Salı, 26 Eylül 2017 18:16
13:00 TÜROB: Otobüslere teşvik istedi         17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Doğuş Grubu'na Türk - İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası ödülü
16 Aralık 2016 Cuma 13:47
Türk ve İspanyol kurumlarına ve kişilere verilen Türk – İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Ödülü’ne bu yıl Türkiye’den Doğuş Grubu layık görüldü.

MADRİD- Türkiye ve İspanya arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine önemli katkılarda bulunan Doğuş Grubu, Türk - İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası tarafından ödüllendirildi.
Türkiye ve İspanya arasındaki ticari, kültürel ve sosyal alanlarda güçlü ilişkilerin yapılandırılmasına destek olan Türk ve İspanyol kurumlarına ve kişilere verilen Türk – İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Ödülü’ne bu yıl Türkiye’den Doğuş Grubu layık görüldü.

Türk – İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ve Başkan Yardımcıları, Genel Sekreter ile İspanya ve Türkiye’deki büyükelçilerden oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucunda bir Türk, bir İspanyol kurumun layık görüldüğü ödül aynı zamanda Türkiye ve İspanya arasındaki ilişkilerin pekişmesinde rol oynayan bir kişiye de takdim ediliyor. Türk şirketi kategorisinde Türkiye’den Doğuş Grubu ödül alırken, başarılı futbolcu Arda Turan ise Türkiye’den profesyonel başarı ödülüne layık görülen isim oldu. İspanyol şirket kategorisinde ise Ficosa şirketi ödül aldı.

55 BİN ÇALIŞMA ARKADAŞIM ADINA

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ödülü alırken yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye ve İspanya, Akdeniz havzasının çok önemli iki ülkesi ve ortak noktalarımızı karşılıklı faydaya dönüştürmek konusunda hatırı sayılır yol kat ettik. Doğuş Grubu olarak İspanyol dostlarımız ile her iki ülkede de önemli çalışmalarımız var. Madrid’in lokasyonu ve tarihi ile adeta ikonu haline gelmiş oteli Villa Magna ve Barcelona’da bulunan Avrupa’nın en önemli re-fit ve tersane tesisi MB-92, son dönemde bünyemize katılan önemli yatırımlar. Buna mukabil dünyanın en büyük bankalarından BBVA’i Garanti Banka’mıza ortak olmaları vesilesiyle Türkiye’ye getirmiş olmak bizim için önemli bir iftihar kaynağı. İspanyol dostlarımız Türkiye’yi tanıdıkça daha çok seviyorlar, ülkemizin potansiyeline daha çok inanıyorlar. Bizler de Türkiye iş dünyasının milli takım oyuncuları gibi, ülkemizi temsil etmekten, anlatmaktan her geçen gün daha çok gurur duyuyoruz. Bu anlamda, ödülümüzü de Doğuş Grubu’ndaki 55 bin çalışma arkadaşım adına kabul etmekten büyük mutluluk duyuyorum.”

Bu yıl ikincisi düzenlenen Türk – İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası ödül törenine İspanya Enerji, Turizm ve Dijital İşler Bakanı Álvaro Nadal’ın yanı sıra Türkiye’nin İspanya Büyükelçisi Ömer Önhon, Türk – İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı ve aralarında üst düzey yetkililerin olduğu çok sayıda davetli katıldı. Tören, 15 Aralık Perşembe (dün) Madrid'te bulunan Hotel Villa Magna'da gerçekleştirildi.

Türk – İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, sektörlerin desteklenmesi ve İspanya ile Türkiye arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında 13 Ekim 2011'de Madrid’te kuruldu.

Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar