Cumartesi, 19 Ağustos 2017 05:31
16:00 Hilton Istanbul Tuzla mucizesi         15:00 Türk inşaat firmaları büyüyor         14:00 Offroad heyecanı İstanbul'da          13:00 Limak, 1 milyar dolara koşuyor!         12:00 Çift Geyik Karaca'nın binası         11:00 Borajet’te işler farklı yere gidiyor         10:00 Bursa Siyahı İnciri tezgaha iniyor         09:00 Çin yabancı yatırımcı çağırıyor         15:00 Galatasaray'ın 180 milyon lirası uçtu         14:00 Festival ile 5 milyon TL’lik ekonomi         13:00 QNet, Antalya’da otel satın alacak         12:00 Kruvaziyer hareketi turizmi kurtarır         11:00 Muğla, 1 milyon Hintli turist hedefledi         10:00 Sağlık turizminde yeni rota Afrika         20:00 MNG Dubaililere satıldı         19:00 Es Medya Grubu satıldı         17:00 Real Hipermarketler Zinciri iflas etti         16:00 Kurtulmuş’un da işi zor…         15:00 Antonov 5 yılda 70 uçak üretecek         14:00 Köln Havalimanı satışa çıkıyor         13:00 Sunexpress Çeşme’de buluşuyor         12:00 Ebru Akçatepe’den ‘’Kadın Olmadan’’          11:00 ‘4 Köşe’ 29 Eylül’de Vizyonda…         10:00 Lufthansa, Airberlin ile görüşüyor         09:00 Fazıl Say Bodrum’u müziğiyle salladı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Mustafa Topaloğlu: İstanbul’u mahalle mahalle tanıtmak lazım
16 Haziran 2017 Cuma 11:00
All Seasons Hotel’in sahibi olduğu TPL Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Topaloğlu: Dünya başkenti Istanbul yeterince tanıtılamıyor.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Adını Fatih Sultan Mehmet’in hocası Molla Gürani’den alan Fındıkzade Molla Gürani Caddesi’ndeki All Seasons Hotel’in sahibi oldudu TPL Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Topaloğlu “Eğer Avrupalı turisti yeniden kazanmak istiyorsak İstanbul’un mahalle mahalle tanıtılması lazım. Ayrıca turizmine can verecek etkinlikler lazım. Turizmde sahip olduğumuz dünya yıldızlarını yeterince tanıtamıyoruz. Dünya başkenti Istanbul yeterince tanıtılamıyor” dedi.

all-seasons-aysegul.jpg

AYŞEGÜL ANIL: TURİSTE KEYİF SUNMAK ZORUNDAYIZ

All Seasons Hotel’in Genel Müdürü Ayşegül Anıl’da Topaloğlu’nun görüşlerine katılarak “Sokak festivalleri mahalleleler ruh katar. Turist İstanbul’u merak ediyor. Görmeye, yemeye, içmeye, eğlenmeye geliyor. Ona keyifli bir tatil sunmak zorundayız.

all-seasons4.jpg

all-seasons-mustafa3.jpg

TOPALOĞLU: FENARI İSA CAMİİ, HRISTIYAN DÜNYASININ KABESİDİR

Mustafa Topaloğlu, turizm için çok reklam yapılmalı, festivaller yapılması gerektiğini sözlerine ekleyerek “İstanbul’un her mahallesi bir değerdir ve bu bölgeleri canlandırıp turizm için yaşanır hale getirmek lazım. Fındıkzade tek başına bir destinasyondur. Eski İstanbul’dur.
Meryem Ana adına yapılan Vatan Caddesi’ndeki Fenarı İsa Camii Hristiyan dünyasının kabesidir. Avrupalı turisti inanç turizmi için çekim gücüdür. Bunlar yeterince değerlendirilmiyor. Çaresiz Rusya pazarından acenteleri workshop için getirmeyi planlıyoruz”dedi.

all-seasons2.jpg

TURİZMDE İÇ KAVGA VAR

Turizmde birlik ve bareberliğin bir turlu kurulamadığından yakınan Topaloğlu “Turizmde bizleri temsil eden sivil toplum kuruluşlarınin birbiriyle ilişkileri yok. Herkes başka telden çalışor. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sağlıklı ilişkileri bulunmuyor. Turizmde bir iç kavga var. bu bitmelidir. Bu durumda olan bize oluyor. İş başa düşüyor, kalkıp yurtuçi ve yurtdışı fuarları katılarakotellerimizi tanıtmak için yollara düşüyoruz. 2016 yılında 21 üyke dolaşıp 300’ü aşkın tur operatörü ile görüşmeler yaptım. Ancak son yıllarda fuarların gücü zayıflayınca tur operatörlerini ziyaret etmeye başladım. Bu konuda gittiğim ülkelerdeki büyükelçilikler, ticari ateşelikler, turizm müşavirlikleri ve Türk Havayolları temsilcileri yardımcı oluyorlar.”

all-seasons-mustafa-topaloglu1.jpg

ONLİNE PAZARINA UYUM SAĞLAMALIYIZ

Mustafa Topaloğlu, turizmde başarı için bazı kriterleri olduiğunu belirterek şöyle devam etti: “Güçlü turizm anlayışını geliştirmek için, güç birliği içinde olmak, üstümüze düşeni doğru yapmak, çalışmak, lafazanlığı bırakmak ve gayret göstererek üstesinden gelmek gerekir. Dünyada b2b, b2c ve online kanalları ile çalışıyoruz. Online pazarı gün geçtikçe güçleniyor ve vazgeçemeyeceğimiz bir pazarlama sistemi olarak turizmde yerleşti. Buna uyum sağlamak zorundayız. 2017 yılında kayebttiğimiz pazarları yeniden kazanmak için çalışıyoruz. Ancak yıpratıcı bir rEkabet içindeyiz. Yeni pazarlarda ülkeler arasında kıran kırana mücadele var. Ayrıca yeni açılan otellerde bizleri zorluyor. Arz artarken talip düşüyor. Fransa, İngiltere, Hollanda gibi ülkelere bakıldığında bu gibi dengesizliklere izin verilmediğini görüyoruz. “

all-seasons1.jpg

ADINI FATİH’İN HOCASI MOLLA GÜRANİ’DEN ALAN CADDE

Fatih Sultan Mehmed'e hocalık yapan, Osmanlı İmparatorluğu'nda kazaskerlik, kadılık ve şeyhülislamlık gibi önemli devlet hizmetlerinde bulunan ve adı cami, medrese, cadde ve sokağa verilen din bilgini Molla Gürani’in adıyla anılan Fındıkzade’nin güzide mahallesi yaklaşık 20 oteliyle turizmde bir yıldız gibi parlıyor. Bu oteller arasında önemli yere sahip olan All Seasons Hotel ise bir aile şirketi tarafından yönetiliyor.

all-seasons1a.jpg

MUSTAFA TOPALOĞLU VE ALL SEASONS HOTEL

1976 İstanbul doğumlu olan Mustafa Topaloğlu madenci bir aileden geliyor. Kemerburgaz’da kömür madenleri olan aile, doğalgazın gelmesiyle kömürden vazgeçerek farklı sektörlere yöneldi. 1998 yılında Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bulümü’nü bitiren Mustafa Topaloğlu’nun 4 kardeşi bulunuyor. Bunlardan birisi mimar ve inşaat işiyle uğraşıyor. Diğer kardeş işletmeci Avcılar’da otomotiv işi yapıyor. En küçük kardeş ise avukat ve halen İngiltere’de baro sınavlarına hazırlanıyor.
Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası İşletmecilik üzerine master yapan Mustafa Topaloğlu, evil ve 2 kızı bulunuyor. 2003 yılında açtıkları All Seasons Hotel’in işletmeciliğini yapıyor. Otel 4 yıldızlı, 70 odalı. Bir suit, 15 aile odası, 4 delüks, 10 triple ve 40 standart oda olarak hizmet veriyor.

all-seasons-oda1.jpg

all-seasons-oda2.jpg

all-seasons-banyo.jpg

all-seasons-oda5.jpg

 

 

 

Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar