Pazartesi, 21 Ağustos 2017 15:56
13:00 Kadir Uğur’a Kuşadası’nda veda         12:00 Orak Adası’na ziyaret bitebilir         11:00 Akçakale'nin umudu fıstık oldu         10:00 Air Berlin’in tamamı satılmıyor         09:00 Türkiye Dubai Gulfood'dan dışlandı         20:00 KKTC'te tatil ile sağlık birleşiyor         19:00 Ayasofya Müzesi en iyi mimari eser         18:00 Herakles lahdi yurduna dönüyor         17:00 Fethiye'de ücretsiz sahil isyanı         16:00 Otel yapana 1,2 milyon lira destek         15:00 Türkiye-İsrail gazoz köprüsü          14:00 Birgi'de Cemile Sultan’e yıkım         13:00 Gaziantep Antepfistiği Festivali         12:00 ALTAV, Alanya’yı 27 ükede tanıtacak         11:00 Şirnak’ta turizm bölümü açıldı         10:00 Ulaşımda Türkiye yüzde 14 büyüdü         09:00 Süleymanpaşa turizmi konuşuldu         20:00 Turizm çalışma süresine düzenleme         19:00 İspanya’da 46 havalimanında grev         18:00 Pilot Hintli Bhasin ailesi          17:00 Arapça bilen korsan turizmci         16:00 Bursa-İskenderiye turizm köprüsü         15:00 Atatürk Havalimanı’nda yılın rekoru         14:00 Eskişehir’e ‘tabiat' turizmi hedefi         13:00 Türkiye’nin ilk uzay merkezi Bursa'da        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
TÜRSAB'ın davasına Kuşadası Otelciler Derneği- KODER'den itiraz
09 Nisan 2017 Pazar 18:00
Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Derneğİ (KODER) Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Özden yapılan yanlıştan dönülmesini istedi.

KUŞADASI- Dünya yüzeyinde 225'ten fazla ülkede faaliyet gösteren ünlü seyahat sitesi Booking.com'un Türkiye faaliyetlerine durdurma kararı verildi. Ülkemizde oldukça sık kullanılan ve kullanıcılar tarafından fazlasıyla sevilen Booking.com hakkında verilen bu karar tepkilere yol açtı. 2017 yılının kayıp yıl olması nedeniyle sıkıntı üstüne sıkıntı çeken turizm paydaşlarına bir darbede TÜRSAB'dan gelmişti.

YAPILAN YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ
Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Derneğİ (KODER) Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Özden yapılan yanlıştan dönülmesini istedi. Özden yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Booking.com ve benzeri rezervasyon portalları, internet teknolojisinin ve günümüz talebinin gittiği doğrultuda çoğalmakta ve Pazar payları artmaktadır. İnternetin ilerlediği çağımızda artık rezervasyonlar hızla artarak bu kanala kayacaktır. Booking.com’un yaptığını acentacılık faaliyeti olarak değerlendirmek doğru değil. Birçok küçük otelin işletmenin, kendini pazarlama imkanı olmayan birçok otelin işletmenin satışını bu kanallar yapmaktadır ve ciddi oranda gelirlerine katkı sağlamaktadır.

TEKNOLOJİYE ALTERNATİF YARATMAK LAZIMDIR
Yaptıkları sadece müşterinin bu oteli bulmasını sağlayıp, rezervasyon yaptırmak ve karşılığında da otel işletme ile karşılıklı anlaştıkları bir hizmet bedelini komisyon olarak almaktır. Aynı uygulama ile otelin kendi web sayfasına girip de bir rezervasyon yapılabilir. Bu şekilde bakıldığında da, oteller de acentacılık hizmet yapıyor gibi değerlendirilebilir. Artık bu çağda bu teknolojileri ve bu imkanları yasaklamayı değil, onlarla rekabet edecek, onlardan daha iyisini yapacak yol izlemek gerekir. STK’lar üyelerine bunu sağlamaya çalışmalıdır. Vergi ile ilgili bir konu varsa da, kazançlarının vergisinin kazanıldığı ülkede verilmesi gayet tabiidir. Bununla ilgili gerekli düzenlemeler yapılabilir. Bu uygulama sonunda birçok otel işletme mağdur olacaktır. Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği olarak da mahkeme kararının kaldırılması için başvuruda bulunacağız"
 

Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar