Salı, 26 Eylül 2017 18:16
13:00 TÜROB: Otobüslere teşvik istedi         17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
2017’nin mavi bayrak kazanan plaj, marina ve yatlarına ödül verildi
08 Haziran 2017 Perşembe 14:00
TÜRÇEV tarafından organize edilen 2017 yılında mavi bayrak kazanan plaj, marina ve yatlar Ataköy Marina'da düzenlenen törenle ödüllerini aldı

İSTANBUL- Ülkemizde, TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) tarafından organize edilen Mavi Bayrak Töreni'nde, yaptıkları Çevre Eğitim Etkinlikleri nedeniyle; Didim Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Güral Premier Hotels and Resorts, D-Resort Grand Azur, La Blanche Resort, D-Marin Göcek ile Bodrum Milta Marina'ya da ödül verildi.

2016 yılında ülkemizde 444 plaj, 21 marina ve 12 yat'ta Mavi Bayrak dalgalanırken, bu sayı 2017 yılında 454 plaj, 22 marina ve 13 yat’a ulaştı. 2017 yılında plaj bazında ülkemiz 578 plajı bulunan İspanya ve 486 plajı bulunan Yunanistan’dan sonra 3. sırada yer alıyor.
2017 yılında ülkemizde otel, marina ve yat'larda dalgalanacak Mavi Bayraklı Tesisler, Ataköy Marina'nın ev sahipliğinde Mavi Bayraklarını aldılar. TÜRÇEV tarafından organize edilen törende tüm Mavi Bayrak alan tesisler adına göndere Mavi Bayrak çekildi.

ÖNEMLİ KATILIM OLDU
Törene Turizm eski Bakanı Abdülkadir Ateş, eski Vali ve Anayasa Mahkemesi eski üyesi Lütfi Fikret Tuncel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Deniz ve Kıyı Yönetimi Dairesi Başkanı Murat Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED, İzin ve Denetim Dairesi Başkanı İbrahim Özdemir, Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Faik Öztunç, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Yardımcısı Yusuf Batur katıldı.

TURİZMİN KALİTESI
Ülkemizde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı’nın, uluslararası alanda Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE koordinasyonunda, Dünyada 46 ülkede uygulandığını belirten TURÇEV başkanı 2017 yılında mavi bayrak kazanan plaj, marina ve yatlar ''Turizmin kalite belgesi olan Mavi Bayraklı tesisler bu yıl da arttı. Vakıf olarak hedefimiz sürekli ileri gitmek'' dedi.

YABANCI TURİST MAVİ BAYRAK ARIYOR
Rıza Epikmen şöyle konuştu:
''Mavi Bayrak Ödülüne sahip olan plajın, deniz suyunun temizliği, plaj işletmecilerinin çevreye olan duyarlılığı, plajı kullananların güvenliği, plaja ilişkin donanımın eksiksiz olduğu, belgelenmiş ve garanti altına alınmıştır. Daha da önemlisi, bu garanti uluslararası alanda da onaylanmaktadır. Bu nedenle tatil programı yapan yerli ve yabancı turistler, öncelikle Mavi Bayrak Ödüllü plajı olan tesisleri tercih etmektedirler. Bunun için Türkiye Mavi Bayrak ile uluslararası turizm pazarında önemli bir avantaja sahip olmaktadır.''

MARİNALAR DÖVİZ KAYNAĞI
Törene ev sahipliği yapan Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri Genel Müdürü Süheyl Demirtaş ''Ataköy Marina’nın 22 yıldır Mavi Bayrak Ödülü’ne hak kazandığını ve bununla gurur duyduklarını belirtti. Marinaların ülkemize önemli bir döviz kaynağı olduğunu belirterek böyle bir törene katıldıkları için konuklara teşekkür ederiz.''dedi.

ÇEVRENIN KORUNMASı VE ÇEVRE BILINCI HEDEFLENIYOR
Mavi Bayrak Programının Uluslararası Koordinasyonu, merkezi Kopenhag’ta bulunan “Foundation for Environmental Education (FEE)“ tarafından yürütülmektedir. “Türkiye Çevre Eğitim Vakfı”, bu kuruluşa Ülkemizi temsilen 1993 yılında üye olmuş ve geçen süre içerisinde Mavi Bayrak programının yanında, FEE koordinasyonunda yürütülen dört uluslararası programı (Eko-Okullar, Çevrenin Genç Sözcüleri, Okullarda Orman, Yeşil Anahtar) daha yürütmeye başlamıştır. Bu programlar ile çevrenin korunması ve çevre bilinci oluşturulması hedeflenmektedir.

En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödül Töreni Belediye Kategorisi İle Başladı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal ve Didim Belediyesi Başkanı Ahmet Deniz Atabay ödüllerini aldıktan sonra duygusal konuşmalar yaptılar.

ÖDÜL TÖRENI PLAJLAR-OTEL KATEGORISI ILE DEVAM ETTI
Güral Premier Hotels and Resorts adına Kalite ve Eğitim Müdürü Uğur Burhan Yıldırım,
D-Resort Grand Azur adına Kalite Müdürü Özlem Sur ve La Blanche Otel adına İdari İşler Koordinatörü Birol Bekdemir ödüllerini aldı.

Marina Kategorisinde de ise İki Marina Ödüle Layık Görüldü.
D-Marin Göcek Genel Müdürü Onur Ugan ve 9 yıldır aynı ödüle layık görülen Bodrum Milta Marina ve Marina Hizmetleri Müdürü Metin ödüllerini alarak birer konuşma yaptılar.

Tören sonunda Ülkemizde 2017 Yılında Uluslararası Mavi Bayrak Ödülü’nü almaya hak kazanan tüm Plaj, Marina ve Yat'ları temsilen Ataköy Marina'da Mavi Bayrak göndere çekildi.
 

Bu haber toplam 668 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar