Pazartesi, 21 Ağustos 2017 15:46
13:00 Kadir Uğur’a Kuşadası’nda veda         12:00 Orak Adası’na ziyaret bitebilir         11:00 Akçakale'nin umudu fıstık oldu         10:00 Air Berlin’in tamamı satılmıyor         09:00 Türkiye Dubai Gulfood'dan dışlandı         20:00 KKTC'te tatil ile sağlık birleşiyor         19:00 Ayasofya Müzesi en iyi mimari eser         18:00 Herakles lahdi yurduna dönüyor         17:00 Fethiye'de ücretsiz sahil isyanı         16:00 Otel yapana 1,2 milyon lira destek         15:00 Türkiye-İsrail gazoz köprüsü          14:00 Birgi'de Cemile Sultan’e yıkım         13:00 Gaziantep Antepfistiği Festivali         12:00 ALTAV, Alanya’yı 27 ükede tanıtacak         11:00 Şirnak’ta turizm bölümü açıldı         10:00 Ulaşımda Türkiye yüzde 14 büyüdü         09:00 Süleymanpaşa turizmi konuşuldu         20:00 Turizm çalışma süresine düzenleme         19:00 İspanya’da 46 havalimanında grev         18:00 Pilot Hintli Bhasin ailesi          17:00 Arapça bilen korsan turizmci         16:00 Bursa-İskenderiye turizm köprüsü         15:00 Atatürk Havalimanı’nda yılın rekoru         14:00 Eskişehir’e ‘tabiat' turizmi hedefi         13:00 Türkiye’nin ilk uzay merkezi Bursa'da        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Avrupa'da nehir gemisiyle Tuna'da muhteşem 4 ülke 7 şehir gezisi
14 Aralık 2016 Çarşamba 10:00
Cruisera tarihi Tuna nehri üzerinde lüks M/S Fidelio Gemisi ile “Noel Pazarları” turu ile 20-27 Aralık’ta Orta Avrupa’da 4 ülkede 7 tarihi şehire götürüyor.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
İSTANBUL
- Türkiye’nin nehir turlarında lider firması Cruisera tarihi Tuna nehri üzerinde lüks M/S Fidelio Gemisi ile kişi başına 990 Euro’dan başlayan “Noel Pazarları” turu ile 20-27 Aralık’ta Orta Avrupa’da 4 ülkede 7 tarihi şehire götürüyor. Yüzen eviniz nehir gemisi ile sıcacık odanızdan Avrupa’yı seyredin, gemide eğlenceye katılın. Spor kıyafetinizi giyerek Avusturya’da Viyana ve Melk, Almanya’da Durstein, Slovakya’da Bratislava, Macaristan’da Budapeşte, Mohaç, Estergon’u doyasıya gezin. Avrupa tarihiyle kültürüyle konuklarını bekliyor.

İletişim: Cruisera Turizm
Osmanaga Mah. Yasa Caddesi, Tavus Sokak 18 /3 , Kadıkoy -İstanbul T: +90 216 338 28 53 (Pbx) M1: +90 532 681 7637 M2: +90 544 681 7637 F: +90 216 338 28 54 info@cruisera.com sales@cruisera.com

gul-baba.jpg

GALATASARAY’IN SARI KIRMIZI RENKLERİNİ VEREN GÜL BABA TÜRBESİ

Osmanlının ünlü Mohaç Meydan muharebesini yaptığı yer, adına şarkılar yazılar türküler yakılan Estergon Kale’si ve Sultan II. Bayezid’e sunduğu sarı kırmızı güller ile Galatasaray Spor Kulübü’ne sarı-kırmızı renkleri veren Budapeşte’de “Gül Baba”nın türbesi ve Viyana kuşatması sırasında yaşanan yüzlerce anı ile Osmanlı’nın izinden giden Tuna Nehri turuna doyum olmayacak.

TUNA NEHRİ, ÜNLÜ NOEL PAZARLARI, TARİH, KÜLTÜR GEZİLERİ
20 Aralık’ta Avusturya’nın Viyana şehrinden başlayan tur Avusturya’da Melk, Durstein, Slovakya’da Bratislava, Macaristan’da Budapeşte, Mohaç, Estergon, şehirlerine uğrayarak sürüyor. Gezi Avusturya’nın Viyana şehrine dönülerek bitiyor. Avrupa’nın tarihi şehirlerinin meydanlarında asırlardır kurulan Noel pazarları ile şehirlerin tarihi ve turistik yerlerinin gezileceği nehir turu için dünyanın önemli kruvaziyer şirketlerinin temsilciliğini yapan Cruisera Turizm Genel Müdürü Hamza Şahin: “Gemi turlarını sevenlerin yolu eninde sonunda nehir gemilerinden geçer. Avrupa’nın içinden geçen ünlü nehirlerde tarih, kültür, doğa içinde farklı heyecanlar yaşanan yolculuklar sunuyoruz”dedi.

TÜRKLERİN İZİNDE NEHİRDEN AVRUPA’YA GİDİLİYOR
Yaklaşık 10 yıldanberi Türk halkını deniz turizmine alıştıran kadrolarda görev aldığını belirten 25 yıllık turizmci Hamza Şahin, “Bir kez gemi yolculuğuna çıkan denizden vazgeçemez. Gemi yolculuklarındaki konfor, rahatlık ve çok ülke, çok şehir görme imkanı ve rahatlığın bir arada yaşandığı başka turizm dalı yoktur. Türk halkı gemi turizmini sevdi. Şimdi ise Türk halkını geçmişimizle ilgili anıların yer aldığı, Osmanlının izlerinin bulunduğu topraklara götürüyoruz” dedi.

NEHİRDE ROMANTİZM VE YILBAŞI TURLARI
Hamza Şahin, 20 Aralık’ta başlayan “Tuna Nehri ve Noel Pazarları” adlı turun,
27 Aralık’ta yapılacak “Tuna Nehrinde Yılbaşı Gemi Turu” ve 27 Aralık’ta başlayan ‘Ren Henri’nde Romantik Gemi Turu” olmak üzere Avrupa’nın göbeğinde Tuna ve Ren nehirlerindeki turların konuklara unutulmaz bir gezi heyecanı yaşatacağını söyledi. Şahin, açık denizin çalkantılığı konumundan çekinenlerin nehirlerin sakin akan sular üzerinde Avrupa’nın önemli şehirlerinde tarih, kültür ve yaşamın keyfine varacaklarını belirtti

TUR ÜCRETINE DAHIL OLAN SERVISLER
Cruisera Genel Müdürü Hamza Şahin turlarla ilgili önemli notları şöyle sıraladı:

· Gemide 7 gece tam pansiyon konaklama
· THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
· Gala gecesi ve kaptan gecesinde içecekler dahil
· Program dahilinde tüm transferler
· Gemideki sabah kahvaltısı (açık büfe) Yemeklerde alınan çay ve kahveler, kahvaltıda alınan su
· Öğle ve akşam yemekleri (set menü)
· Gemideki tüm eğlence ve aktiviteler
· Cruisera Türkçe rehberlik hizmeti - Grup oluşması halinde (Otobüslü turlarda En az 14 kişi)
· Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
· Seyahat Güvence Paketi 70 yaşa kadar sınırlı 70 yaş ve üzeri için 25 EUR sür prim uygulanır. (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. (Seyahat Güvence Paketi Ergo Sigorta A.Ş.)
· Liman vergileri, hava limanı vergileri ve gemi personel bahşişleri (380 €)
· Hoşgeldin kokteyli ve kaptan yemeği

TUR ÜCRETINE DÂHIL OLMAYAN SERVISLER
· M/S Fidelio Gemisinde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler.
· Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon v.s)
· Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar
· Yurt dışı çıkış harcı 15 TL.
· Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği
· Turumuzun son günü öğle ve akşam yemeği
· Schengen vize ücreti 130 Euro

ÖNEMLI NOTLAR :
Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport ve gerekli evraklar acenteden öğrenilir.

* Pasaport’un en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.
* Grup sayı bakımında küçük olduğu zaman ekstra turlar geminin diğer müşterileri ile otobüs paylaşılır.
* Vize işlemleri için pasaport tur başlangıç tarihinden 30 günü öncesi ofisise ulaşmalıdır.
* Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soyisim beyanından sorumluluk tamamen müşteriye aittir.
* Uçuşlar Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılır.
* Kişi başı bagaj ağırlığı en fazla 20 kg.dır.
* Gemi tarafından organize edilen ekstra tur fiyatı genelde daha yüksektir. Rehberin organize ettiği turlarda yeterince katılım olmasa misafirler geminin turlarına fark vererek katılabilir. Bu durumda rehberlik hizmetini İngilizce veya başka bir Avrupa dilinde alabilirler.
* Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılımı baz alınarak hesaplandı. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır.
* Gemideki programların saatleri değişebilir.
* Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir.
* Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir. Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acente sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acente programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programda değişiklik olabilir.
* Ekstra turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
* Gezi için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmesinde belirtilmiştir.
* Geziye kayıt yaptıran yolcular sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.
* Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlarda sigara içmek kesinlikle yasaktır!!!
* Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

İPTAL ŞARTLARI;
80 – 100 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir.
80 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler;
50 – 80 gün arası toplam ücretin % 20’si,
30 – 50 gün arası toplam ücretin % 50’si,
15 – 30 gün arası toplam tutarın % 70’i,
15 – 0 gün arası toplam tutar yanar.

 

Bu haber toplam 1369 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar