Salı, 26 Eylül 2017 18:11
13:00 TÜROB: Otobüslere teşvik istedi         17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Bakan Kurtulmuş: Turizm ve kültürü manivela olarak kullanacağız
26 Temmuz 2017 Çarşamba 16:00
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: Türkiye önümüzdeki birkaç yılı çok iyi değerlendirerek dünyanın süper ligine çıkacak.

ANTALYA- Ak Parti Antalya İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da turist sayısının 20 milyona ulaşması için çalışacaklarını söyledi. Türkiye'nin geçmişe oranla büyük ilerleme kaydettiğini belirten Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Futbol tabiriyle Türkiye henüz dünyanın süper ligine çıkmadı. Şu anda play-of oynuyoruz. Birileri de Türkiye'nin üstüne basıyor ki tekrar aşağı lige düşsün. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye önümüzdeki birkaç yılı çok iyi değerlendirerek dünyanın süper ligine çıkacak. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak. Türkiye'nin güzel günler göreceğine şahit olacağız. Biz sadece Türkiye'nin zengin bir ülke olmasını istemiyoruz. Türkiye'nin güç olmasının çevremizdeki ülkeler bütün dünyada zulmün önlenmesi için Türkiye'nin güçlü olmasını istiyoruz."
MESCİD-İ AKSA'DAKİ SORUN
Bakan Numan Kurtulmuş, Suriye ve Irak'taki gelişmeleri değerlendirerek, Türkiye'nin ilerleyişinin durdurulmasının terör örgütleriyle çevrelenmeye çalışıldığını söyledi. PKK terör örgütü ile 40 yıldır uğraştıklarını anlatan Kurtulmuş, bu terörün Türkiye'ye maliyetinin 1,5 trilyon dolar olduğunu kaydetti. Bakan Kurtulmuş, "Eğer bu parayı teröre değil de Türkiye'nin gelişmesine harcasaydık Antalya'da 20 milyon turist hedefine zaten ulaşmış olurduk. Bu oyunu bozmak boynuzun borcudur. Burada kazanan İsrail'deki siyonist hedeflerini gerçekleştirmek isteyen yönetim kazandı. 1967 yılında hiçbir şekilde kesilmemiş olan Mescid-i Aksa'da namaz kılınması maalesef iki haftadır engellendi. İnsanları dedektörlerle arayarak camiye girişine izin verildi.O da belli yaşın üstündekilere. İnsanların üstüne sis bombalarıyla saldırdılar. Batı dünyasından ses çıkmıyor. Türkiye olarak sesimizi sonuna kadar çıkarıyoruz" diye konuştu.
KUDÜS'E GİDİN ÇAĞRISI
Numan Kurtulmuş, kendisini dinleyenlere Kudüs'e gitmesi çağrısında bulundu. Kurtulmuş, "Kudüs davasına sahip çıkacağız. İmkanı olan Kudüs'ü ziyarete gitsin. Oraya gidelim ki Müslüman kardeşlerimiz yalnız olmadıklarını görsünler" dedi.
15 Temmuz darbe girişimi sürecinde yaşananları da paylaşan Kurtulmuş, darbe girişiminin Türkiye'nin yaşadığı en büyük ihanet olduğunu söyledi.
Bakan Numan Kurtulmuş, partiden Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel'in karşıladığı Kurtulmuş, burada hatıra defterini imzaladı.
 

Bu haber toplam 252 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar