Salı, 25 Temmuz 2017 06:46
10:00 Çinli turistlerden rekor         09:00 Boğazın şampiyonlari belli oldu         17:00 Arap turistler kozmetiği güldürdü         16:00 Unutulan eşyalar satılıyor         15:00 Türkiye ve Bulgaristan turizmi         14:00 TAV’da 511 milyon euro ciro         13:00 KDV sistemi değişiyor         12:00 En fazla kartlı ödeme havayolunda         11:00 Van Gölü sahilinde halk plajı açıldı          10:00 Otobüste uçak konforu sağlanıyor         09:00 THY'nin sponsorluğu kısa sürdü         20:00 Uçak yolculuğunda iklim tehlikesi         19:00 THY ile Kuveyt’e taze balık         18:00 IATA’dan Havacılık Verileri         17:00 Türkiye - Almanya gerginliği zorda         16:00 United ilk dört A350’yi erteledi         15:00 Palmarina Bodrum’da eğlence         14:00 İstanbul için Sıla vakti sürüyor         13:00 Legoland®’e mükemmellik ödülü         12:00 Four Seasons Sultanahmet en iyi         11:00 E-Ticarette hedef 1 milyon alışveriş         10:00 Emirates ve Flydubai birleşiyor         09:00 Otel rezervasyonu dolandırıcılığı         11:00 Metro Turizm kalitesi Adıyaman’da         10:00 Ege'nin derinliklerinde 9 bin turist        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
BBC muhabiri Michael Buerk: Bodrum tatil için sakin ve güzel
16 Temmuz 2017 Pazar 13:00
BBC muhabiri Michael Buerk: Turistlerin coğrafya bilgisi yok ve Türkiye’nin nerede olduğu hakkında yeteri bilgileri yok.

BODRUM- BBC muhabiri Michael Buerk “20 sonra geldiğim Bodrum’da terkedilmiş cenneti gördüm. Turizmde yüzde 50 azalma olmuş. Turistlerin coğrafya bilgisi yok ve Türkiye hakkında yeteri bilgileri bulunmuyor. Bodrum veya Marmaris ile Suriye arasında 1000 kilometre var. Tatil bölgeleri sakin, huzurlu ve özgür” dedi.

Michael Buerk Bodrum’u Daily Mail gazetesine turistlerin Bodrum’dan kaçtığını ve Ege'nin her zamankinden daha sakin olduğunu yazdı. Buerk “Üzülmek için çok şey var. Ama kaybeden cennet Bodrum değil. Turistler kaybetti. Cennet terkedilmiş durumda… Yatlar büyük oranda gitti. Orta yaşlı Alman erkekeri ile turist çeteleri Hırvatistan’a gitti. İngilizler Yunanistan’da.. Flotiller ise kaçtı.” dedi.

bbc2.jpg

BODRUM’DA HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMADIM
Avrupa’da yılın oteli seçilen Caresse Otel’de kaldığını ve verilen hizmetin kalitesinin yüksekliği karşısında hayal kırıklığına uğramadığını yazan Michael Buerk oteli şöyle anlatıyor.
Bodrum körfezinin en güzel yerinde. Ege'deki en güzel sahil şeridindeki bir cep fiyordunun başında yer alıyor. Karım ve ben 20 yıldır Ege’ye doğru yelken açıyoruz. Basit ahşap binayı çevreleyen palmiye ağaçları ve zakkumları izledik. En iyi mezelerle ve rakıyla sarhoş olarak geç saatlere kadar Mehmet adlı küçük adamla sohbet ettik.

celesta.jpg

TURİSTLERİN COĞRAFYA BİLGİLERİ YOK
Michael Buerk Tük turizmde yüzde 50 düşüş yaşandığını belirterek., bu yılın daha kötü göründüğünü söyledi. Turistlerin Türkiye hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıklarını belirterek “Coğrafya bilgileri yok. Son olaylardan korkuyorlar. Suriye savaşının neede olduğunu bile bilmiyorlar. Kabaca 1000 kilometre uzakta olduğunu bile bilmiyorlar. Ukrayna bile bizden çok uzakta.
Bombalamalar İstanbul ve Ankara'da olduğunda Marmaris’ten uzaktaydı. Köln ile Londra arası kadar uzakta.

TÜRKIYE’NIN TATIL BELDELERI SAKIN, GÜVENLI
Gerçek olan Türkiye’nin tatil beldeleri sakin, güvenli ve özgür yaşıyor. Turistler bencillik ediyorlar. Terkedilmiş durumda olan tatil yörelerindeki restoranlar, iş yerleri sıkıntılılar. Böyle bir dönemde Bodrum’a gitmenin ideal bir zamanlama olduğuna karar verdik.

bodrum3.20170716202714.jpg

ST.PETER KALESI’NIN BODRUM’A HAKIM GÖRÜNÜMÜ MUHTEŞEM
Bodrum , St.Tropez’den daha güzel. Bodrum limanındaki mavi kenarlı evler büyüleyici. 15 yüzyılda inşa edilen St.Peter Kalesi’nin Bodrum’a hakim görünümü muhteşem.
Caresse otelinin iskelesine yanaştığımızda kokteyller ve soğutulmuş havlularla karşılandık. Otel 5 yılda 116 milyon sterline malolmuş. Konumu mükemmel. Bodrum sahilinde, dik bir tepenin üzerinde yer alıyor. Denizin en güzel, manzarasına ve Gökova Körfezi'ne bakıyor. 67 oda ve 9 süitin neredeyse tamamından bunu görebilirsiniz. Caresse birçok Bodrum otelinden daha iyi bir yer. Bodrum, yılda bir milyon turiste ulaştığında yapıldı. Ama turizmdeki sert düşüşle birlikte fiyatı da düştü..
 

Bu haber toplam 321 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar