Cumartesi, 23 Eylül 2017 00:16
18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Florance Nightingale’i alan Hüsnü Özyeğin iki hastane daha alıyor
28 Ağustos 2016 Pazar 10:00
ağlık sektörüne ise Florance Nightingale’de çoğunluk hisselerini alarak giren Hüsnü Özyeğin'in sağlıkta önemli hedefler koyduklarını belirtiyor

İSTANBUL- Fiba Holding sağlık sektörüne ise Florance Nightingale’de çoğunluk hisselerini alarak girmişti. Ekonomi  belirsizlik yerli yabancı birçok şirketin planlarını gözden geçirmeye zorlarken, bu gelişmelerden etkilenmeyen az sayıdaki işadamından biri Hüsnü Özyeğin.

Türkiye’nin yıllardır en başarılı girişimcilerinden olan Özyeğin, bankacılık ve sağlıkta son yıllarda önemli bir atak içinde. Geçen hafta bir toplantıda sohbet ettiğim Özyeğin’den yatırımlarına ilişkin bilgiler aldım.

Özyeğin, Rusya’daki Credit Europe Bank’ın (CEB) satışından vazgeçtiğini geçen günlerde açıklamıştı. Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşme sürecine girdiğini söyleyen Özyeğin, hemen olmasa da gelecek yıldan itibaren iki ülke arasındaki sorunların azalmış olacağını söylüyor.

Özyeğin, Rusya’da ekonominin de toparlanmaya başladığını söylerken, CEB’in cirosunda da sevindirici bir artış olduğunu ekledi.

Özyeğin, Türkiye’de Finansbank’ı Yunanlılara sattıktan Portekiz merkezli Millenium Bank’ı satın alarak Fiba Banka’ya dönüştürmüştü. Özyeğin Fiba Banka’da da büyüme trendinde.

Özyeğin, önce satın almak için talip olduğu, ancak sonra vazgeçtiği HSBC’nin şubelerini tek tek alarak büyümeye karar verdiğini dile getiriyor. 2011’de 20 şube ile kurulan Fiba Banka’nın bugün şube sayısı 70 civarında.

İKİ HASTANE ALIYOR

Fiba Holding sağlık sektörüne ise Florance Nightingale’de çoğunluk hisselerini alarak girmişti. Özyeğin, hastanenin icra kurulunun başkan vekilliğine Prof. Dr. Tarık Yılmaz’ın gelmesiyle önemli hedefler koyduklarını da belirtiyor. Bu grubu İstanbul’da iki önemli hastaneyi satın alarak büyüteceklerini anlatıyor.

Hastanelerin isimlerini vermese de kısa süre sonra satın almanın sonuçlanacağını dile getiriyor.

Özyeğin’in bir başka sektörü de enerji. Kömür bu alanlardan biri. Özyeğin bu alandaki çalışmalarını ise kömür madenciliği konusunda tecrübe sahibi Çinlilerle yürütüyor.

Morallerin bozuk olduğu bugünlerde iyi haberler duymak iyi gelecek diye düşünüyorum. Çünkü yapılan her yatırım aynı zamanda istihdam demek.

Jale Özgentürk/Hürriyet  

Bu haber toplam 2982 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar