Salı, 17 Ekim 2017 19:41
19:00 Hüseyin Kırk: Hizmete geliyoruz         09:00 Türkiye”ye turizm ödülleri yağdı         19:00 Antalya'da 10 milyonu geçecek         18:00 Otel doluluğu 2015'i yakaladı         17:00 Conrad İstanbul Bosphorus'a ödül         16:00 Kuşlar THY uçağını geri döndürdü         15:00 Turizm yatırım komisyonu kurulacak!         14:00 Manavgat'a 5 yıldızlı otel         13:00 Alibeyköy Ramada 2018'de açılacak!         12:00 Mardan Palace kapatılacak mı?         11:00 Rixos, 30 ülkede 100 yeni otel açacak!         10:00 Marina ve otel davalık oldu         09:00 Türk müteahhit dev ihaleyi aldı         18:00 Alman JT Touristik iflasını istedi         17:00 Metin Ersoy-Hurşit Yenigün buluştu         13:00 Yolculuk 1 saatin altına iniyor!         12:00 Hintli acenteler Kuşadası'nda         11:00 Artvin'de Turizm Çalıştayı         10:00 İstanbul seyahatte Avrupa üçüncüsü         09:00 Elvan: Kültürel bölgeler önemli         16:30 Kuzey Irak'a uçuşlar durduruldu         16:00 THY'nin Twitter oylaması         15:30 KKTC’nin bayrağı JATA’da         15:30 Bakanlık: Kuzey Irak'tan ayrılın         15:00 Hüseyin Kırk: TÜRSAB'a talibiz        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Başkonsolos Erdal Sabri Ergen Hintli turizimcileri Türkiye’ye çağırdı
26 Eylül 2016 Pazartesi 10:00
TITC Başkanı Emin Çakmak önderliğinde Hindistan’ın 8 şehrinde düzenlenen tanıtıma Türkiye’den 23 turizmci katıldı.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE TURİZM
MUMBAI/HİNDİSTAN
- TC Mumbai Başkonsolosu Erdal Sabri Ergen “Türkiye ortak kültür bağlarıyla sizin ülkenizdir. Hepinizi Türkiye’ye davet ediyoruz” diyerek Hintli turizmcilere çağrı yaptı. Yaklaşık 3 saat boyunca Türkiye’nin konuşulduğu toplantıda 259 Hintli turizmci Türk turizmcilerle buluştu.

emin-prot.jpg

DESTINATION TURKEY WORKSHOP AND B2B

Türk-Hindistan Turizm Konseyi TITC Başkanı Emin Çakmak önderliğinde düzenlenen Türkiye’den 23 turizmcinin katılımıyla ülkemize gelen Hintli turist sayısını artırmak için Hindistan’ın 8 şehrinde süren “Destination Turkey Workshop and B2B” etkinliği Mumbai ITC Hotel’inde yapıldı. Türk ve Hindistan turizimcilerin buluşmasına TC Mumbai Başkonsolosu Erdal Sabri Ergen, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Müşaviri Özgür Aytürk ve TÜRSAB’tan Berna Akar ve TITC Hindistan Koordinatörü Parmod Sahni katıldı.
Türk-Hindistan Turizm Konseyi TITC’nin düzenlediği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Yolları, Türkiye Otelciler Federasyonu-TÜROFED, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB’ın desteklediği tanıtım turunda Türk turizmciler. Mumbai, Bangalore, Kolkota, Lucknow, Delhi, Ahmedabad, Haydarabad, Chennai’de Hintli acentelerle buluşuyorlar.

emin.jpg

HİNTLİ ACENTELERE TÜRKİYE EĞİTİMİ VERİLDİ
Mumbai’nin 5 yıldızlı ITC Oteli’nde düzenlenen yemekli workshop’a yaklaşık 259 Hindistanlı seyahat acentesi katıldı. Türk seyahat acentelerinin hazırladığı broşürler, kataloglar ile TITC"nin hazırladığı flayerler, CD’ler tanıtımda kullanıldı.
“Destination Turkey Workshop and B2B”nin eğitim bölümünde Türkiye"nin profesyonel turizm rehberlerinden Koray Yalkut, konuklara barkovizyon eşliğinde Türkiye"nin önemli tarihi ve kültür zenginliklerini içeren eğitim sunum yaptı.

EMİN ÇAKMAK: HEDEF HINTLI TURISTI ARTıRMAK
“Destination Turkey Workshop and B2B”nin workshop bölümünün açılışında Türk-Hindistan Turizm Konseyi TITC'nin Başkanı Emin Çakmak Destination Turkey Workshop 2016'yı anlatan bir konuşma yaparak Türkiye'nin hedefinin gelen Hintli turisti artırmak olduğunu söyledi.

konsolos-ergen2.jpg

BAŞKONSOLOS: İSTANBUL’U GÖRMEDEN GEÇMEYİN.
TC Mumbai Başkonsolosu Erdal Sabri Ergen Türkiye’nin dünya turizmindeki önemli yerini anlattı. Hintli turistlere e-vize kolaylığı getirdiklerini belirten Ergen, Shengen, İngiltere ve ABD vizesi olanların Türkiye’ye girişte sınır kapılarında viza alabildiklerini hatırlatarak “Batıya giden Hintli turistler İstanbul’u görmeden geçmemeliler. Hatta biraz daha uzunu kalarak Türkiye’nin farklı güzelliklerinin keyfini çıkarmalılar” şeklinde konuştu.

ozgur1.jpg

İKİ ÜLKE ARASINDA KÖKLÜ BAĞLAR VAR
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Müşaviri Özgür Aytürk, konuşmasında Hindistan ile Türkiye arasında tarihi geçmişe dayanan önemli kültür bağları olduğunu belirterek “Türk ve Hindistanlı turizmcilerin bu önemli buluşmasında ilişkiler daha da gelişecektir” dedi.

berna-akar.jpg

TÜRSAB’TAN ARMAĞANLAR
TÜRSAB’dan Berna Akar ise barkovizyon eşliğinde Türkiye’nin çeşitli bölgelerini tanıttı. Daha sonra TC Mumbai Başkonsolosu Erdal Sabri Ergen’e halı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Müşaviri Özgür Aytürk’e kahve takımı armağan etti. 

konsolos-hali.jpg

ozgur-hediye.jpg

Türk Havayolları Kuzey ve Batı Bölgesi Satış Müdürü THY'nin dünyada uçtuğu destinasyonları ve Hindistan hakkında yapılan çalışmaları anlattı. 

Bu haber toplam 3313 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar