Perşembe, 25 Mayıs 2017 12:26
09:00 Hüseyin Kırk, TÜRSAB'a talip         16:00 Merhum Mustafa Koç’a ‘Vefa Ödülü’         16:00 Online tatile 10 milyar TL aktı         15:00 Palmarina Bodrum’a Kahraman         14:00 Hint düğünleri Antalya EEMA’da         13:00 Hint ve Çin usulü Yaza Merhaba         12:00 262 Towers'ın tanıtımı yapıldı         11:00 i-Mice, Atina'da etkinlik yapıyor         10:00 Lux* Bodrum Resort açıldı         09:00 1.5 Milyar iki köprüye gidecek         10:00 Hasan Erdem: Birleşmeye hazırız         09:00 Skal İstanbul’dan “Yaza Veda” partisi         14:00 Ukrayna’ya kimlikle seyahat         13:30 Tolun: Larnaka’dan tur düzenleyin         13:00 Turizmci giderleri iyice kıstı         12:30 KKTC’de ‘Miss’ ve ‘Bay’ seçiliyor         12:00 İşkur, YouTuber yetiştirecek         11:30 İBB'den İstanbul'a 30 yeni proje!         11:00 Erciyes, dünyaya tanıtılıyor         10:30 Tur otobüslerinde sıkı denetim         10:00 Halfeti, turizmin parlayan yıldızı         09:30 THY'den turizme destek hamlesi!         09:00 Kruvaziyerde önemli kayıp         08:00 Booking'den 'hukuki süreç' açıklaması         07:00 Oteller Booking’in davasına koştu        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Türkiye Oleg Kilevski ve eşi Mariia Kievskaya’nın hayatını değiştirdi
08 Nisan 2017 Cumartesi 10:00
Ünlü Rus heykeltraş Oleg Kievski Türkiye’de tedavi gören eşi Mariia Kievskaya ile Hestourex’e katılarak Türkiye’ye olan minnet borcunu gösterdi.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Dünyaca ünlü Rus heykeltraş Oleg Kilevski ile Türkiye’de tedavi görerek kanseri yenen hayat arkadaşı Mariia Kievskaya ile Hestourex Sağlık ve Spor Turizmi Fuarı’na katılarak Türkiye’ye olan minnet borcunu gösterdi.

hestourex-17-kiveski11.jpg

Adalia Özel Sağlık Hizmetleri ve Antalya Sağlık Turizmi Derneği-ANSAT Başkanı Cengiz Yılmaz, Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Danışmanları Hamdi Şengel, Alper Malkoç, Özkan Altıntaş ile birlekte olan Oleg ve Mariia “Türkiye ve Antalya bizlere yaşam sundu, mutluluk sundu. Hayatımızı değiştiren şehiri çok seviyoruz” dediler.

Rusya’da lenfoma olduğunu öğrendikten sonra tedavi için Türkiye’ye gelen Mariia Voytko’nun masalsı öyküsü, dünyaca ünlü heykeltraş eşi Oleg Kilevski’nin ellerinden çıkan “Hayat Ağacı” heykeli ile ölümsüzleşmişti.

umuda-yolculuk-oleg.jpg

ANTALYA’NIN SAĞLIK SİMGESİNİ YAPTI
Türkiye ve Antalya hayranı olan çift, turizm cenneti Antalya’nın sağlık turizmi alanında da dünyanın sayılı merkezlerinden biri olma hedefine, “Hayat Ağacı”nı şehre hediye ederek katkıda bulundu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımı ile Mardan Palace’de gerçekleştirilen törenle, Oleg Kilevski “hayat vermek” anlamındaki heykeli Antalya’nın “sağlık turizmi” simgesi olarak hediye etmişti.

TÜRKİYE ONLARIN UMUDUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
Hayat Ağacı’nın Antalya’ya geliş öyküsü, Mariia Kievskaya adlı Rus hastanın ülkesinde lenfoma olduğunu öğrenmesi ile başladı. Basit bir öksürük; hayatının en umutlu, en umutsuz karanlığın en koyusundan aydınlığın en parlağına doğru uzanan yolculuğun başlangıcının ilk işaretiydi Mariia Voytko’nun. O da hepimiz gibi kendisine hiç dokunmayacağını düşündüğü lenf kanserinin, bedeninde büyümeye başladığını öğrendiğinde, vücudunun soğuduğunu, kanının donduğunu, yaşamın durduğunu hissetti. Hayat arkadaşı Oleg Kievsky yanındaydı. İçinde donan ruhu ısındı. O el Mariia’ya güç ve inanç oldu. Ve Oleg, Mariia elini hiç bırakmadı. Birlikte, Türkiye’ye geldiler. Onlar için güneş, deniz ve huzurun kenti Antalya, bir anda umudun, yaşamın ve geleceğin şehri oldu.

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar