Perşembe, 25 Mayıs 2017 12:30
09:00 Hüseyin Kırk, TÜRSAB'a talip         16:00 Merhum Mustafa Koç’a ‘Vefa Ödülü’         16:00 Online tatile 10 milyar TL aktı         15:00 Palmarina Bodrum’a Kahraman         14:00 Hint düğünleri Antalya EEMA’da         13:00 Hint ve Çin usulü Yaza Merhaba         12:00 262 Towers'ın tanıtımı yapıldı         11:00 i-Mice, Atina'da etkinlik yapıyor         10:00 Lux* Bodrum Resort açıldı         09:00 1.5 Milyar iki köprüye gidecek         10:00 Hasan Erdem: Birleşmeye hazırız         09:00 Skal İstanbul’dan “Yaza Veda” partisi         14:00 Ukrayna’ya kimlikle seyahat         13:30 Tolun: Larnaka’dan tur düzenleyin         13:00 Turizmci giderleri iyice kıstı         12:30 KKTC’de ‘Miss’ ve ‘Bay’ seçiliyor         12:00 İşkur, YouTuber yetiştirecek         11:30 İBB'den İstanbul'a 30 yeni proje!         11:00 Erciyes, dünyaya tanıtılıyor         10:30 Tur otobüslerinde sıkı denetim         10:00 Halfeti, turizmin parlayan yıldızı         09:30 THY'den turizme destek hamlesi!         09:00 Kruvaziyerde önemli kayıp         08:00 Booking'den 'hukuki süreç' açıklaması         07:00 Oteller Booking’in davasına koştu        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Turizm Otel Yöneticileri Derneği - TÜROYD resmen faaliyete geçti
14 Nisan 2017 Cuma 20:00
Türk turizminin 85 milyar dolarlık dev turizm tesislerini yöneten 81 ilin otel yöneticilerinin Turizm Otel Yöneticileri Derneği-TÜROYD resmen kuruldu

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Türk turizmini dünyanın zirvesine taşıyan ve toplam 85 milyar dolarlık dev turizm yatırımlarını yöneten turistik tesislerin, otellerin 81 ildeki yöneticileri tek çatı altında birleştiler ve Turizm Otel Yöneticileri Derneği- TÜROYD resmen faaliyete geçti.

turoyd-valilikte-7.jpg

ALİ CAN AKSU: HİZMET ZAMANI

TÜROYD Kurucu Başkanı Ali Can Aksu, Turizm Otel Yöneticileri Derneği’nin İstanbul Dernekler Masası’na 34-232-121 kütük numarası, 14.04.2017 tarih ve saat 15:09 itibariyle resmen kurulduğunu belirterek şöyle konuştu: “Tüzüğümüzü teslim ettik ve resmen kurulduk. Artık kısa sürede TÜROYD’da üyelik başvurusu yapan 81 ilden 2 bine yakın otel yöneticisi ile örgütlenerek hizmet zamanı başladı. Hedefimizde TÜROY’u Türkiye’nin 7 bölgesinde güçlendirmektir. Bundan sonra Türkiye’nin gündeminde otel yöneticileri de olacak ve ortak sorunları çözmek için birlikte hareket edecektir. Bugüne kadar Bakanlık nezdinde ve Bürokraside otel yöneticileri yok sayıldı. Oysa 80 milyar dolarlık yatırımı yöneten ve o tesislere ruh veren otel yönetici ve çalışanlarıdır. Dolayısıyle 81 ile yayılan ve sayısı binleri bulacak Turizm Otel Yöneticileri Derneğini kurduk. Her birimiz fahri turizm tanıtım elçisiyiz. Bakanlık, yerel yönetimler ve diğer turizm birlikleri ile dirsek temas içinde çalışıp Türk turizminin tanıtım, ğitim çalışmalarında aktif yer almak istiyoruz.”

turoyd-imza-13.jpg

TÜROYD’un kuruluş tüzüğü 81 ili dolaştı ve tüm üyelerin görüşleri ve onayı alındıktan sonra imzalanarak Dernekler Masası’na teslim edildi.

turoyd-valilikte-11.jpg

turoyd-valilikte-2.jpg

TÜROYD resmen kurulduktan sonra kurucu yönetim kurulu Ali Can Aksu başkanlığında İstanbul Vali Başyardımcısı Nihat Nalbant’a rezaket ziyaretinde bulunarak ileriye dönek çalışmaları hakkında bilgi vererek, bundan böyle kendileriyle otel yöneticilerinin işbirliği içinde olacağını bildirdiler.

turoyd-valilikte-6.jpg

KURUCULAR KURULU TÜZÜĞÜ TESLİM ETTİ

Kuruluş evrağında TÜROYD’ın kurucu başkanı Ali Can Aksu ve 26 kişilik kurucular kurulu yer aldı.

TÜROYD Geçici Yönetim Kurulu şöyle oluştu

Genel Başkan :
İstanbul'dan Turizoom International Hotel Management Genel Koordinatörü Ali Can Aksu

Başkan Yardımcı :
Samsun'dan North Point Hotel Samsun Genel Koordinatörü Murat Toktaş

Genel Sekreter :
İstanbul'dan Turgay Solmaz

Sayman :
İstanbul'dan Crowne Plaza Istanbul Oryapark Genel Müdürü Aykut Bakay

Yönetim Kurulu Üyeleri :
Afyonkarahisar'dan İkbal Thermal Hotel & Spa Genel Müdürü Ali Gümüşhan
İstanbul'dan Lionel Hotel Istanbul Satış Direktörü / Müdürü Burçak Atak
Adana'dan Seyhan Otel Adana Genel Müdürü Can Akşit
İstanbul'dan Istanbul Royal Hotel Genel Müdürü Erdal Kurtuluş
Manisa'dan Ramada Soma Genel Müdürü Hatice Coşkun
İstanbul'dan Rescate Hotels Genel Koordinatörü Şule Gökirmak
İstanbul'dan Orka Royal Hotel Genel Koordinatörü Mert Okan
İstanbul'dan The Parma Hotel Taksin Genel Müdürü Mustafa Kiliç
İstanbul'dan Sheraton Grand Istanbul Atasehir Genel Müdürü Soner Metin
Ankara'dan Limak Ambassadore Hotel Genel Müdürü Savaş Çolakoğlu
İzmir'dan Anemon Turizm A.Ş Genel Koordinatörü Uğur Şahbaz

turoyd-valilikte-3.jpg
 

Bu haber toplam 3035 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar