Pazar, 25 Haziran 2017 02:01
15:00 Turizmde müşteri dijital ile güçlendi         14:00 İtalya’dan uçaklarda pesto kararı         13:00 Uzungöl için turizmci tepkisi         12:00 Bakandan otellere 'yıldız' uyarısı         11:00 Marmaris’te bayramlık skandal         10:00 Ataköy Baruthane'ye müjdeli haber         09:00 Avrasya Tüneli’nde bankadan ödeme         14:00 Ünlü otele alıcı çıkmadı         13:00 Şehir mimarisi psikoloji bozuyor         12:00 Asırlık Ferrah Sineması satışta         11:00 Bayram tatilcileri yola çıktı         10:00 Katar, Amerikan Hava Yollarına talip         19:00 Hasan Erdem: TÜRSAB'ta plan yok         10:00 Efsane marka Ulusoy için iflas kararı         09:00 Çorum 500 bin turist bekliyor         17:00 Régie Ottoman Hotel de tarih         16:00 Suudilerden THY işbirliği         15:00 THY, 9. kez Avrupa'da en iyi          14:00 Alanya'ya Lübnanlı akını          13:00 Adana, turizm merkezi olacak         12:00 Blue Air’in Yunan havayolu ile işbirliği         11:30 Çanakkale Köprüsü erken açılabilir         11:00 Beyaz yakalılar AVM’lerde         10:30 HÜRKUŞ Fransa semalarında         10:00 Araplar konut fiyatlarını artırdı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Setur’dan farkındalık için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Panelleri
15 Haziran 2017 Perşembe 10:00
Üniversiteli gençlerin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalığının artmasını hedefleyen paneller yoğun ilgi gördü

İSTANBUL - Toplumsal yatırım projelerine verdiği destekle hem gençlerin hem de toplumun gelişimine yönelik çalışmalara imza atan Setur, ilkini Eskişehir’de gerçekleştirdiği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Panelleri’ne İstanbul’da devam etti.

setur-panel-2.jpg

Koç Holding’in “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” projesi doğrultusunda düzenlenen ve gençlerde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen panelin ikincisi, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlendi. “Spor Hayatında Kadın” ve “Çalışma Hayatında Eşitlik” başlıkları altında gerçekleştirilen panelin konuşmacıları, ilk panelde de yer alan Milli Atlet ve Survivor yarışmacılarından Merve Aydın, gazeteci Oya Doğan ve ünlü oyuncu Enis Arıkan oldu. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği panelde ayrıca Türkiye’de tiyatro sporu kavramının yaratıcıları olan Biz Bize Grubu’ndan Dilek Çelebi ve Adem Yılmaz da interaktif doğaçlama oyunları ile gençlere hem keyifli dakikalar yaşattı hem de toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemini vurguladı.

setur-panel-4.jpg

Panellere gençlerin ilgisi yoğun oldu. Toplamda 550’den fazla öğrencinin takip ettiği panellerin ilki Koç Spor Fest kapsamında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenmişti.
Projede hedefler şöyle belirlendi:
• Koç Topluluğu genelinde kadın çalışanların seviyesini ve oranını yükseltmeye yönelik uygulamalar hayata geçirmek ve toplumsal cinsiyet duyarlı işyeri ortamını oluşturmak.
• Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilinç düzeyini artırmak hedefiyle bayiler, çalışanlar ve yöneticilere yönelik farkındalık seminerleri düzenlemek.
• Yaratıcı uygulamalar ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile projenin etkisini artırmak.
Ülkem için toplumsal cinsiyet eşitliğini destekliyorum projesi hakkında:
Koç Holding, 2006 yılında başlattığı ve her iki yılda bir sosyal kalkınmanın farklı bir alanına odaklanan Ülkem İçin projesinin 2015 – 2017 yılı temasını “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” olarak açıklamıştı. Proje kapsamında Koç Holding, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) ve Koç Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi (Koç-Kam) & Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) ile işbirliği yaptı.

 

SETUR HAKKINDA
1965 yılında Koç Holding şirketlerinden biri olarak kurulan Setur’un, turizm alanındaki faaliytleri yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü, IATA uçak bileti satışı, kongre ve seminer organizasyonları, incoming ve outgoing ve yurt dışı eğitim başlıkları altında toplanmıştır. Geliştirdiği online ve gerçek zamanlı rezervasyon sistemiyle Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren bookinturkey.com, 2001 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen şirketlerine kurumsal seyahat danışmanlığı ve online seyahat çözümleri sunmaktadır. Setur Duty Free tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında 14.000 m²’yi aşkın 16 lokasyonda bulunan 38 mağazasıyla yürütttüğü gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği, SETUR’un yıllık cirosunun önemli bir payını oluşturmaktadır. 1990 yılında kurulan SETAIR ise özel havacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. SETAIR filosunda 14 yolcu kapasiteli 1 adet Falcon 7X tipi jet, 9 yolcu kapasiteli 2 adet Agusta Westland 139 tipi helikopter ve 8 yolcu kapasiteli Cessna Grand Caravan tipi deniz uçağı bulunmaktadır.


 

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar