Pazartesi, 21 Ağustos 2017 15:56
13:00 Kadir Uğur’a Kuşadası’nda veda         12:00 Orak Adası’na ziyaret bitebilir         11:00 Akçakale'nin umudu fıstık oldu         10:00 Air Berlin’in tamamı satılmıyor         09:00 Türkiye Dubai Gulfood'dan dışlandı         20:00 KKTC'te tatil ile sağlık birleşiyor         19:00 Ayasofya Müzesi en iyi mimari eser         18:00 Herakles lahdi yurduna dönüyor         17:00 Fethiye'de ücretsiz sahil isyanı         16:00 Otel yapana 1,2 milyon lira destek         15:00 Türkiye-İsrail gazoz köprüsü          14:00 Birgi'de Cemile Sultan’e yıkım         13:00 Gaziantep Antepfistiği Festivali         12:00 ALTAV, Alanya’yı 27 ükede tanıtacak         11:00 Şirnak’ta turizm bölümü açıldı         10:00 Ulaşımda Türkiye yüzde 14 büyüdü         09:00 Süleymanpaşa turizmi konuşuldu         20:00 Turizm çalışma süresine düzenleme         19:00 İspanya’da 46 havalimanında grev         18:00 Pilot Hintli Bhasin ailesi          17:00 Arapça bilen korsan turizmci         16:00 Bursa-İskenderiye turizm köprüsü         15:00 Atatürk Havalimanı’nda yılın rekoru         14:00 Eskişehir’e ‘tabiat' turizmi hedefi         13:00 Türkiye’nin ilk uzay merkezi Bursa'da        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Türkiye Oleg Kilevski ve eşi Mariia Kievskaya’nın hayatını değiştirdi
08 Nisan 2017 Cumartesi 10:00
Ünlü Rus heykeltraş Oleg Kievski Türkiye’de tedavi gören eşi Mariia Kievskaya ile Hestourex’e katılarak Türkiye’ye olan minnet borcunu gösterdi.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Dünyaca ünlü Rus heykeltraş Oleg Kilevski ile Türkiye’de tedavi görerek kanseri yenen hayat arkadaşı Mariia Kievskaya ile Hestourex Sağlık ve Spor Turizmi Fuarı’na katılarak Türkiye’ye olan minnet borcunu gösterdi.

hestourex-17-kiveski11.jpg

Adalia Özel Sağlık Hizmetleri ve Antalya Sağlık Turizmi Derneği-ANSAT Başkanı Cengiz Yılmaz, Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Danışmanları Hamdi Şengel, Alper Malkoç, Özkan Altıntaş ile birlekte olan Oleg ve Mariia “Türkiye ve Antalya bizlere yaşam sundu, mutluluk sundu. Hayatımızı değiştiren şehiri çok seviyoruz” dediler.

Rusya’da lenfoma olduğunu öğrendikten sonra tedavi için Türkiye’ye gelen Mariia Voytko’nun masalsı öyküsü, dünyaca ünlü heykeltraş eşi Oleg Kilevski’nin ellerinden çıkan “Hayat Ağacı” heykeli ile ölümsüzleşmişti.

umuda-yolculuk-oleg.jpg

ANTALYA’NIN SAĞLIK SİMGESİNİ YAPTI
Türkiye ve Antalya hayranı olan çift, turizm cenneti Antalya’nın sağlık turizmi alanında da dünyanın sayılı merkezlerinden biri olma hedefine, “Hayat Ağacı”nı şehre hediye ederek katkıda bulundu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımı ile Mardan Palace’de gerçekleştirilen törenle, Oleg Kilevski “hayat vermek” anlamındaki heykeli Antalya’nın “sağlık turizmi” simgesi olarak hediye etmişti.

TÜRKİYE ONLARIN UMUDUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
Hayat Ağacı’nın Antalya’ya geliş öyküsü, Mariia Kievskaya adlı Rus hastanın ülkesinde lenfoma olduğunu öğrenmesi ile başladı. Basit bir öksürük; hayatının en umutlu, en umutsuz karanlığın en koyusundan aydınlığın en parlağına doğru uzanan yolculuğun başlangıcının ilk işaretiydi Mariia Voytko’nun. O da hepimiz gibi kendisine hiç dokunmayacağını düşündüğü lenf kanserinin, bedeninde büyümeye başladığını öğrendiğinde, vücudunun soğuduğunu, kanının donduğunu, yaşamın durduğunu hissetti. Hayat arkadaşı Oleg Kievsky yanındaydı. İçinde donan ruhu ısındı. O el Mariia’ya güç ve inanç oldu. Ve Oleg, Mariia elini hiç bırakmadı. Birlikte, Türkiye’ye geldiler. Onlar için güneş, deniz ve huzurun kenti Antalya, bir anda umudun, yaşamın ve geleceğin şehri oldu.

Bu haber toplam 765 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar