Salı, 26 Eylül 2017 18:10
13:00 TÜROB: Otobüslere teşvik istedi         17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Göreme’ye hayran kalan Yokomiza Kapadokya'yı Japonya'da tanıtacak
16 Eylül 2016 Cuma 13:00
Göreme’ye hayran kalan 35 yaşındaki Japon Junko Yokomiza, ülkesinde düzenlenecek olan turizm fuarında Kapadokya'yı tanıtmaya hazırlanıyor.

NEVŞEHİR- Turist olarak geldiği Kapadokya'ya hayran kalarak Nevşehir'in Göreme beldesinde yaşamaya başlayan 35 yaşındaki Japon Junko Yokomiza, ülkesinde düzenlenecek olan turizm fuarında Kapadokya'yı tanıtmaya hazırlanıyor. Turist olarak geldiği Kapadokya'ya hayran kalarak Nevşehir'in Göreme beldesinde yaşamaya başlayan 35 yaşındaki Japon Junko Yokomiza, ülkesinde düzenlenecek turizm fuarında Kapadokya'nın tanıtmaya hazırlanıyor.

Yokomiza, 22-25 eylülde Japonya'nın Başkenti Tokyo'da düzenlenecek olan JATA Turizm EXPO Japonya 2016 Fuarı'nda, Kapadokya'nın tanıtılacağı stantta görev alacak.
Göreme Belediyesince yörenin tanıtılması amacıyla Japonca olarak hazırlanan tanıtım filmini de seslendiren Yokomiza, beş yıldır yaşadığı, peri bacaları, kayadan oyma kiliseleri, mağara otelleri ve doğal vadileriyle ünlü Kapadokya'yı vatandaşlarına anlatarak ziyaretçi çekmek için çaba harcayacak.
Fuarda, Yokomiza'ya yörede faaliyet gösteren turizm işletmelerinin temsilcileri de eşlik edecek.
Yokomiza, Türkiye'nin ve Kapadokya'nın ülkesinde en iyi şekilde tanıtılabilmesi için gayret göstereceğini söyledi.
Yaklaşık beş yıldır Göreme'de yaşadığını, yörenin tarihi ve doğal dokusuna hayran olduğunu anlatan Yokomiza, huzurlu bir ortamda yaşama hayaline Kapadokya'da kavuştuğunu ifade etti.

"Türkiye ve Kapadokya'yı yakından tanımalarını istiyorum"
Fuar için devam eden hazırlık çalışmalarına da katılan Yokomiza, şöyle konuştu:
"Tokyo'da düzenlenecek olan fuara Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ile gideceğim. Türkiye'yi ve Kapadokya'yı çok seviyorum. 5 yıldır Göreme’de yaşıyorum. Burada insanlar çok sıcak ve samimiler. Bu proje için ben de Türkiye'nin Japonya'da daha iyi tanıtılması için çalışmalara katılıyorum. Bir Japon gözüyle tanıtıma daha hakim olacağımı düşünüyorum. Japon halkına izletmek için tanıtım filmi de hazırladık. Japonya’da yapılacak tanıtımın faydalı olmasını umuyorum. Ülkemden çok daha fazla kişinin buralara gelerek Türkiye ve Kapadokya'yı yakından tanımalarını ve görmelerini istiyorum."
 

Bu haber toplam 2556 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar