Perşembe, 25 Mayıs 2017 12:26
09:00 Hüseyin Kırk, TÜRSAB'a talip         16:00 Merhum Mustafa Koç’a ‘Vefa Ödülü’         16:00 Online tatile 10 milyar TL aktı         15:00 Palmarina Bodrum’a Kahraman         14:00 Hint düğünleri Antalya EEMA’da         13:00 Hint ve Çin usulü Yaza Merhaba         12:00 262 Towers'ın tanıtımı yapıldı         11:00 i-Mice, Atina'da etkinlik yapıyor         10:00 Lux* Bodrum Resort açıldı         09:00 1.5 Milyar iki köprüye gidecek         10:00 Hasan Erdem: Birleşmeye hazırız         09:00 Skal İstanbul’dan “Yaza Veda” partisi         14:00 Ukrayna’ya kimlikle seyahat         13:30 Tolun: Larnaka’dan tur düzenleyin         13:00 Turizmci giderleri iyice kıstı         12:30 KKTC’de ‘Miss’ ve ‘Bay’ seçiliyor         12:00 İşkur, YouTuber yetiştirecek         11:30 İBB'den İstanbul'a 30 yeni proje!         11:00 Erciyes, dünyaya tanıtılıyor         10:30 Tur otobüslerinde sıkı denetim         10:00 Halfeti, turizmin parlayan yıldızı         09:30 THY'den turizme destek hamlesi!         09:00 Kruvaziyerde önemli kayıp         08:00 Booking'den 'hukuki süreç' açıklaması         07:00 Oteller Booking’in davasına koştu        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş: Sağlık turizminde marka olabiliriz
14 Nisan 2017 Cuma 17:00
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş: Sağlık turizminde yapacağımız hamlelerle sağlık turizminde marka haline gelebiliriz

MANAVGAT- Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, "İlçemizde turistin sağlığı ve alternatif turizm olarak sağlık turizminde yapacağımız hamlelerle sağlık turizminde marka haline gelebiliriz" dedi.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen 'Kariyer Günleri' etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Öğrencilere girişimcilik, iş dünyası ile kariyer planlaması ve sağlık turizmi üzerine konuşma yapan Boztaş, kariyer planlamasının önemine vurgu yaptı. Öğrencilere girişimcinin tarifini de yaparak meslek seçimi ve istedikleri mesleği yapmaları konusunda önerilerde bulunan Boztaş, öğrencilerin kendilerine güvenleri gerektiğini kaydetti.
Hayal edip, hedef koymak ve hedefe ulaşmak için disiplinli şekilde çalışmak gerektiğine işaret eden Ahmet Boztaş, öğrencilere sevdikleri işi yapmaları tavsiyesinde bulundu. Dünyada yılda 20 milyonun üzerinde kişinin sağlık amaçlı seyahat ettiğini aktaran Boztaş, ülke ve ilçe olarak bundan pay alınması gerektiğini söyledi. Turizmde sağlığın, sağlık turizmi ve turistin sağlığı olarak ikiye ayrılabileceğini belirten Boztaş, "Sağlık turizminde medikal, termal turizm, SPA, wellness, yaşlı ve engelli turizmi gibi pek çok çeşidi bulunuyor. İlçemizde turistin sağlığı ve alternatif turizm olarak sağlık turizminde yapacağımız hamlelerle sağlık turizminde marka haline gelebiliriz" dedi.
Manavgat'ın ikliminin sağlık turizmi açısından çok uygun olduğuna işaret eden Boztaş, "Kış aylarında bölgemize gelen birçok turist hem tatil yapıyor hem de tedavi oluyor. Buna örnek olarak ilçemize çok sayıda diş tedavisi, saç ekimi, estetik ve cerrahi tedaviler için turist geliyor. Mevcut turizm ürünümüzü sağlık alanında daha çeşitlendirebilirsek ilçe ekonomisi daha da kalkınır. Kış aylarında ilçemizde tedavi amacıyla da doluluk oranımız artar" diye konuştu.
Turistlerin artık farklı turizm dallarına yöneldiğini anlatan Boztaş, "Manavgat 3'üncü yaş kuşağı açısından çok uygun bir iklime sahip. Özellikle 65 yaş üstü için ilçemizde daha uygun şartlar oluşturabiliriz. Ayrıca Manavgat'ta sağlık turizmi çeşitlerinden biri olan yaşlılar için tatil köylerinin oluşturulması gerekiyor. Turizme yönelik terapi ve rehabilitasyon merkezleri kurulabilir" dedi.
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, konuşmasının son bölümünde öğrencilerin sorularını da yanıtladı.
 

Bu haber toplam 496 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar