Pazar, 24 Eylül 2017 08:41
10:00 Kazakistan’la ilik nakli anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Ebru Akçatepe’nin ‘’Kadın Olmadan’’ adlı sergisi Bodrum’da açıldı
16 Ağustos 2017 Çarşamba 12:00
Ebru Akçatepe’nin ‘Kadın Olmadan’ adlı sergisi ünlü sanatçı ve konukların katıldığı bir davetle açıldı.

BODRUM - Ebru Akçatepe’nin ‘’Kadın Olmadan’’ adlı resim sergisi babası Halit Akçatepe anısına Bodrum Trafo’da açıldı.

İstanbul doğumlu, Viyana Ekonomi Üniversitesi Reklamcılık ve Pazarlama bölümünü bitirdikten sonra Viyana Film Akademisinden mezun olan ressam Ebru Akçatepe’nin İstanbul, Bodrum ve Viyana atölyelerindeki resim çalışmalarından sonra Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi TRAFO’da babasına ithafen ‘Kadın Olmadan’ adlı sergisi ünlü sanatçı ve konukların katıldığı bir davetle açıldı.

ebru-akcatepe2.jpg

Sinema ve tiyatro dünyasının duayen sanatçısı Halit Akçatepe’nin kızı olan ve dede, babaanne ve anneannesininde sanatçı olduğu bir ortamda yetişen Ebru Akçatepe, bu tutkusunu 2007’den itibaren eşi ünlü ressam, Heykeltraş, grafiker Şinasi Bozatlı’nın atölyesinde profesyönel olarak Avusturya’da geliştirdi. Resim çalışmalarını Viyana, İstanbul, Bodrumdaki atölyelerinde sürdüren sanatçı diğer yandan da tiyatro ve müzik dallarındaki sanatçı menejerliğine devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda babası değerli sanatçı Halit Akçatepe’yi kaybetmenin acısını yaşadığını belirten ressam Ebru Akçatepe ‘’ Ben babam için Bodrum’a döndüm. Beraber yaşadığımızda güzel zaman geçirdik. Çok daha fazla zaman geçirmek, çok daha farklı şeyler yapmak istiyordum. Bu sergiyi beraber açacaktık. Onun planını yapıyorduk. Çok üzgünüm. Alışmak çok zor benim için. Bu segiyi babama ithaf ediyorum’’ dedi.

Bodrum Trafo’da ki açılışta değerli sanatçı Halit Akçatepe’nin ilkokul arkadaşı ünlü jazz sanatçısı Yalçın Ateş ve Mr.Cole sanatçı anısına jazz performansı sergiledi. Açılışa sanat camiasından ünlü konuklar ve sanat severler katıldı.

nukhet-ebru.jpg

basak-feza.jpg

Katılan konuklardan bazıları;

Nükhet Duru, Selçuk Ural, Sefa-Figen Zengin, Tuna Orhan, Meral-Ural İkizler, Ender Güzey, Mustafa Altıntaş, Dr.Şükran Berker, Ferda-Erhan-Alpan Nukan, Emel Sözer, Ayfer Beyenner, Zeynep Germen, Renne Saban.

yalcin-ates-cole.jpg

 


 

Bu haber toplam 867 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar