Cumartesi, 19 Ağustos 2017 05:36
16:00 Hilton Istanbul Tuzla mucizesi         15:00 Türk inşaat firmaları büyüyor         14:00 Offroad heyecanı İstanbul'da          13:00 Limak, 1 milyar dolara koşuyor!         12:00 Çift Geyik Karaca'nın binası         11:00 Borajet’te işler farklı yere gidiyor         10:00 Bursa Siyahı İnciri tezgaha iniyor         09:00 Çin yabancı yatırımcı çağırıyor         15:00 Galatasaray'ın 180 milyon lirası uçtu         14:00 Festival ile 5 milyon TL’lik ekonomi         13:00 QNet, Antalya’da otel satın alacak         12:00 Kruvaziyer hareketi turizmi kurtarır         11:00 Muğla, 1 milyon Hintli turist hedefledi         10:00 Sağlık turizminde yeni rota Afrika         20:00 MNG Dubaililere satıldı         19:00 Es Medya Grubu satıldı         17:00 Real Hipermarketler Zinciri iflas etti         16:00 Kurtulmuş’un da işi zor…         15:00 Antonov 5 yılda 70 uçak üretecek         14:00 Köln Havalimanı satışa çıkıyor         13:00 Sunexpress Çeşme’de buluşuyor         12:00 Ebru Akçatepe’den ‘’Kadın Olmadan’’          11:00 ‘4 Köşe’ 29 Eylül’de Vizyonda…         10:00 Lufthansa, Airberlin ile görüşüyor         09:00 Fazıl Say Bodrum’u müziğiyle salladı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Setur’dan farkındalık için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Panelleri
15 Haziran 2017 Perşembe 10:00
Üniversiteli gençlerin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalığının artmasını hedefleyen paneller yoğun ilgi gördü

İSTANBUL - Toplumsal yatırım projelerine verdiği destekle hem gençlerin hem de toplumun gelişimine yönelik çalışmalara imza atan Setur, ilkini Eskişehir’de gerçekleştirdiği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Panelleri’ne İstanbul’da devam etti.

setur-panel-2.jpg

Koç Holding’in “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” projesi doğrultusunda düzenlenen ve gençlerde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen panelin ikincisi, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlendi. “Spor Hayatında Kadın” ve “Çalışma Hayatında Eşitlik” başlıkları altında gerçekleştirilen panelin konuşmacıları, ilk panelde de yer alan Milli Atlet ve Survivor yarışmacılarından Merve Aydın, gazeteci Oya Doğan ve ünlü oyuncu Enis Arıkan oldu. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği panelde ayrıca Türkiye’de tiyatro sporu kavramının yaratıcıları olan Biz Bize Grubu’ndan Dilek Çelebi ve Adem Yılmaz da interaktif doğaçlama oyunları ile gençlere hem keyifli dakikalar yaşattı hem de toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemini vurguladı.

setur-panel-4.jpg

Panellere gençlerin ilgisi yoğun oldu. Toplamda 550’den fazla öğrencinin takip ettiği panellerin ilki Koç Spor Fest kapsamında Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenmişti.
Projede hedefler şöyle belirlendi:
• Koç Topluluğu genelinde kadın çalışanların seviyesini ve oranını yükseltmeye yönelik uygulamalar hayata geçirmek ve toplumsal cinsiyet duyarlı işyeri ortamını oluşturmak.
• Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilinç düzeyini artırmak hedefiyle bayiler, çalışanlar ve yöneticilere yönelik farkındalık seminerleri düzenlemek.
• Yaratıcı uygulamalar ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile projenin etkisini artırmak.
Ülkem için toplumsal cinsiyet eşitliğini destekliyorum projesi hakkında:
Koç Holding, 2006 yılında başlattığı ve her iki yılda bir sosyal kalkınmanın farklı bir alanına odaklanan Ülkem İçin projesinin 2015 – 2017 yılı temasını “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” olarak açıklamıştı. Proje kapsamında Koç Holding, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) ve Koç Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi (Koç-Kam) & Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) ile işbirliği yaptı.

 

SETUR HAKKINDA
1965 yılında Koç Holding şirketlerinden biri olarak kurulan Setur’un, turizm alanındaki faaliytleri yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü, IATA uçak bileti satışı, kongre ve seminer organizasyonları, incoming ve outgoing ve yurt dışı eğitim başlıkları altında toplanmıştır. Geliştirdiği online ve gerçek zamanlı rezervasyon sistemiyle Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren bookinturkey.com, 2001 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen şirketlerine kurumsal seyahat danışmanlığı ve online seyahat çözümleri sunmaktadır. Setur Duty Free tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında 14.000 m²’yi aşkın 16 lokasyonda bulunan 38 mağazasıyla yürütttüğü gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği, SETUR’un yıllık cirosunun önemli bir payını oluşturmaktadır. 1990 yılında kurulan SETAIR ise özel havacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. SETAIR filosunda 14 yolcu kapasiteli 1 adet Falcon 7X tipi jet, 9 yolcu kapasiteli 2 adet Agusta Westland 139 tipi helikopter ve 8 yolcu kapasiteli Cessna Grand Caravan tipi deniz uçağı bulunmaktadır.


 

Bu haber toplam 908 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar