Salı, 17 Ekim 2017 19:45
19:00 Hüseyin Kırk: Hizmete geliyoruz         09:00 Türkiye”ye turizm ödülleri yağdı         19:00 Antalya'da 10 milyonu geçecek         18:00 Otel doluluğu 2015'i yakaladı         17:00 Conrad İstanbul Bosphorus'a ödül         16:00 Kuşlar THY uçağını geri döndürdü         15:00 Turizm yatırım komisyonu kurulacak!         14:00 Manavgat'a 5 yıldızlı otel         13:00 Alibeyköy Ramada 2018'de açılacak!         12:00 Mardan Palace kapatılacak mı?         11:00 Rixos, 30 ülkede 100 yeni otel açacak!         10:00 Marina ve otel davalık oldu         09:00 Türk müteahhit dev ihaleyi aldı         18:00 Alman JT Touristik iflasını istedi         17:00 Metin Ersoy-Hurşit Yenigün buluştu         13:00 Yolculuk 1 saatin altına iniyor!         12:00 Hintli acenteler Kuşadası'nda         11:00 Artvin'de Turizm Çalıştayı         10:00 İstanbul seyahatte Avrupa üçüncüsü         09:00 Elvan: Kültürel bölgeler önemli         16:30 Kuzey Irak'a uçuşlar durduruldu         16:00 THY'nin Twitter oylaması         15:30 KKTC’nin bayrağı JATA’da         15:30 Bakanlık: Kuzey Irak'tan ayrılın         15:00 Hüseyin Kırk: TÜRSAB'a talibiz        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
7 kıtaya yayılan ‘Global Wellness Day’ yarın 10 Haziran’da kutlanıyor
09 Haziran 2017 Cuma 23:30
Her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan Global Wellness Day, milyonlarca insanın hayatını değiştirmeye devam ediyor.

İSTANBUL- “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla, kutlanan Global Wellness Day (İyi Yaşam Günü) yarın, 10 Haziran’da kutlanıyor. 2012 yılında Türkiye’de doğan ve Spa/Wellness sektörünün dünyadaki öncülerinden Belgin Aksoy Berkin tarafından 7 kıtaya yayılan ‘Global Wellness Day’ her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanıyor. Global Wellness Day, milyonlarca insanın hayatını değiştirmeye devam ediyor.

iyi-yasam.jpg

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, “bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla, kutlanan Global Wellness Day (İyi Yaşam Günü) hakkında şu bilgileri verdi:
“Dünya Sağlık Örgütü Wellness’ı sadece hasta ve güçsüz olmamak değil ‘kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali’ olarak tanımlamaktadır. Sağlık, başarı, mutluluk ve bunlarla birlikte gelen hem fiziksel hem ruhen hem de sosyal yönden doyurucu bir hayatın devamlılığı için gerekli olan aktif bir süreçtir wellness. Nasıl göründüğümüzden iletişim şeklimize; hissettiklerimizden iş hayatımızdaki duruşumuza kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. Wellness kişinin kendini keşfetme sürecidir. Kişinin bütün benliğiyle daha sağlıklı, daha başarılı ve daha mutlu olması için çıktığı bir yolculuktur.

global3.jpg

YILDA BİR GÜN BİLE OLSA

Wellness Day’in temel amacı yaşamın kıymetini bir gün değil hergün anlayıp hayatlarımıza yansıtmaktır. Bununla birlikte kişilere yılda bir gün bile olsa hayata mola verip şehir yaşamının stresinden ve kötü alışkanlıklardan arınıp kendimizi dinleme ve kendimizle barışma şansı tanımaktır.
Tam anlamıyla wellness için kişinin kendi içinde bir bütünlük ve dengede olması, öz sorumluluklarının farkında olması ve yaşama pozitif bakış ilkeleri benimsenmelidir.

BÜTÜN YAŞ GRUPLARINA HİTAP EDİYOR
Wellness sadece erişkinlere özel bir gün değil, bütün yaş gruplarına hitap etmektedir. Bu nedenle çocuklar için de çok farklı projelerle wellness çalışmaları yapılmaktadır. Global Wellness Day; Belarus, Türkiye, Tunus, Hollanda, Fransa, İtalya ve Brezilya gibi ülkelerde çocuklara yönelik, dans, sağlıklı beslenme, bando yürüyüşleri, enstrüman çalma, pandomim ve spor aktiviteleri gerçekleştirmiştir. 2017 yılında, Global Wellness Day özellikle farklı ülkelerdeki çocukların eğitim hakkı ve engelli çocukların karşılaştıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla çalışmalar yapacaktır.
Yaşamdaki bir gün bütün hayatınızı etkileyebilir, farkındalıklarınızı kökten değiştirebilir. Daha sağlıklı, daha mutlu ve daha başarılı bir hayat için ‘I say yes’…”
 

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar