Pazar, 24 Eylül 2017 08:41
10:00 Kazakistan’la ilik nakli anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Rusya’nın portali TopHotels.ru İstanbul pazarını hedef aldı
25 Mayıs 2017 Perşembe 14:00
Rusya’nın dev online rezervasyon sitelerinden TopHotels.ru İstanbul pazarını hedef alarak Taksim Parma Hotel’de tanıtım yaptı.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL -
Yıllardanberi Antalya’da internet üzerinden resort otellere yönelik pazarlama faaliyetlerini yürüten Rusya’nın dev online rezervasyon sitelerinden TopHotels.ru İstanbul pazarını hedef alarak "Rus turistleri İstanbul'a getireceğiz" diyerek Taksim Parma Hotel’de tanıtım yaptı.

burcak-atak.jpg

turoyd.jpg

laleli.20170525142309.jpg

Turizm Otel Yöneticileri Derneği- TUROYD’un işbirliğinde düzenlenen toplantıya Türkiye Otelciler Birliği-TÜROB, Laleli Otelciler Platformu, Ortadoğu Seyahat Acenteleri Derneği üyeleri katıldı.

tophotels-4.jpg

tophotels-3.jpg

MÜŞTERİYİ ACENTELERE YÖNLENDİREN SİSTEM

TopHotels.ru’nun booking.com gibi sitelerle karıştırılmaması gerektiğini belirten Proje Sorumlusu Ksenia Gül toplantıda, sistemin müşteriyi seyahat acentelerinin hazırladığı paketlere yönelttiği ve çalıştıkları otellerin tanıtımı yaptığı belirtti. Arzu edenin acenteler üzerinden otellerde rezervasyon yapabileceği sistem olduğu anlatıldı. TopHotels.ru istatistikerine göre tatile çıkan Rusça konuşan turistin yüzde 45 acente ile yüzde 55 rezervasyon sitesi ile karar verdiği belirtildi. Proje Sorumlusu Ksenia Gül, daha önce İstanbul otelleri için bir çalışma yapıldığını ancak yeterli geri dönüş alamadıkları içi projeyi sürdürmediklerini belirterek “Kendimizi yeterince anlatamadık ve tanıtamadık” dedi.

RUSÇA KONUŞAN ÜLKELERİ İSTANBUL’A ÇEKECEĞİZ
Fastbook Travel sahibi Ferit Çavdarlı’nın girişimiyle İstanbul’a gelen TopHotel.ru ekibinden Proje Sorumlusu Ksenia Gül ile Anna “Antalya pazarında yaklaşık 400 otel ile çalışıyoruz. İstanbul’dan ise 2000 otel sitemizde yer alayır. Ancak faal değiller. Bu nedenle İstanbul’u Rusça konuan ülkelere açmak için özel bölüm açarak faaliyete başlıyoruz” dediler.
Proje Sorumlusu Ksenia Gül TopHotel.ru’nun Rusya pazarında lider rezervasyon portal olduğunu, günlük 500 bin ziyaretçi aldığını belirterek “Rusya’da seyahat planlayan herkes TopHotel.ru’ya bakarak yola çıkıyor. Toplam’da 300 bin otel bulunuyor. Türkiye’nin buradaki payı use yüzde 3.1’dir. bu rakamı büyütmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ksenia Gül TopHotel.ru hakkında şu bilgileri verdi:
“2016’da yüzde 70 den fazla olumlu yorum alıyoruz. Seyahat planlanayan önce olumsuz yorumları okur. Türkiyehakkında kötü yorum sayısı azdır. TopHotel.ru’ya bakıldığında dünya sıralamasında 1662’cidir. Dünya turizm siteliri ketegorisinde ise 15’inci sıradadır. Rusça konuşan ülkeler tarafından Rusça ve İngilizce olduğu için çok izleniyor. BDT ülkelerinin en sık kıllandığı rezervasyon sitesidir. Yıllık ziyaretçi sayısı yüzde 70-80 olarak büyüyor. Aylık 5 milyon ziyaretçi alıyoruz.

RUS PAZARINDA TÜRKİYE'YE TALEP ARTIYOR
Arama motorlarına bakıldığında Türkiye’nin aranmasında büyük ilerleme görülüyor. TopHotel.ru’da ise Türkiye’ye talip giderek arttı. İstanbul çok aranır oldu. TopHotel.ru’da önceki yıllarda Antalya’da Kemer, Alanya, Side, Belek ilk sıralarda yer alayır. Arkasından Marmaris geliyor. Dünyada ise en popular ülkeler sıralamasında Türkiye ilk sırada yer alırken onu Mısır, Fransa, İtalya, İsyanya izliyor.

RUSYADA KULLANIM
Rusya’da 2015 rakamlarına göre internet kullanımının 16 yaş üzerinde 84 milyon kişiye ulaştığı ve yüzde 70 oranında artış olduğu belirtildi. Aramalarda ise yüzde 23 yandex, yüzde 41 google’un kullanıldığı belirtildi.

Bu haber toplam 2287 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar