Çarşamba, 26 Nisan 2017 00:16
10:00 Dubai ATM’de MENA’ya tanıtım         14:00 Türkiye Dubai ATM’de tanıtıldı.         13:00 TAV'a Arabistan’da 2 havalimanı         12:00 ATM 2017’yi Seyh Al Maktoum açtı         07:20 Türk turizmciler ATM Dubai'de         10:00 Gazipaşa’ya Rusya’dan tarifeli uçuş         12:00 Trump’ın ilk kurbanı Emirates         11:00 Arkeoloji İstanbul’da buluşuyor         10:00 Talal Abu Ghazaleh’e önemli görev         09:00 Turizmde “iş telaşı”         18:00 Goldman Sachs temel gösterge yok”         11:00 KKTC’de sıcak Hava Balonu şenliği         10:00 Uluslararası Çikolata Festivali başladı         11:00 Oya Narin: 2017-2018 dönüşüm yılı         10:00 Turizm Truva Atı ile koşacak         16:00 Turizm Yazarları Troia'yı gezdi         17:00 Çanakkale 2018 "Troia Yılı" olmalı         10:00 ‘‘Social Media Awards Turkey”         17:00 Ruslara Türkiye yeniden anlatılacak         16:00 Otellerde istihdam düşüşü sürüyor         15:00 Yunanistan turizmde rekor bekliyor         14:00 Kruvaziyer turizmi %75 küçüldü         13:00 Rusya'nın doğusuna vize kalkıyor         12:00 Zorla indirilen yolcu, dava açıyor         11:00 Yabancı kabin memuruna kota        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Türkiye Oleg Kilevski ve eşi Mariia Kievskaya’nın hayatını değiştirdi
08 Nisan 2017 Cumartesi 10:00
Ünlü Rus heykeltraş Oleg Kievski Türkiye’de tedavi gören eşi Mariia Kievskaya ile Hestourex’e katılarak Türkiye’ye olan minnet borcunu gösterdi.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Dünyaca ünlü Rus heykeltraş Oleg Kilevski ile Türkiye’de tedavi görerek kanseri yenen hayat arkadaşı Mariia Kievskaya ile Hestourex Sağlık ve Spor Turizmi Fuarı’na katılarak Türkiye’ye olan minnet borcunu gösterdi.

hestourex-17-kiveski11.jpg

Adalia Özel Sağlık Hizmetleri ve Antalya Sağlık Turizmi Derneği-ANSAT Başkanı Cengiz Yılmaz, Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Danışmanları Hamdi Şengel, Alper Malkoç, Özkan Altıntaş ile birlekte olan Oleg ve Mariia “Türkiye ve Antalya bizlere yaşam sundu, mutluluk sundu. Hayatımızı değiştiren şehiri çok seviyoruz” dediler.

Rusya’da lenfoma olduğunu öğrendikten sonra tedavi için Türkiye’ye gelen Mariia Voytko’nun masalsı öyküsü, dünyaca ünlü heykeltraş eşi Oleg Kilevski’nin ellerinden çıkan “Hayat Ağacı” heykeli ile ölümsüzleşmişti.

umuda-yolculuk-oleg.jpg

ANTALYA’NIN SAĞLIK SİMGESİNİ YAPTI
Türkiye ve Antalya hayranı olan çift, turizm cenneti Antalya’nın sağlık turizmi alanında da dünyanın sayılı merkezlerinden biri olma hedefine, “Hayat Ağacı”nı şehre hediye ederek katkıda bulundu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımı ile Mardan Palace’de gerçekleştirilen törenle, Oleg Kilevski “hayat vermek” anlamındaki heykeli Antalya’nın “sağlık turizmi” simgesi olarak hediye etmişti.

TÜRKİYE ONLARIN UMUDUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
Hayat Ağacı’nın Antalya’ya geliş öyküsü, Mariia Kievskaya adlı Rus hastanın ülkesinde lenfoma olduğunu öğrenmesi ile başladı. Basit bir öksürük; hayatının en umutlu, en umutsuz karanlığın en koyusundan aydınlığın en parlağına doğru uzanan yolculuğun başlangıcının ilk işaretiydi Mariia Voytko’nun. O da hepimiz gibi kendisine hiç dokunmayacağını düşündüğü lenf kanserinin, bedeninde büyümeye başladığını öğrendiğinde, vücudunun soğuduğunu, kanının donduğunu, yaşamın durduğunu hissetti. Hayat arkadaşı Oleg Kievsky yanındaydı. İçinde donan ruhu ısındı. O el Mariia’ya güç ve inanç oldu. Ve Oleg, Mariia elini hiç bırakmadı. Birlikte, Türkiye’ye geldiler. Onlar için güneş, deniz ve huzurun kenti Antalya, bir anda umudun, yaşamın ve geleceğin şehri oldu.

Bu haber toplam 432 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar