Pazar, 25 Haziran 2017 01:56
15:00 Turizmde müşteri dijital ile güçlendi         14:00 İtalya’dan uçaklarda pesto kararı         13:00 Uzungöl için turizmci tepkisi         12:00 Bakandan otellere 'yıldız' uyarısı         11:00 Marmaris’te bayramlık skandal         10:00 Ataköy Baruthane'ye müjdeli haber         09:00 Avrasya Tüneli’nde bankadan ödeme         14:00 Ünlü otele alıcı çıkmadı         13:00 Şehir mimarisi psikoloji bozuyor         12:00 Asırlık Ferrah Sineması satışta         11:00 Bayram tatilcileri yola çıktı         10:00 Katar, Amerikan Hava Yollarına talip         19:00 Hasan Erdem: TÜRSAB'ta plan yok         10:00 Efsane marka Ulusoy için iflas kararı         09:00 Çorum 500 bin turist bekliyor         17:00 Régie Ottoman Hotel de tarih         16:00 Suudilerden THY işbirliği         15:00 THY, 9. kez Avrupa'da en iyi          14:00 Alanya'ya Lübnanlı akını          13:00 Adana, turizm merkezi olacak         12:00 Blue Air’in Yunan havayolu ile işbirliği         11:30 Çanakkale Köprüsü erken açılabilir         11:00 Beyaz yakalılar AVM’lerde         10:30 HÜRKUŞ Fransa semalarında         10:00 Araplar konut fiyatlarını artırdı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
TÜRSAB'ın davasına Kuşadası Otelciler Derneği- KODER'den itiraz
09 Nisan 2017 Pazar 18:00
Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Derneğİ (KODER) Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Özden yapılan yanlıştan dönülmesini istedi.

KUŞADASI- Dünya yüzeyinde 225'ten fazla ülkede faaliyet gösteren ünlü seyahat sitesi Booking.com'un Türkiye faaliyetlerine durdurma kararı verildi. Ülkemizde oldukça sık kullanılan ve kullanıcılar tarafından fazlasıyla sevilen Booking.com hakkında verilen bu karar tepkilere yol açtı. 2017 yılının kayıp yıl olması nedeniyle sıkıntı üstüne sıkıntı çeken turizm paydaşlarına bir darbede TÜRSAB'dan gelmişti.

YAPILAN YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ
Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Derneğİ (KODER) Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Özden yapılan yanlıştan dönülmesini istedi. Özden yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Booking.com ve benzeri rezervasyon portalları, internet teknolojisinin ve günümüz talebinin gittiği doğrultuda çoğalmakta ve Pazar payları artmaktadır. İnternetin ilerlediği çağımızda artık rezervasyonlar hızla artarak bu kanala kayacaktır. Booking.com’un yaptığını acentacılık faaliyeti olarak değerlendirmek doğru değil. Birçok küçük otelin işletmenin, kendini pazarlama imkanı olmayan birçok otelin işletmenin satışını bu kanallar yapmaktadır ve ciddi oranda gelirlerine katkı sağlamaktadır.

TEKNOLOJİYE ALTERNATİF YARATMAK LAZIMDIR
Yaptıkları sadece müşterinin bu oteli bulmasını sağlayıp, rezervasyon yaptırmak ve karşılığında da otel işletme ile karşılıklı anlaştıkları bir hizmet bedelini komisyon olarak almaktır. Aynı uygulama ile otelin kendi web sayfasına girip de bir rezervasyon yapılabilir. Bu şekilde bakıldığında da, oteller de acentacılık hizmet yapıyor gibi değerlendirilebilir. Artık bu çağda bu teknolojileri ve bu imkanları yasaklamayı değil, onlarla rekabet edecek, onlardan daha iyisini yapacak yol izlemek gerekir. STK’lar üyelerine bunu sağlamaya çalışmalıdır. Vergi ile ilgili bir konu varsa da, kazançlarının vergisinin kazanıldığı ülkede verilmesi gayet tabiidir. Bununla ilgili gerekli düzenlemeler yapılabilir. Bu uygulama sonunda birçok otel işletme mağdur olacaktır. Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği olarak da mahkeme kararının kaldırılması için başvuruda bulunacağız"
 

Bu haber toplam 764 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar