Salı, 26 Eylül 2017 18:06
13:00 TÜROB: Otobüslere teşvik istedi         17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: Türkiye kazanacak
06 Ağustos 2017 Pazar 15:00
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: Arkasında kim olursa olsun eninde sonunda bütün bu terör örgütlerine karşı millet kazanacak.

ÇANAKKALE- Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Arkasında kim olursa olsun burada, şehitlerimizin huzurunda söz vererek söylüyoruz, bu kutsal topraklardan söylüyoruz, kim olursa olsun eninde sonunda bütün bu terör örgütlerine karşı millet kazanacak, Türkiye kazanacak" dedi.

Kurtulmuş, Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan parkın açılışında, Türkiye üzerinde algı operasyonları yapılmaya devam edildiğini söyledi. Törene, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder ile protokol üyeleri katıldı.

TÜRKIYE'NIN ÇOK KUVVETLI KÜLTÜREL BIR GÜCÜ VAR
Türkiye'nin sadece 780 bin kilometrekarede, Anadolu ve Trakya topraklarında değil, bu toprakların ötesinde, Myanmar'dan Balkanlara, Kırım'dan Afrika'nın ortalarına kadar geniş bir coğrafyada çok kuvvetli kültürel bir gücü olduğunu belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti:
"Bu gücü Allah'ın izniyle kullanacağız, güçlü ve büyük bir Türkiye'nin ileriye doğru gitmesi için bu tarihi köklerimizden, kültürel köklerimizden hep güç alacağız, kuvvet alacağız. Biz bu memlekete, vatana, topraklara, millete, coğrafyaya, bu kültüre aşık insanlarız. Onun için fedakarca çalışıyoruz, fedakarca çalışmaya devam edeceğiz. Bizim lügatımızda çıkarcılık yok, bizim lügatımızda şan şöhret yok, serveti saman yok, bizim lügatımızda nerede ne şekilde milletimize hizmet ediyorsak o şekilde hizmet etmek vardır. Onun için bu parkın burada yapılması sadece yerlere döşenen taşlar ve sadece iyi bir sahil bandı değildir. Bu parkla birlikte Türkiye'nin geleceğine uzanan bir köprü inşa edilmiştir. Şahinbey'den Conkbayırı'ndan, Türkiye'nin 5 asır sonrasına, 10 asır sonrasına uzanan bir köprü yapılmıştır."

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE EŞ ZAMANLI MÜCADELE VERİYORUZ
Kurtulmuş, Türkiye'nin son 3 yıldır, 40 yıldır uğraştığı PKK terör örgütünün yanında DEAŞ terörüyle de mücadele ettiğini belirterek şunları anlattı:
“Türkiye, PKK, DEAŞ, FETÖ ile uğraştıkça Türkiye'ye karşı algı operasyonları başlıyor. Allah'a çok şükür, arkasında kim olursa olsun burada, şehitlerimizin huzurunda söz vererek söylüyoruz, bu kutsal topraklardan söylüyoruz, kim olursa olsun eninde sonunda bütün bu terör örgütlerine karşı millet kazanacak, Türkiye kazanacak. Dünyada bizden başka bu kadar çok terörle başı belada olan bir ülke daha yoktur."

TURİST GÜVENLİK İÇİNDE GELİYOR
Kurtulmuş, şöyle devam etti:
"Turistlerin güvenlik içinde Türkiye'ye geldiklerini görüyoruz. Bu algı operasyonlarını yapıyorlar, sadece şunu söylüyorum; ilk 6 ayda Türkiye’ye sadece 863 bin Alman turist gelmiş. Millet gerçeği görüyor. Antalya'da şurada burada elini kolunu sallayarak yaşıyor, tatilini yapıyor. Üzüldüğüm nokta şu, biz olumsuz algı operasyonlarına karşı gece gündüz, canla başla çalışırken, fedakarca çalışırken birisi siyaset yapacağım diye kalkıyor Türkiye düşmanlarının algı operasyonlarına, onların değirmenlerine su taşıyor, onların ekmeğine yağ sürüyor. Kabul etmek mümkün değil. İnşallah bunu düzeltirler. Kalkarlar derler ki, 'yanlış anlaşıldık, biz bunu söylemek istemiyorduk.' derler. Böyle olmasını ümit ederiz. Çünkü muhalefette olmak demek Türkiye'ye karşı düşmanca davrananların ekmeğine yağ sürmek demek değildir. Bu büyük yanlışın Türkiye'nin ana muhalefet partisinin başkanına yakışmadığını ifade etmek isterim."

MODERN MANDACILARA BUGÜNÜN KAHRAMANLARI 'DUR' DİYECEK
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ve onun silah arkadaşlarının bir destan yazıp 7 düvele karşı meydan okuduklarını, aynı iman ve aynı ruhla Gaziantep'te de Şahin bey öncülüğünde bütün düşmana karşı bir kahramanlık destanı yazıldığını söyledi.
Turan, şöyle konuştu:
"O gün de kahramanların karşısında mandacılar vardı, 'egemenliği paylaşalım.' diyenler vardı, 'paralel devlet olsun.' diyenler vardı, 'büyük devletlerle anlaşalım.' diyenler vardı ama Yahya Çavuş gibi, Seyit Çavuş gibi, Gazi Mustafa Kemal gibi yiğitler çıktılar 'hayır, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.' dediler. Bugün de bakanlarımız, hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız öncülüğünde 'egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacaktır.' diyenlerle 'egemenlik bazı örgütlerin, bazı paralelcilerin, bazı büyük oyunların olsun.' diyenlerin kavgası var. Bugün yine üzülerek gördük ki bu ülkenin önemli siyasileri hala siyaset kavgasıyla, polemikle devlet adamlığını karıştırıyorlar. Gidip 'Türkiye güvensiz ülke.' diyerek, Türkiye’ye turist gelmesini engelleyerek güya siyaset yaptıklarını zannediyorlar. Oysa siyaset başka bir şey devlet başka bir şey. Bu devlete zarar vermeye çalışan, bu devletin egemenliğine, milletin geleceğine yan bakmaya çalışanlara bu millet 'dur' diyecektir. Bugünün mandacılarına, modern mandacılara da bugünün kahramanları 'dur' diyecektir."


 

Bu haber toplam 492 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar