Pazar, 20 Ağustos 2017 04:01
20:00 Turizm çalışma süresine düzenleme         19:00 İspanya’da 46 havalimanında grev         18:00 Pilot Hintli Bhasin ailesi          17:00 Arapça bilen korsan turizmci         16:00 Bursa-İskenderiye turizm köprüsü         15:00 Atatürk Havalimanı’nda yılın rekoru         14:00 Eskişehir’e ‘tabiat' turizmi hedefi         13:00 Türkiye’nin ilk uzay merkezi Bursa'da         12:00 Akmerkez, Akbatı ve Akasya’ya ödül         11:00 INTRO da Air Berlin'e talip oldu         10:00 Üniversite arazisine ticaret alanı         09:00 Türkiye'de otel fiyatları dalgalanıyor         16:00 Hilton Istanbul Tuzla mucizesi         15:00 Türk inşaat firmaları büyüyor         14:00 Offroad heyecanı İstanbul'da          13:00 Limak, 1 milyar dolara koşuyor!         12:00 Çift Geyik Karaca'nın binası         11:00 Borajet’te işler farklı yere gidiyor         10:00 Bursa Siyahı İnciri tezgaha iniyor         09:00 Çin yabancı yatırımcı çağırıyor         15:00 Galatasaray'ın 180 milyon lirası uçtu         14:00 Festival ile 5 milyon TL’lik ekonomi         13:00 QNet, Antalya’da otel satın alacak         12:00 Kruvaziyer hareketi turizmi kurtarır         11:00 Muğla, 1 milyon Hintli turist hedefledi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Hestourex: Türkiye sağlık turizminin cazibesi durmadan artıyor
08 Nisan 2017 Cumartesi 12:00
Hestourex Fuarı’nda Türkiye’nin devlet, kamu ve üniversiteler işbirliği içinde sağlık turizminde dünya pazarından önemli pay alacağını belirtildi.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
ANTALYA-
Dışişleri Bakanlığı’nın çatısı altında, Sağlık Bakanlığı, Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen, Hestourex – Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı’nda düzenlenen panellerde sağlık turizminin geleceği ve dünya turizmine sunacağı fırsatlar anlatıldı.

hestourex-17panel2.jpg

Türkiye’nin devlet, kamu ve üniversiteler işbirliği içinde sağlık turizminde dünya pazarından önemli pay alacağını belirten konuşmacılar “Turizmdeki bütün dalgalanmalara rağmen dünyadaki insanların arayışı nedeniyle Türkiye’nin sağlık turizmi cazibesini yitirmedi. Bunu fırsat bilerek sağlık turizminin dünya tanıtımı sürdürülmelidir” dediler.

hestourex-17-constantin1.jpg

hestourex-17constantin-segment.jpg

CONSTINIDES: DESTINASYONLARıN DESTINASYONU YARATıLACAK

Fuarın ikinci gününde Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak’ın moderatörlüğünde düzenlenen “Sağlık Turizminin Geçmişi ve Geleceği” konulu paneled söz alan Dünya Sağlık Turizmi Konseyi – GHTC Genel Sekteredi Constantin Constinides söz aldı.
Constantin Constinides sağlık turizminin 8 segmentinin tanımını yaparak “Gelecekte sağlık turizmi için 8 segment yeterli olmayacak. Birbiriyle ilgili olan segmentler arası çapraz yönlendirmeler olacak. Kruvaçiyer Turizmi’nde sağlık turizmi hizmeti verilecek. Yeni gelişen destinasyonlar yeni destinasyonlar yaratacak. Bu ise destinasyonların liderlerinin oluşmasına yol açacak” şeklinde konuştu.

hestourex-17-laila.jpg

hestourex-17laila-panel.jpg

LEYLA ALJASIMI: DUBAILI HASTA IYI HIZMET VE KALITE ARıYOR

Dubai Sağlık Otoritesi eski Başkanı “Health Beyond Borders”’tan Leyla Aljasimi GCC ülkeleri ve Dubai’deki sağlık yaşamını anlattı. Dubai’den dünyanın hangi ülkelerini hasta gönderildiği hakkınde istatistiki bilgileri verdi. Dubai’de 15-64 yaş arası nüfusun arttığını belirten Leyla Aljasimi kronik hastalıklar olarak diabetin başta geldiğini ve onu kanser, tansiyonun izlediğini bildirdi. Dubai’nin sağlık turizmine çok para ahracağını anlatan Leyla Aljasimi “2015 yılına doğru giderken istatistikler Dubaili hastanın yurtdışında iyi hizmet ve kalite arayışındadir. Yurtdışına tedavi için 6 milyon kişi gidiyor ve bunların içinde Türkiye’ye giden sayısı çok düşük” dedi.

hestourex-17-bulint-akarcali.jpg

BÜLENT AKARCALI:TÜRKİYE’NİN ŞANSI ARTIYOR

Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi – THTC Danışmanı, Sağlık ve Turizm eski Bakanı Bülent Akarcalı ise ABD ve AB ülkelerinin katı vize uygulamaları nedeniyle 3’üncü dünya ülkelerinden hastaların buralara gidemediğini belirtti. Türkiye’nin bir çok ülkeye göre uygun fiyatla sağlık hizmeti verdiğini belirten Akarcalı “Türkiye’nin 3’cü dünya ülkelerinden hasta alma şansı artıyor” dedi.

hestourex-17-kamil-yuceoral.jpg

KAMİL YÜÇEORAL: İLERİ YAŞ TURİZMİNE ÖNEM VERİLMELİ

Sağlık turizminin segmentleri ve gelişmeleri başlıklı panelde söz alan Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTC Danışmanı Kamil Yüceoral ileri yaş turizmi hkkında bilgi verdi. Dünyadan örneklemeler yapan Yüceoral, ileri yaş turizmi için belirli bir strtaji uygulayarak, özel bölgeler oluşturuması gerektiğini anlattı.

hestourex-17hakan-balcan.jpg

HAKAN BALCAN: STANDARTLARA ÖZEN GÖSTERİLMELİ

Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi- THTC Termal Grup Başkanı, Sapanca Richmond Rua Genel Müdürü Hakan Balcan, dünyada ve Türkiye’deki termal turizm hakkında bilgiler verdi. Türkiye’nin önemli termal merkezlere sahip olduğunu belirten Balcan, uluslararası stardartlarda yapılacak tesislerle Türkiye’nin dünya termal turizmden önemli bir pazar elde edeceğini belirtti

Bu haber toplam 851 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar