Pazar, 20 Ağustos 2017 04:01
20:00 Turizm çalışma süresine düzenleme         19:00 İspanya’da 46 havalimanında grev         18:00 Pilot Hintli Bhasin ailesi          17:00 Arapça bilen korsan turizmci         16:00 Bursa-İskenderiye turizm köprüsü         15:00 Atatürk Havalimanı’nda yılın rekoru         14:00 Eskişehir’e ‘tabiat' turizmi hedefi         13:00 Türkiye’nin ilk uzay merkezi Bursa'da         12:00 Akmerkez, Akbatı ve Akasya’ya ödül         11:00 INTRO da Air Berlin'e talip oldu         10:00 Üniversite arazisine ticaret alanı         09:00 Türkiye'de otel fiyatları dalgalanıyor         16:00 Hilton Istanbul Tuzla mucizesi         15:00 Türk inşaat firmaları büyüyor         14:00 Offroad heyecanı İstanbul'da          13:00 Limak, 1 milyar dolara koşuyor!         12:00 Çift Geyik Karaca'nın binası         11:00 Borajet’te işler farklı yere gidiyor         10:00 Bursa Siyahı İnciri tezgaha iniyor         09:00 Çin yabancı yatırımcı çağırıyor         15:00 Galatasaray'ın 180 milyon lirası uçtu         14:00 Festival ile 5 milyon TL’lik ekonomi         13:00 QNet, Antalya’da otel satın alacak         12:00 Kruvaziyer hareketi turizmi kurtarır         11:00 Muğla, 1 milyon Hintli turist hedefledi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Turizm Yatırımcıları Derneği TYD Başkanlığı’na Oya Narin seçildi
29 Mart 2017 Çarşamba 16:00
Turizm Yatırımcıları Derneği TYD’nin Hilton Bomonti Oteli’nde yapılan tartişmali ve heyecanlı kongresinde 49 oyla Oya Narin ve yönetimi seçildi.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL-
Turizm Yatırımcıları Derneği TYD’nin Hilton Bomonti Oteli’nde yapılan tartişmali ve heyecanlı kongresinde kullanılan 90 oyun 49'unu alan Oya Narin başkanlığa seçildi.
Burak Kaya'nın başkan adayı olması nedeniyle 'hukuki' olup olmadığı şeklinde sert tartışmalara sahne olan Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) genel kurulu sonuçlandı. Yapılan genel kurula katılımın yüksek olması dikkat çekti

ERSOY'UN AÇIKLAMASI TEPKİ ÇEKTİ

Genel kurulun başlangıcında Kaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kaya'nın aday olup olamayacağı noktasında oldukça sert tartışmalar yaşandı. Eski başkan Murat Ersoy'un yaptığı konuşmada, ''Burak Kaya'nın adaylığının önünde engel yok. Bu konuda hem hükümetin hem de İstanbul Valiliği'nin onayın aldık'' şeklinde açıklama yapması salonda tepkilere neden oldu.

Yapılan divan seçimini Burak Kaya'nın listesinin kazanması seçimi de aynı listenin kazanacağı şeklinde bir beklenti oluştursa da, yapılan oy sayımında seçimi Oya Narin'in kazandığı ortaya çıktı.

Genel kurul sonrası yapılan konuşmalarda birlik mesajları verlirken, bu taraz bir kongrenin TYD'ye yakışmadığının ve bir daha asla tekrar etmemesi gerektiğinin de altı çizildi.


burak-oya1.jpg

Oya Narin "Atatürk'e ve Cumhuriyet'e olan inancımızı gösteren genel kurul" yaşadık diyerek üyelere teşekkür etti ve diğer aday Burak Kaya'yı kutladı. Söz alan konuşmacılar "TYD kazandı" dediler.

halit-oya.jpg

Halit Narin kızı Oya Narin'i kutladı

emere-oya-mustafa.jpg

Emre Narin ve Mustafa Türkmen'de Oya Narin'i kutladı

oya-narin-bayanlar1.jpg

Leyla Üstel Çağatay ve Banu Dedeman Oya Narin'i kutlayarak çiçek verdiler.

tyd-bayanlar6.jpg

Kongreye turizmin bayan patroniçeleri büyük ilgi gösterdiler

tyd-yonetim.20170329205548.jpg

Genel kurul heyecanını birlikte yaşadılar

tyd-sayim3.jpg

Sayım heyecanla izlendi

tyd-sayim1.jpg

Divan Başkanı İbrahim Birkan başkanlığında yapılan kongrede tatışmalı saatler yaşandı . Oya Narin ve Burak Kaya’nın aday olduğu kongre bir oy boş olmak üzere 89 oyun 49'unu alan Oya Narin TYD'nin yeni başkanı oldu. Genel kurulun diğer adayı Burak Kaya ise 40 oy aldı.

Genel kurul sonrası TYD'nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu:

Oya Narin (Martı Otelleri)
Ayhan Bektaş (OTI Holding)
Ali Güreli (İkon Turizm)
Naile Göçen Çukurova (Göçtur Turizm Yatırım)
Selim Akın (Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı)
Serdar Bacaksız (Limak Grubu)
Banu Dedeman (Dedeman Holding)
Recai Çakır (Kadıkalesi Turizm İnşaat Yatırım İşletme)
Hediye Güral (Güral Sapanca Wellness & Convention Center)
Erkunt Öner (Tura Turizm Holding)
Ömer Tosun (İndigo Grup)
Kamil Berk (NG Kütahya Seramik Porselen Turizm)
Mustafa Göçen (Göçay Turizm)

oya-narin-liste3.20170329144232.jpg
 

NARİN: GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİREREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

TYD'nin yeni başkanı seçilen Oya Narin, kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi:

''Bundan sonra da güçlerimizi birleştirerek yolumuza devam edeceğiz. Bu kürsüde bulunmam ve konuşmam Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Atatürk'ün bir armağanıdır. Hepinize teşekkür ederim.''

KÖLETAVİTOĞLU: BİR DAHA ASLA BÖYLE BİR GENEL KURUL YAPMAMALIYIZ

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından söz alan TYD'nin eski başkanlarından Tavit Köletavitoğlu ise, TYD'nin bu zamana kadar hiç böyle bir genel kurul yapmadığını, bundan sonra da asla böyle bir genel kurul yapmaması gerektiğini ifade etti. Köletavitoğlu, ''Birlik ve uzlaşma içerisinde hareket etmeliyiz'' şeklinde konuştu.

RECAİ ÇAKIR: TÜRKİYE 6'NCILIKTAN 16'NCILIĞA GERİLEDİ

Genel kurul sonrası kısa bir konuşma da SIANJI Hotels Yönetim Kururlu Başkanı Recai Çakır yaptı. Çakır konuşmasında, dünya turizminde 6. sıraya kadar yükselen Türkiye'nin 2016 yılında 16. sıraya gerilediğini bu nedenle tüm paydaşların birlikte haeket etmesi gerektiini ifade etti. TYD içinde etkin bir danışma kurulu kurulması gerektiğini kaydeden Recai Çakır, karşı listedeki isimlere de burada yer verilmesi ve bu kurulun aktif bir şekilde çalışması gerektiğini belirtti.

 

 

Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar