Salı, 26 Eylül 2017 11:01
17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Zafer Baykal ile Turgutreis Balıkçılar Çarşısı’nda yiyin, için, eğlenin
07 Temmuz 2017 Cuma 10:00
Turgutreis’in Balıkçılar Çarşısı sokakları her akşam en güzel balığın, en güzel müziğin ve eğlencenin buluştuğu yer olarak rağbet görüyor.

ZAFER BAYKAL- TÜRKIYE TURİZM
TURGUTREİS / BODRUM -
Herkes Bodrum denilince önce Halikarnas Balıkçısı’nı, sonra ise MFÖ’nün“Bodrum, Bodrum…” şarkısını hatırlar. Herkesin içinde uktedir… “Ah bir Bodrum’da olsam” derler… Bodrum’da olmak kolay… Atlar uçağa gidersiniz. Ama nerede kalacak, nerede, yiyecek ve nerede içeceksiniz?

zafer-turgutreis.jpg

İşte bu önemli sorulara cevap için turkiyeturizm.com Ege Temsilcisi Zafer Baykal, sizing adınıza Bodrum’u geziyor ve gördüğünü yazıyor.
Aslında Bodum’da gündüz başka gece ise başka bir dünya var. Malum sıcak… Bu nedenle eğlence Bodrum’u gecelerinde var. Geceleri tanımak lazım.
‘Bodrum gecelerini Zafer Baykal ile gezin,yiyin,için ve eğlenin’ diyoruz. Zafer Baykal sizin için geziyor, görüyor, fotoğraflıyor ve yazıyor.

zafer-balikcilar11.jpg

zafer-balikcilar2.jpg

BALIĞIN VE EĞLENCENİN MERKEZİ

Bu kez Turgutreis’in her yanı deniz kokan, tabelalarda ve masalarda denizcilerin amblemleri ile mavi beyaz renklerin hakim olduğu Balıkçılar Çarşısı sokaklarındayız.
Tezgahlarda bitmeye yüz tutan balıklar, restoranların mutfaklarına ulaşmış ve usta ellerin pişirme yöntemleri sonrası masalardaki tabaklara yerleşmiş bile… Yanlarında mezelerle birlikte isteğe uygun içecekler yer almış. Sohbetler koyulaşmış, herkes biraz çakır keyif olmuş…
Üzerine birde seyyar çalgıcılar masanın çevresinde yer alınca deymeyin masaların keyfine… Balıkçılar Çarşısı’nda masalardan yayılan ve çalgıcıların müziğine uyan sesler çınlatıyor.
Turgutreis’in Balıkçılar Çarşısı her akşam en güzel balığın, en güzel müziğin ve eğlencenin buluştuğu yer olarak rağbet görüyor.
Turgutreis’in merkezinde bulunan Balıkçılar Çarşısı’nda yer alan restoranlar her keseye uygun hizmet veriyorlar. Taze balıklar, lezzetli mezeler her akşam keyif arayanlara çekim gücün oluşturuyor.

zafer-balikcilar4.jpg

zafer-balikcilar6.jpg

zafer-balikcilar18.jpg

BALIK TEZGAHTAN SEÇİLİYOR

Balıkçılar Çarşısı’nde lokantalar arasında adeta lezzet yarışı var. Özellikle mezelerde farklı olmak için gayret gösteriyorlar. Bir de güleryüz, temiz servis ihmal edilmiyor. Balıkçı tezgahlarından herkes kendi balığını seçiyor ve masaya oturuyor. Ondan sonra gelsin gece…

zafer-balikcilar7.jpg

zafer-balikcilar12.jpg

ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYORUZ

Bütün bu güzellikler içinde çarşı esnafı dertli… Lokantaları öznle tasarlıyorlar. Dekor yapıyorlar ve sokağa renk cümbüşü yaşatıyorlar. Ancak belediyenin kendilerine gereken özeni göstermediğini belirtiyorlar. Turgutreis’e can veren Balıkçılar Çarşısı esnafı “Üvey evlat muamelesi görüyoruz. Turizm denilince sadece Bodrum anlaşılıyor. Belediye’nin Bodrum’a bağlı ilçe belediyelerininde birer turizm beldesi olduğunu farketmesi lazım. Bu turizm beldelerine el atılması gerekiyor” dediler.

zafer-balikcilar1.jpg

zafer-balikcilar16.jpg

zafer-balikcilar7.20170707112506.jpg

ÇARŞININ IŞIKLANDIRILMASI İSTENİYOR

Belediye’den, saat 16.00 dan itibaren trafiğe kapanan Balıkçılar Çarşısının bütün sokak girişlerine Turgutreis Balıkçılar Çarşısı şeklinde ışıklı tabela asılmasını istiyorlar. Sokağın iyi aydınlatıldığı zaman daha canlanacağı ve güçlü bir cazibe merkezi olacağını söylediler.
Haklılar… Bodrum’un yaz kış yaşayanları barındıran, en önemli beldesi Turgutreis en az Bodrum kadar ziyaretçi alıyor. Bu nedenle Bodrum belediyesiin Turgutreis’e hakettiği önemi vermesi gerekiyor.

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar