Salı, 17 Ekim 2017 19:56
19:00 Hüseyin Kırk: Hizmete geliyoruz         09:00 Türkiye”ye turizm ödülleri yağdı         19:00 Antalya'da 10 milyonu geçecek         18:00 Otel doluluğu 2015'i yakaladı         17:00 Conrad İstanbul Bosphorus'a ödül         16:00 Kuşlar THY uçağını geri döndürdü         15:00 Turizm yatırım komisyonu kurulacak!         14:00 Manavgat'a 5 yıldızlı otel         13:00 Alibeyköy Ramada 2018'de açılacak!         12:00 Mardan Palace kapatılacak mı?         11:00 Rixos, 30 ülkede 100 yeni otel açacak!         10:00 Marina ve otel davalık oldu         09:00 Türk müteahhit dev ihaleyi aldı         18:00 Alman JT Touristik iflasını istedi         17:00 Metin Ersoy-Hurşit Yenigün buluştu         13:00 Yolculuk 1 saatin altına iniyor!         12:00 Hintli acenteler Kuşadası'nda         11:00 Artvin'de Turizm Çalıştayı         10:00 İstanbul seyahatte Avrupa üçüncüsü         09:00 Elvan: Kültürel bölgeler önemli         16:30 Kuzey Irak'a uçuşlar durduruldu         16:00 THY'nin Twitter oylaması         15:30 KKTC’nin bayrağı JATA’da         15:30 Bakanlık: Kuzey Irak'tan ayrılın         15:00 Hüseyin Kırk: TÜRSAB'a talibiz        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
EGEM üyeleri, efe kıyafetiyle Ege kültürünü yaşatmak için yola çıktı
02 Haziran 2017 Cuma 11:00
EGEM Platformu, ‘Yerel, bölgesel ve ulusal siyasette biz de varız. Temsilde adalet isteğinden yola çıktık. Aktif siyasette yer alacak bölge adaylarını destekleyeceğiz

İZMİR - "İzmir ve Ege Bölgesi’nde faaliyette bulunan dernek, federasyon ve konfederasyonlar ekonomik, siyasi ve kültürel güç birliği oluşturmak için bir araya gelerek EGEM (Ege İlleri Güç Birliği) Platformu’nu kurdu. Bölgenin ekonomik, siyasi ve kültürel alanda daha da güçlenmesi için birleşmeye karar verdiklerini söylen EGEM Platformu, ‘Yerel, bölgesel ve ulusal siyasette biz de varız. Temsilde adalet isteğinden yola çıktık. Aktif siyasette yer alacak bölge adaylarını destekleyeceğiz’ dedi"

İzmir ve Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren İzmir dernekleri, konfederasyonları, Ege Bölgesi Aydın Dernekleri Federasyonu, Kütahyalılar Federasyonu, Denizliler Derneği, Uşak Ulubeyliler Derneği ve Muğlalılar Derneği’nin birleşmesiyle oluşan EGEM Platformu başkanı ve başkan yardımcıları üzerlerindeki Ege Bölgesi’nin yöresel kıyafetli olan Efe kıyafetleriyle Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykeline çelenk koyduktan sonra gazetemizi ziyaret etti. Ege Bölgesi’nin yöresel kıyafeti olan Efe kıyafetiyle gerçekleştirdikleri ziyaretler güzel görüntülere sahne olurken, dikkat çekmeyi de başaran platform üyeleri amaçlarını da dile getirdiler.

KÜLTÜREL VE EKONOMIK BÜTÜNLEŞMEYI SAĞLAYACAĞıZ

Kültürel ve ekonomik anlamda bütünleşmek isteğiyle yola çıktıklarını söyleyen EGEM Platformu dönem Başkanı Turgay Yokuş ‘Şu anda Ege Bölgesi’nin 6 iliyle buradayız. Diğer arkadaşlarımız bugün bizlerle olamayacak. Biz Egem Platformu olarak bölgecilik yapmak adına yola çıkmadık. Bölgemizin kültürel, coğrafi, ekonomik ve ticari markalarını ortaya çıkarmak ve bunu bütün ülkeye tanıtmak istiyoruz. Çocuklara, öğrencilere ve ihtiyaç sahiplerine her türlü desteği vermek, kültürel çalışmalarda bulunmak ve özümüzü sürdürmek adına yola çıktık. Çıktığımız bu yolda geniş kitlelere seslenmek adına özellikle temsilde adalet istiyoruz. İzmir’de ya da diğer illerde siyasette önemli görevlerde bulunmak istiyor ve bu konuda da gerekli çalışmaları yapacağız’ dedi.

‘DEĞERLERIMIZI DÜNYAYA TANıTACAĞıZ’

İllerimizin ve bölgemizin marka değerlerini ön plana çıkarmak için ciddi çalışmalarda bulunduklarını belirten Yokuş, şunları söyledi: Özellikle bölgemizdeki bütün kültürel değerleri ön plana çıkaracağız. Tanışma sürecini o nedenle Efe kıyafetlerimizle yapıyoruz. Bu süreçte bölgemizin önemli kültürel, coğrafi, yemek ve turistik değerlerimizi ülkemize ve dünyaya tanıtmak istiyoruz. Bölge olarak ülkemizde çok önemli bir işleve sahibiz ve bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle gerçekleştireceğimiz fuarlar aracılığıyla bölgenin ticaretine yön vereceğiz.
 

Bu haber toplam 831 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar