Salı, 17 Ekim 2017 19:41
19:00 Hüseyin Kırk: Hizmete geliyoruz         09:00 Türkiye”ye turizm ödülleri yağdı         19:00 Antalya'da 10 milyonu geçecek         18:00 Otel doluluğu 2015'i yakaladı         17:00 Conrad İstanbul Bosphorus'a ödül         16:00 Kuşlar THY uçağını geri döndürdü         15:00 Turizm yatırım komisyonu kurulacak!         14:00 Manavgat'a 5 yıldızlı otel         13:00 Alibeyköy Ramada 2018'de açılacak!         12:00 Mardan Palace kapatılacak mı?         11:00 Rixos, 30 ülkede 100 yeni otel açacak!         10:00 Marina ve otel davalık oldu         09:00 Türk müteahhit dev ihaleyi aldı         18:00 Alman JT Touristik iflasını istedi         17:00 Metin Ersoy-Hurşit Yenigün buluştu         13:00 Yolculuk 1 saatin altına iniyor!         12:00 Hintli acenteler Kuşadası'nda         11:00 Artvin'de Turizm Çalıştayı         10:00 İstanbul seyahatte Avrupa üçüncüsü         09:00 Elvan: Kültürel bölgeler önemli         16:30 Kuzey Irak'a uçuşlar durduruldu         16:00 THY'nin Twitter oylaması         15:30 KKTC’nin bayrağı JATA’da         15:30 Bakanlık: Kuzey Irak'tan ayrılın         15:00 Hüseyin Kırk: TÜRSAB'a talibiz        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı 15’inci kez kapılarını açtı
26 Mart 2017 Pazar 09:00
15. Uluslararası Asansör Fuarı'nda Türkiye’de günde ortalama 80 milyon kişinin giriş çıkış yaptığı asansörlere dair yenilikler görücüye çıktı.

İSTANBUL - Türkiye’de günde ortalama 80 milyon kişinin giriş çıkış yaptığı asansörlere dair yenilikler görücüye çıktı. 15. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı, TÜYAP’ta başladı. İFO Fuarcılık tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteği ile bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilere açtı. Bu yılki fuara aralarında teknolojileriyle sektöre yön veren global markaların da olduğu 22 farklı ülkeden 300’ün üzerinde firma katılıyor. Konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine kadar birçok teknolojik yeniliğin sergileneceği fuar 26 Mart Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak. Fuara İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, AYSAD Başkanı İzzet Güven, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu ve profesyonel ziyaretçiler katıldı. Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesilerek fuar gezildi.
22 ülkeden 300’ün üzerinde firma katılacak

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Bu fuar 25 yıldan beri düzenlenen bir fuar. 15. kez AYSAD’ın destekleri ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Fuar gerçek bir uluslararası bir niteliğe sahip, 22 ülkeden firma katılım sağladı kendi ürün ve hizmetlerini sergiliyorlar. Yaklaşık 80 ülkeden 30 bin civarında profesyonel bekliyoruz. Fuara genel olarak baktığımızda asansörün vazgeçilmez komponent olan kabinler ve asansör kapılarının yanı sıra, asansörün en önemli unsurlarından olan güvenlik komponent bu fuarda mevcut. Fuar sadece ticari bir alan olarak kalmıyor, aynı zamanda bilginin paylaşıldığı bir ortam haline geliyor. 3 gün boyunca sürecek olan etkinliklerimizle, konferanslarda ve panallerde Türkiye’deki genel durum değişik açılardan değerlendirilecek” ifadelerini kullandı.
"Asansör bakımları bina yöneticisinin sorumluluğundadır"

Asansör güvenliği mevzuatından bahseden AYSAD Başkanı İzzet Güven, "Asansör bakım yönetmeliğinde asansörlerin aylık periyodik olarak bakımlarının yapılması gerektiğini bina yöneticisine ve sorumlusuna bilgisi verilmiştir. Aylık periyodik bakımlarını sağlamak yöneticinin sorumluluğundadır. Bu çerçevede yeterlilik belgesi olan yani TSE tarafından hizmet yeterlilik belgesi verilmiş olan asansör firmalarına bu bakımların yaptırılması gerekir. Teknik açıdan yetersizlikler olabilir. Bakım firması bu teknik yetersizliklerini bina yöneticisine yazılı olarak bildirmek durumundadır. Bina yöneticisine bunu değerlendirerek yaptırmak veya yaptırmamak yönünde karar alır. Yaptırmamak yönünde bir karar aldığı takdirde bina sorumlusu bu işten sorumlu olur. Yani asansörün çalışmasından sorumlu olur. Senede 1 kez denetleniyorlar. Türkiye'de akredite olmuş 22 muayene kuruluşu var. Bu kuruluşlar çeşitli belediyelerle yapmış olduğu protokol çerçevesinde o belediyeye bağlı asansörleri denetliyorlar" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1077 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar