Çarşamba, 23 Ağustos 2017 02:36
10:00 İnşaat sektörüne 3 yeni düzenleme         09:00 Oda ve borsalarda kulisler başladı         08:00 Suriye'nin kuzeyi için tarihi anlaşma         17:00 Belgrad Ormanları’nda ağaç kesimi         16:00 İTO, MÜSİAD yoklamasında 3 isim         15:00 Sağlıkta eski sisteme dönülüyor         14:00 Suud prens Bodrum tatilini bitirdi         13:00 Kadir Uğur’a Kuşadası’nda veda         12:00 Orak Adası’na ziyaret bitebilir         11:00 Akçakale'nin umudu fıstık oldu         10:00 Air Berlin’in tamamı satılmıyor         09:00 Türkiye Dubai Gulfood'dan dışlandı         20:00 KKTC'te tatil ile sağlık birleşiyor         19:00 Ayasofya Müzesi en iyi mimari eser         18:00 Herakles lahdi yurduna dönüyor         17:00 Fethiye'de ücretsiz sahil isyanı         16:00 Otel yapana 1,2 milyon lira destek         15:00 Türkiye-İsrail gazoz köprüsü          14:00 Birgi'de Cemile Sultan’e yıkım         13:00 Gaziantep Antepfistiği Festivali         12:00 ALTAV, Alanya’yı 27 ükede tanıtacak         11:00 Şirnak’ta turizm bölümü açıldı         10:00 Ulaşımda Türkiye yüzde 14 büyüdü         09:00 Süleymanpaşa turizmi konuşuldu         20:00 Turizm çalışma süresine düzenleme        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
I-MICE Derneği’nden hem eğitim hem de müzikli eğlence
29 Temmuz 2017 Cumartesi 19:00
MICE’ciler hem eğitim aldılar, hem de Nilüfer konseri ve Viaport Eğlence Merkezi’nde eğlenceli saatler geçirdiler.

İSTANBUL - I-MICE Derneği, eğitim programının ikincisini Crowne Plaza Istanbul Asia’da gerçekleştirdi. Tüm sektör paydaşları temsilcilerinin de yer aldığı iki günlük programda MICE’ciler hem Selim Geçit ve Melissa Ayça Yıldıran’dan eğitim aldılar hem de Nilüfer konseri ve Viaport Eğlence Merkezi’nde geçirdikleri eğlenceli saatlerle motive oldular. Tüm sektör paydaşları temsilcileri ile birlikte MICE yapan acentecilerin yoğun katılımı ile düzenlenen programın ilk gününde İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz da yer aldı.

i-mice2.jpg

COŞKUN YıLMAZ: DERNEĞIN YANıNDAYıZ

Etkinliğin açılışında kısa bir konuşma yapan İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz şunları söyledi: “Çok kısa zamanda önemli derecede yol alan derneğin, sektör paydaşlarını bir araya getirmesi ve paydaşların kişisel gelişimine yönelik projeler ve eğitimler gerçekleştirmesini önemsiyoruz. Ülke ve sektör olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçten de maalesef en çok yara alan segmentlerin başında MICE, yani kurumsal organizasyonlar yapanların olduğu malumumuzdur. Bu süreci atlatmanın başında da bir ve beraber olmak geliyor. Dolayısıyla beraber olmanız, sorunları ve problemleri masaya yatırıp birlikte çözüm aramanız ve birlikte proje üretmeniz son derece olumlu. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak tüm gücümüzle derneğin yanında olduğumuzu ve tüm çalışmalarını desteklediğimizi belirtmek isterim.”

SERDAR SÖYLER: ÖNEMLI YOL KAT ETTIK

Organizasyonda konuşan Uluslararası MICE Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Söyler, “Derneğimiz kurulduğu günden beri sektör ve paydaşları için fayda üretmektedir. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde önemli bir yol kat ettik fakat yapılacak daha çok şey var. En önemlisi güzel ülke ve güzel şehrimizin tekrar eski günlerine dönmesi için var gücümüzle birlikte çalışmaya ve üretmeye devam etmemiz gerekmektedir.” dedi.

i-mice4.20170804151401.jpg

SELIM GEÇIT’TEN İKNA BILIMI KRITIK KARAR VERME EĞITIMI

Katılımcılar 29 Temmuz Cumartesi günü Uluslararası MICE Derneği eğitmenlerinden olan Selim Geçit tarafından “İkna Bilimi Ve Etki Prensipleri & Kritik Düşünme Ve Kritik Karar Verme” eğitimlerini aldılar. Akşamında ise katılımcıları güzel bir sürpriz bekliyordu. Söz konusu MICE’çılar olunca işin içinde hep verim kadar keyif de oluyor elbette. Otelin kardeş işletmesi olan Via Port Marina Arena’da, Nilüfer konseri bekleyen katılımcıları müthiş bir performans ve repertuarla MICE’çılar, haftanın yorgunluğunu ve stresini atma fırsatı yakaladılar.

i-mice-melisa.jpg

MELISSA AYÇA YıLDıRAN ILE TADıMLıK NLP EĞITIMI

30 Temmuz Pazar günü ise derneğin eğitmenlerinden Melissa Ayça Yıldıran, Tadımlık NLP eğitimi verdi. Katılımcılar, kendi beyin işletim sistemlerini fark edip, temsil dillerini keşfederken, sosyal ve iş yaşantılarında daha başarılı ilişkiler kurabilecekleri hayatlarının fotoğrafını çekerek yaşam akışlarının farkındalığına ulaştıkları keyifli çalışmalar yaptılar.

i-mice6.20170804151444.jpg

HÜSEYIN KURT: “BIZ OLABILIRSEK AŞAMAYACAĞıMıZ ENGEL YOK

Etkinlikte kısa bir röportaj veren Uluslararası MICE Derneği 2. Başkanı Hüseyin Kurt ise, “Derneğimiz, 7 ay içerisinde 8. etkinliğini gerçekleştirmiştir. Şuana kadar yapılan tüm etkinliklerimizi sponsorlarımızın desteğiyle, üyelerimiz öncelikli olmak üzere ücretsiz gerçekleştirdik. Uluslararası MICE Derneği bugüne dek; network etkinlikleri, Yurt içinde 1 fam trip, 1 sosyal sorumluluk projesi ve 2 eğitim organizasyonu gerçekleştirdi. Derneğimiz sektörü bir araya getirmek adına müthiş bir çaba içerisinde. Biz olabilirsek birlikte hareket edersek aşamayacağımız engel yok.” dedi.

i-mice7.jpg

Tüm etkinlikleri çok aktif sosyal medya ve mailing ile duyurduklarını belirten Kurt, önümüzdeki günlerde eğitim organizasyonlarının yanı sıra, sektör paydaşlarını bir araya getirerek sorunları ve projeleri masaya yatıracakları toplantılar düzenleyeceklerinin de bilgisini paylaşarak, “Yine ilerleyen günlerde yurt içi ve yurt dışı temsilcilikler ile birlikte B2B toplantılarımıza başlayacağız.” dedi.
 

Bu haber toplam 409 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar