Çarşamba, 23 Ağustos 2017 02:31
10:00 İnşaat sektörüne 3 yeni düzenleme         09:00 Oda ve borsalarda kulisler başladı         08:00 Suriye'nin kuzeyi için tarihi anlaşma         17:00 Belgrad Ormanları’nda ağaç kesimi         16:00 İTO, MÜSİAD yoklamasında 3 isim         15:00 Sağlıkta eski sisteme dönülüyor         14:00 Suud prens Bodrum tatilini bitirdi         13:00 Kadir Uğur’a Kuşadası’nda veda         12:00 Orak Adası’na ziyaret bitebilir         11:00 Akçakale'nin umudu fıstık oldu         10:00 Air Berlin’in tamamı satılmıyor         09:00 Türkiye Dubai Gulfood'dan dışlandı         20:00 KKTC'te tatil ile sağlık birleşiyor         19:00 Ayasofya Müzesi en iyi mimari eser         18:00 Herakles lahdi yurduna dönüyor         17:00 Fethiye'de ücretsiz sahil isyanı         16:00 Otel yapana 1,2 milyon lira destek         15:00 Türkiye-İsrail gazoz köprüsü          14:00 Birgi'de Cemile Sultan’e yıkım         13:00 Gaziantep Antepfistiği Festivali         12:00 ALTAV, Alanya’yı 27 ükede tanıtacak         11:00 Şirnak’ta turizm bölümü açıldı         10:00 Ulaşımda Türkiye yüzde 14 büyüdü         09:00 Süleymanpaşa turizmi konuşuldu         20:00 Turizm çalışma süresine düzenleme        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Wish More Müdürü Akkurt: Büyük otellerin fiyat kırması büyük tehlike
06 Ağustos 2017 Pazar 11:00
Wish More Hotel Genel Müdürü Erkan Akkurt: Trizde büyük otellerin fiyat düşarerek büyük yanlışlara düşüyor.

İSTANBUL - Wish More Hotel İstanbul Genel Müdürü Erkan Akkurt, turizmdeki kriz nedeniyle büyük otellerin gecelik 300-400 euro ücretlerden 70 eurolara indiğini ve bunun geri dönüşünün imkansız olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yaşanan turizm krizi ile güney bölgelerinden sonra en fazla İstanbul'un sıkıntı yaşadığını ifade eden Wish More Hotel Genel Müdürü Erkan Akkurt, krizde büyük otellerin pratik davranmak adına büyük yanlışlara düştüğünü ve bu durumun İstanbul'daki şehir otelciliği için sürdürülebilir bir durum olmadığını ifade etti. Akkurt, İstanbul'da 3 sene önce büyük otellerin 300-400 euroluk gecelik fiyatlar ile müşteri kabul ettiğini ancak krizden sonra 70 eurolara kadar düştüklerini ve bu fiyatların tekrar yukarı çekilemeyeceğini dile getirdi.

Büyük otellerin fiyat kırmasındaki amacın kısa süreli sıcak para girdisi sağlamak olduğunu belirten Akkurt, "Bu şekilde sağlıklı bir ekonomik döngü sağlanamıyor. kısa süreli para akışı sağlansa da kar edilemediği için günün sonunda tüm sektör zarar edecek. 400 eurolardan başlayan fiyatlamalar 70 eurolara kadar indi daha da inecek gibi. İki sene sonra gelen müşteriye tekrar 300-400 euro fiyatlama yapılması imkansız. Ayrıca büyük oteller bu durumda doymadığı için, kendi açıklarını bizim müşteri kitlemiz ile kapatıyorlar ve şehir otelleri de büyük zarar görüyor. Sonuçta aynı fiyata çok farklı seçenekler ortaya çıkmış oluyor. 5 yıldızlı oteller 3 yıldızlı otel fiyatı veriyor." şeklinde konuştu.

MARKAYı ABD'YE TAŞıYACAK

İstanbul'da turizm krizinin patlak verdiği dönemde yeni bir marka yaratarak büyük bir yatırım yaptıklarını ifade eden Akkurt, "İstanbul'da iki otel daha açacağız ardından bu markayı ABD'ye taşımayı düşünüyoruz. Sıfırdan başlayıp emin adımlar ile ilerlemek istiyoruz" dedi.

Bu oteli 120 milyon liralık bir yatırım ile faaliyete geçirdiklerini dile getiren Akkurt, müşteri kabul etmeye başladıklarından bugüne kadar artan bir grafiklerinin olduğunu söyledi. Akkurt sözlerine şöyle devam etti:

ALTERNATIF ÇÖZÜMLER ÜRETTIK

Burada yatırım yapmamızın asıl sebebi AVM'nin yanında olması ve Atatürk Havalimanı ile şehir merkezi arasında bir lokasyon olması. Bu sayede özellikle alışveriş için gelen Arap müşteriler otelimizi tercih ediyorlar. Şimdilerde yüzde 90 doluluk oranına ulaştık. Gelirlerimizi artırmak için spor salonuna abone topluyoruz buradan tahmin ettiğimizden daha fazla katkı aldık. bunun yanında daha fazla düğün ve nişan organizasyonunun otelimiz çekmeye çalışıyoruz. Oda fiyatların oluşturduğu gelir kaybını alternatif çözümler ile aşmaya çalışıyoruz.

Turizmdeki kötü gidişe rağmen gelecekten umutlu olduklarını aktaran Akkurt, "Yaz sezonu bitmek üzere önümüzdeki aylarda hedefimiz şirket toplantıları ve lansmanları ölü sezon diyebileceğimiz kış ayları için ise bize artı sağlayacak bir nokta var. Atatürk Havalimanı'nda yaşanacak sefer iptalleri. Kar yağışı gibi olumsuz hava şartlarında THY'nin gönderdiği müşteriler ile otelimiz doluyor" şeklinde konuştu.
 

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar