Çarşamba, 26 Nisan 2017 00:10
10:00 Dubai ATM’de MENA’ya tanıtım         14:00 Türkiye Dubai ATM’de tanıtıldı.         13:00 TAV'a Arabistan’da 2 havalimanı         12:00 ATM 2017’yi Seyh Al Maktoum açtı         07:20 Türk turizmciler ATM Dubai'de         10:00 Gazipaşa’ya Rusya’dan tarifeli uçuş         12:00 Trump’ın ilk kurbanı Emirates         11:00 Arkeoloji İstanbul’da buluşuyor         10:00 Talal Abu Ghazaleh’e önemli görev         09:00 Turizmde “iş telaşı”         18:00 Goldman Sachs temel gösterge yok”         11:00 KKTC’de sıcak Hava Balonu şenliği         10:00 Uluslararası Çikolata Festivali başladı         11:00 Oya Narin: 2017-2018 dönüşüm yılı         10:00 Turizm Truva Atı ile koşacak         16:00 Turizm Yazarları Troia'yı gezdi         17:00 Çanakkale 2018 "Troia Yılı" olmalı         10:00 ‘‘Social Media Awards Turkey”         17:00 Ruslara Türkiye yeniden anlatılacak         16:00 Otellerde istihdam düşüşü sürüyor         15:00 Yunanistan turizmde rekor bekliyor         14:00 Kruvaziyer turizmi %75 küçüldü         13:00 Rusya'nın doğusuna vize kalkıyor         12:00 Zorla indirilen yolcu, dava açıyor         11:00 Yabancı kabin memuruna kota        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş: Sağlık turizminde marka olabiliriz
14 Nisan 2017 Cuma 17:00
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş: Sağlık turizminde yapacağımız hamlelerle sağlık turizminde marka haline gelebiliriz

MANAVGAT- Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, "İlçemizde turistin sağlığı ve alternatif turizm olarak sağlık turizminde yapacağımız hamlelerle sağlık turizminde marka haline gelebiliriz" dedi.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen 'Kariyer Günleri' etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Öğrencilere girişimcilik, iş dünyası ile kariyer planlaması ve sağlık turizmi üzerine konuşma yapan Boztaş, kariyer planlamasının önemine vurgu yaptı. Öğrencilere girişimcinin tarifini de yaparak meslek seçimi ve istedikleri mesleği yapmaları konusunda önerilerde bulunan Boztaş, öğrencilerin kendilerine güvenleri gerektiğini kaydetti.
Hayal edip, hedef koymak ve hedefe ulaşmak için disiplinli şekilde çalışmak gerektiğine işaret eden Ahmet Boztaş, öğrencilere sevdikleri işi yapmaları tavsiyesinde bulundu. Dünyada yılda 20 milyonun üzerinde kişinin sağlık amaçlı seyahat ettiğini aktaran Boztaş, ülke ve ilçe olarak bundan pay alınması gerektiğini söyledi. Turizmde sağlığın, sağlık turizmi ve turistin sağlığı olarak ikiye ayrılabileceğini belirten Boztaş, "Sağlık turizminde medikal, termal turizm, SPA, wellness, yaşlı ve engelli turizmi gibi pek çok çeşidi bulunuyor. İlçemizde turistin sağlığı ve alternatif turizm olarak sağlık turizminde yapacağımız hamlelerle sağlık turizminde marka haline gelebiliriz" dedi.
Manavgat'ın ikliminin sağlık turizmi açısından çok uygun olduğuna işaret eden Boztaş, "Kış aylarında bölgemize gelen birçok turist hem tatil yapıyor hem de tedavi oluyor. Buna örnek olarak ilçemize çok sayıda diş tedavisi, saç ekimi, estetik ve cerrahi tedaviler için turist geliyor. Mevcut turizm ürünümüzü sağlık alanında daha çeşitlendirebilirsek ilçe ekonomisi daha da kalkınır. Kış aylarında ilçemizde tedavi amacıyla da doluluk oranımız artar" diye konuştu.
Turistlerin artık farklı turizm dallarına yöneldiğini anlatan Boztaş, "Manavgat 3'üncü yaş kuşağı açısından çok uygun bir iklime sahip. Özellikle 65 yaş üstü için ilçemizde daha uygun şartlar oluşturabiliriz. Ayrıca Manavgat'ta sağlık turizmi çeşitlerinden biri olan yaşlılar için tatil köylerinin oluşturulması gerekiyor. Turizme yönelik terapi ve rehabilitasyon merkezleri kurulabilir" dedi.
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, konuşmasının son bölümünde öğrencilerin sorularını da yanıtladı.
 

Bu haber toplam 373 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar