Pazar, 24 Eylül 2017 08:41
10:00 Kazakistan’la ilik nakli anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
2106'da gelişen ticari yazılımların payı, 2017’de 6 milyar TL’yi geçecek
29 Aralık 2016 Perşembe 09:00
Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Başkanı Mehmet Önder: Tüm sektörlere kaldıraç etkisini yapan yazılım sektörü, bugünün ve geleceğin sektörüdür.

İSTANBUL- Son yıllarda çift haneli büyüme ivmesi gösteren yazılım sektörü, 2016 yılındaki tüm olumsuzluklara rağmen, büyüme rakamlarında hız kesmedi. Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve paket programlara ilave olarak, birkaç yıldır ülke gündeminde olan i-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv vb) uygulamaları, yazılım sektörünü atağa geçirdi.

Ekonomideki büyüme oranının üzerinde bir büyümenin, yazılım sektöründe devam edeceğini belirten Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ Başkanı Mehmet Önder, şunları söyledi: “Tüm sektörlere kaldıraç etkisini yapan yazılım sektörü, bugünün ve geleceğin sektörüdür. Sektörümüzde, 2017 yılındaki ticari yazılımların payının 6 milyar TL’yi geçeceğini öngörüyoruz. i-Dönüşüm’de hizmet veren 60 özel entegratör firma ile ERP yazılımı yapan ve paket programı satan yaklaşık bine yakın firma, bu pastadan pay alacaktır” dedi.

Milli yazılım stratejisi, yerli firmaları uluslararası arenaya taşıyacak

Devlet stratejisi olan milli yazılım konusuna değinen Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Devlet kurumlarımız, milli yazılım konusunda önemli açıklamalar yapıyor. Devletimiz, milli yazılım konusunda arama konferansları yaparak, yetenekli firmaları ve ekosistemleri tespit ediyor. Devlet kurumları ve özel sektör, tercihini bu yönde kullanırsa, yerli yazılım sektörü bir basamak daha yukarıya çıkacaktır. Buradan elde edilecek, Devlet projesi ve büyük projeler yapabilme yetenekleri, ülke gücünü de arkasına alarak, gelecek dönemde yerli yazılım firmalarını daha fazla uluslararası arenaya taşıyacaktır. Uyumsoft, milli ERP yazılımında lider bir kuruluştur. Uluslararası rekabeti yakalayan şirketimiz, uluslararası ürünlerini ortaya çıkaran, dünyaya ihracat yapan, milli yazılım konusunda yeteneklerini geliştiren, özel sektör ve kamuda çok sayıda başarılı projeyi hayata geçiren yerli bir firmadır. Türkiye’nin milli ve yerli ERP firmasıyız” diye konuştu.

Uyumsoft, 2017 yılında %25 büyüme hedefliyor

Cloud ERP ve Mobil ERP’de sektöre liderlik ettiğini anlatan Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder, konuşmasına söyle devam etti:
“Web ERP, Cloud ERP, Mobil ERP konularında sektörümüze liderlik etmeyi sürdürüyoruz. Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve i-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv) uygulamalarında, 45 farklı sektördeki, 5 bin 500’ün üzerindeki müşterimize hizmet veriyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkı’ndaki merkez binamız dahil 6 ofisimiz ile Türkiye’nin tüm bölgelerine ve yurtdışına yazılım ve danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. 2016 yılı başarılı bir yıl oldu ve %25 büyüdük. 2017 yılında da, en az %25 bir büyümeyi hedefliyoruz” diye konuştu. Önümüzdeki dönemin şirketlerin tek başına rekabetinden çıkarak, ekosistemlerin rekabetine dönüşeceğini kaydeden Mehmet Önder, çalışanları ve ekosistemdeki 150 iş ortağıyla büyümeye devam ettiklerini söyledi. Mehmet Önder, Uyumsoft ERP’nin, Fildişi Sahili’nde Hindistan’a, İngiltere’den Azerbaycan’a kadar 10’dan fazla ülkede kullanılmakta olduğunu açıkladı.


 

Bu haber toplam 1401 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar