Pazar, 24 Eylül 2017 08:36
10:00 Kazakistan’la ilik nakli anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Güneydoğu'nun eşsiz 'saklı cenneti' Halfeti’de yatırıma destek
04 Mayıs 2017 Perşembe 14:00
Birecik Baraj Gölünün yapımı sırasında bir bölümü sular altında kalan Güneydoğu'nun saklı cenneti Halfeti tarihi ve doğal güzellikler dikkati çekiyor.

BİRECİK / HALFETİ - Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna “Halfeti, Şanlıurfa'nın sahip olduğu turizm değerleri anlamında çok önemli bir yer tutuyor. Marka şehir olan Halfeti için Valilik olarak turizme yönelik kaymakamlık ve belediyelerin çalışmalarına daha fazla destek vereceğiz" dedi.

Tarihi taş evleri ve doğal güzellikleriyle Güneydoğu'nun "saklı cenneti" olarak bilinen Halfeti'de turistler, Birecik Baraj Gölünün yapımı sırasında bir bölümü sular altında kalan "batık kenti" tekne turuyla geziyor. Ziyaretçiler, tur sırasında birçok medeniyete ev sahipliği yapan Rumkale'yi izliyorlar.

halfeti2.jpg

HALFETİ MARKA ŞEHİR

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan ile baraj gölünde tekneyle inceleme yaptı ve Kaymakam Şeref Albayrak'tan bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Vali Tuna, Halfeti'nin turizmde belli bir yere gelmiş marka bir şehir olduğunu söyledi.
Markalaşmış ilçede yeni çalışmaların yapılmasının daha kolay olduğunu belirten Tuna, özellikle Güneydoğu'nun iki önemli kenti olan Gaziantep ve Şanlıurfa'ya yakınlığıyla da Halfeti'nin cezbedici bir yanının bulunduğunu belirtti.

halfeti6.jpg

GELEN TURIST SAYıSıNDA CIDDI ARTıŞ GÖRÜLÜYOR
Halfeti’nin bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Vali Tuna şunları anlattı: "Bölgeye günübirlik ve konaklamak için gelen turist sayısında ciddi artış görülüyor. Buraya gelen turiste ne kadar gösterecek değerimiz varsa gerek doğal gerek gastronomi gerek el sanatlarımız turizme yönelik her türlü malzeme Halfeti'de bulunuyor. Şanlıurfa merkezde de satışını yaptığımız bir çok el sanatları ve süs eşyası ürünler yine Halfeti'de özellikle kadınların elinden çıkıyor. Bu manada 2017 senesinin turizmde çok daha iyi bir sene olmasını temenni ediyoruz.”
 

Bu haber toplam 18123 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar