Salı, 17 Ekim 2017 19:46
19:00 Hüseyin Kırk: Hizmete geliyoruz         09:00 Türkiye”ye turizm ödülleri yağdı         19:00 Antalya'da 10 milyonu geçecek         18:00 Otel doluluğu 2015'i yakaladı         17:00 Conrad İstanbul Bosphorus'a ödül         16:00 Kuşlar THY uçağını geri döndürdü         15:00 Turizm yatırım komisyonu kurulacak!         14:00 Manavgat'a 5 yıldızlı otel         13:00 Alibeyköy Ramada 2018'de açılacak!         12:00 Mardan Palace kapatılacak mı?         11:00 Rixos, 30 ülkede 100 yeni otel açacak!         10:00 Marina ve otel davalık oldu         09:00 Türk müteahhit dev ihaleyi aldı         18:00 Alman JT Touristik iflasını istedi         17:00 Metin Ersoy-Hurşit Yenigün buluştu         13:00 Yolculuk 1 saatin altına iniyor!         12:00 Hintli acenteler Kuşadası'nda         11:00 Artvin'de Turizm Çalıştayı         10:00 İstanbul seyahatte Avrupa üçüncüsü         09:00 Elvan: Kültürel bölgeler önemli         16:30 Kuzey Irak'a uçuşlar durduruldu         16:00 THY'nin Twitter oylaması         15:30 KKTC’nin bayrağı JATA’da         15:30 Bakanlık: Kuzey Irak'tan ayrılın         15:00 Hüseyin Kırk: TÜRSAB'a talibiz        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
TÜRSAB Asya Byk Başkanı Selim Okur, acenteleri kongreye çağırdı
03 Ekim 2016 Pazartesi 13:00
TÜRSAB, Asya BYK yönetimine yeniden aday olan Selim Okur “Yeni projelerle geliyoruz. 4 Ekim saat 10.00'da Kozyatağı Byotell'e gelin”

İSTANBUL- Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB, Asya Bölge Yürütme Kurulu- BYK yönetimine yeniden aday olan Darni Travel Başkanı Selim Okur “Görev yaptığımız dönemde olduğu gibi, acentelerin yanında olmak için arkadaşlarımla yeni projelerle geliyoruz” dedi.
Selim Okur acenteleri Asya BYK Genel Kurulu’na şöyle çağırdı: “Değerli meslektaşım yukarıda yaptığımız çalışmaların bir kısmını çok kısa özetle anlatmaya çalıştım. Bizden önceki dönemde sadece rutin işlerini yapan bir bölgesel yürütme kurulu olan BYK’mızı çok daha işlevsel hale getirdiğimizi düşünüyoruz. Başlatmış olduğumuz projelerimizin devamı için desteğinize ihtiyacımız vardır. Bu bağlamda 4.10.2016 saat 10.00 da Kozyatağı Byotell de yapılacak BYK seçimlerine de sahsım ve ekibim adına desteklerinizi bekler, saygılarımızı sunarım.”

TÜRSAB Asya Byk Başkanı Selim Okur’un açıklaması şöyle:

Değerli meslektaşım.

İki buçuk yılı aşkın bir süredir Tursab İstanbul Asya Bölgesel yürütme kurulu başkanlık görevini yapmaktayım. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren önce sorunların tespiti ve üyelerimizin çözüm önerilerini dinlenmek amacıyla ilçeler bazında toplantılar yaptık.

SORUNLARıN ÇÖZÜMÜ IÇIN YOĞUN ÇABA SERFEDIYORUZ
Ortaya çıkan sorunları ve çözüm önerilerini rapor haline getirerek sorunların çözümü yönünde yoğun çaba sarf ettik. Bazı sorunları çözümlediğimiz gibi bazılarının çözülebilmesi için genel merkezimiz ile birlikte yoğun cabalarımız sürmektedir .

SEKTÖRÜN SORUNLARINI BİRLİKTE TESPİT ETTİK
Artık siz değerli üyelerimiz ile birlikte tespit ettiğimiz Türkçe dilde rehberlik, sektörün ortak kullanabileceği bir yazılım programı, uçak biletlerindeki servis ücretlerindeki sorunun çözümü, Satış acentelerimizin Düşük komisyon sorunu, Kriz döneminde Kosgepten sağlanacak destek kredisi, gibi konular yoğun şekilde dillendirilmekte özellikle çözüm ile ilgili birliğimiz içerisine yoğun caba sarf edilmektedir.

KAÇAKLARLA SAVAŞ
Bölgemizdeki en önemli sorunlardan biride kaçaklarla olan mücadele idi. Görev yaptığımız dönemde özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapmış olduğumuz kontrolleri rutin hale getirilerek adeta kuş uçurulmamıştır. Tarafımıza ulaşan tüm kacak şikayetleri hakkında anında işlem yapılmıştır. Ayrıca kaçak turların kalkış yerlerinde yoğun denetimler sağlanmıştır. Bölgemizdeki İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, sivil toplum örgütleri ve ilçe belediyeleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeden haberdar edildi. Yapacakları gezilerin ancak seyahat acentesi kullanılarak yapılabileceği yazılı olarak ve zaman zaman yaptığımız ziyaretlerle bilgilendirildi.
İstanbul Turizm İl Müdürlüğü nezninde yapmış olduğumuz yoğun baskı neticesinde kaçak denetim personel sayısı 3 katına çıkarılması sağlandı. Üyelerin satışlarını artırması amacıyla Üsküdar Belediyesi ile birlikte Üsküdar sahilde yaz sezonu öncesi “Turizm Bahar Şenliği” düzenledik. İlkini geçtiğimiz yıl ve ikincisini bu yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz turizm panayırları düzenlendi.

BAĞDAT CADDESİNDE TURİZM PANAYIRI DÜZENLEYECEĞİZ
Aynı etkinliği Üsküdar ile birlikte Kadıköy Bağdat Caddesi’nde yapabilmek için çalışmalar başlatıldı. Hedefimiz önümüzdeki bahar ayından itibaren Bağdat caddesinde de Turizm Panayırları yapabilmektir.

BÖLGESEL INFOLAR YAPTıK
Yine son iki yıl içerisinde İsparta Göller bölgesi info su ile başladığımız info gezilerimizi İğne Ada Kırklareli, Amasya Tokat, Bilecik Soğut, ve Ordu info su ile devam etmiştir. Hedefimiz her 3 ayda bir ülkemizin değişik bölgelerini siz değerli üyelerimize tanıtmaktır.

OTEL ACENTE İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRIYORUZ
Otel Acente ilişkilerimizi geliştirmek için her yıl iki kez planladığımız Otel acente B2B toplantılarını önümüzdeki dönemde planlamaktayız bu çalışmanın alt yapısını oluşturan yazılım bölgesel yürütme kurulumuz tarafından yaptırılmış olup hazır durumdadır.


 

Bu haber toplam 2392 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar