılması hedefleniyor. TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kırlı, "Marmaris aktif tatil için zengin bir bölgemiz. Önemli olan bunları bir paket halinde iyi bir tanıtımla iç pazara ve yurt dışına sunabilmek" dedi.

Denizi, kumu ve güneşiyle yaz aylarının cazibe merkezi Marmaris'te, su sporları, bisiklet, dalış, at binme ve kırsal turizm gibi alternatifler artırılarak turizmin 12 aya yayılması amaçlanıyor.

Bölgenin özellikle "aktif tatil" kavramıyla özdeşleştirilmesi için farklı alanlarda tatil olanakları, Avrupa'nın birçok ülkesindeki turizm fuarlarında tanıtıldı, İsviçre ve Hollanda'da ise turizm profesyonellerine özel sunumlar yapıldı.

Sektör temsilcileri de ilçedeki turizm süresini uzatmak için doğa ve su sporlarıyla ilgilenen turistleri bölgeye çekmek istiyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, ilçede deniz, kum ve güneşin dışında birçok alternatif etkinlik yapılabileceğini söyledi.

Marmaris'te 4-5 ay değil, 12 ay turizm yapmak istediklerini vurgulayan Kırlı, "Marmaris aktif tatil için zengin bir bölgemiz. Önemli olan bunları bir paket halinde iyi bir tanıtımla iç pazara ve yurt dışına sunabilmek. Bunun eksikliği var" dedi.

Önümüzdeki süreçte bu konuda ciddi bir tanıtım yapmayı düşündüklerini aktaran Kırlı, ekimde Alternatif Turizm Sempozyumu yapılacağını, etkinliğin bölge turizmine katkı vereceğini dile getirdi.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu da Marmaris'in çok önemli bir turizm merkezi olduğunu, bölgeye 60 ülkeden turist geldiğini ifade etti.

Orta Avrupalıların ilçeyi 20 yıl önce keşfettiğini belirten Bülbüloğlu, şunları kaydetti:

"Bu kadar önemli bir turizm merkezinde 12 ay turizm yapmak istiyoruz. Deniz, kum ve güneşin yanı sıra ilçede spor olanakları, tarih, kültür ve gastronomi var. Akdeniz ve Ege'nin kesiştiği noktada yer alan ilçe iki bölgenin de özelliklerini taşıyor. Etrafımız tarihle dolu. Her gelir düzeyindeki misafirin beklentilerini karşılayacağımız bir yerdeyiz. İş bunları pazarlamaya kalıyor. Biz de bunun çabası içindeyiz."

Su sporları potansiyeli

Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı Cihat Dinç ise su sporlarının "aktif tatil" için çok önemli bir yer tuttuğunu, eğlence ve adrenalin denilince akla en başta su sporlarının geldiğini söyledi.

İlçedeki 30 su sporu istasyonunda yılda yaklaşık 500 bin turiste hizmet verdiklerini anlatan Dinç, "İstasyonların her birinde 14 çeşit su sporu aktivitesi var. Jet ski ve paraşüt en çok sevilen ve yapılan aktiviteler. Ailece yapılabilen bir eğlencedir su sporları. Çocukları eğlenirken aileleri tekne de onları izleyip fotoğraflayabiliyor. Su sporları aktif tatilin olmazsa olmazı, vazgeçilmezi" diye konuştu.
 

Bu haber toplam 473 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar