Salı, 17 Ekim 2017 19:41
19:00 Hüseyin Kırk: Hizmete geliyoruz         09:00 Türkiye”ye turizm ödülleri yağdı         19:00 Antalya'da 10 milyonu geçecek         18:00 Otel doluluğu 2015'i yakaladı         17:00 Conrad İstanbul Bosphorus'a ödül         16:00 Kuşlar THY uçağını geri döndürdü         15:00 Turizm yatırım komisyonu kurulacak!         14:00 Manavgat'a 5 yıldızlı otel         13:00 Alibeyköy Ramada 2018'de açılacak!         12:00 Mardan Palace kapatılacak mı?         11:00 Rixos, 30 ülkede 100 yeni otel açacak!         10:00 Marina ve otel davalık oldu         09:00 Türk müteahhit dev ihaleyi aldı         18:00 Alman JT Touristik iflasını istedi         17:00 Metin Ersoy-Hurşit Yenigün buluştu         13:00 Yolculuk 1 saatin altına iniyor!         12:00 Hintli acenteler Kuşadası'nda         11:00 Artvin'de Turizm Çalıştayı         10:00 İstanbul seyahatte Avrupa üçüncüsü         09:00 Elvan: Kültürel bölgeler önemli         16:30 Kuzey Irak'a uçuşlar durduruldu         16:00 THY'nin Twitter oylaması         15:30 KKTC’nin bayrağı JATA’da         15:30 Bakanlık: Kuzey Irak'tan ayrılın         15:00 Hüseyin Kırk: TÜRSAB'a talibiz        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Alman QTA-RTK Başkanı: Siyasi haberler Türk turizmini yutuyor
11 Ağustos 2016 Perşembe 09:00
Alman QTA-RTK Başkanı Bösl: Asıl kayıp ciroda, müşteride değil. Alman toplumuna Türkiye’yi yeniden tanıtın.

ÖZKAN ALTıNTAŞ-TÜRKIYE TURIZM
İSTANBUL
-Dünyada 8 bin seyahat şirketine sahip bulunan en büyük seyahat zinciri şirketlerinden QTA-RTK Grubu Başkanı Thomas Bösl, TÜRSAB yönetimi ile buluştuğu yemekte Almanya’dan gelen turistler için “Asıl kayıp ciroda var müşteride değil. Bundan sonra size görev düşüyor. Alman toplumuna Türkiye’yi yeniden tanıtın. Avrupalı turiste burada hayatın normal ve güvenli olduğunu anlatmanız lazım. Ancak Almanya basınında yer alan Türkiye’ye yönelik siyasi haberler Türkiye’nin turizm hareketini yutuyor” dedi.
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Genel Sekreter Çetin Gürcün, Yönetim Kurulu Üyesi Numan Olcar ve Yurtdışı Danışmanı Hüseyin Baraner'in katıldığı yemekte QTA-RTK Grubu Başkanı Thomas Bösl gazeteciler ile sohbet etti.

tomas-bosl1.jpg

BÖSL: TÜRK ACENTELERİ TUR OPERATÖRLERİNE TESLİM OLMUŞLAR
Thomas Bösl konuşmasında şunları anlattı:
“Türkiye’nin seyahat acenteleri Almanya’nın arka sokaklarındaki acenteleri ziyaret etmiyorlar. Kendilerini tur operatörlerin ve online sistemlere teslim etmişler ve onlarla çalışıyorlar. Dünyada seyahat acenteleriyle birebir çalışmayan tek ülke Türkiye’dir. Tur operatörleri toptancıdır ve müşteriyle doğrudan muhatap olmaz. Ama perakendeci olan acenteler müşteriyle iç içedir. Alman acenteler karşılarında müşteriyle doğrudan muhatap olan son satış noktası konumundaki perakendeci acentelerle çalışmak istiyorlar. Acenteler olarak birlikte çalışırsak Türkiye’nin kapasitesini müşteriye daha iyi sunarız. 1984’ten beri Türkiye’ye geliyorum ve ülkeyi çok yakından tanıyorum.”

tomas-basaran.jpg

BÖSL: TÜRKİYE’Yİ BAŞKA ÜLKELERLE KIYASLAMAK HATA OLUR
Thomas Bösl, Türkiye’nin konaklama tesislerinin ve hizmet kalitesinin çok üstün olduğunu, Almanturistin bu hizmetlere alıştığı için başka ülkelerde aynı tesisi ve hizmeti bulamadığı için şikayetçi olduğunu belirterek “Türkiye’nin turizm altyapısı hiçbir ülkede yok. Türkiye’yi başka ülkelerle kıyaslama bile yapamayız. Müşteride bunun farkındadır. Almanya’ya müşterilerden ce çeşitli kaynaklardan gelen raporlara göre Türkiye’de hizmet kalikesi çok üstündür” dedi.
Tomas Bösl, Türsab başkanı Başaran Ulusoy’un güleryüzlü olmasının büyük avantaj olduğunu belirterek “Güleryüzlü bir başkan olarak Almanya’ya gelerek Alman seyahat acentelerini görünmesi lazım. Böylesine sıkıntılı bir dönemde Almanya’nın da güleryüzlü yöneticileri görmeye ihtiyacı var.” şeklinrde konuştu.

tursab-alman1.jpg

ULUSOY: İKİ TOPLUM BİRBİRİNİ ÖZLEDİ
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy “Alman ve Türk toplumlarının birbirine özlemi ar. 2017 yılında bu özlem bitecek” şeklinde konuştu. Ulusoy, 2017’de 2014 yılının rakamları olan 4.5 milyon Rus turisti yakalayacağız. Yasaklar döneminde biz bir üzüldüysek Ruslar 10 katı üzüldü. 2014 bizim için en iyi rakamlardı” dedi.

GÜRCÜN: 3 AY IÇINDE 1 MILYONLUK HAREKET BEKLIYORUZ
TÜRSAB Genel sekreteri Çetin Gürcün, İzmir Kuşadası’nda Ekim ayı sonunda Alman seyahat Acenteleri Birliği-DRV’nin kongresinin yapılacağını söyledi. Gürcün, Dünya Seyahat Acentleri Birliği, UFTAA’nın İstanbul’da kongre yapacağını belirterek “Önümüzdeki bayram, memurlara tatil imkanı ve Rusya ile olan ilişkiler sonucu turizmde 3 ay içinde 1 milyonluk hareket bekliyoruz. Bu hareket halka moral verecektir.

tomas-ozkan.jpg

QTA-RTK GRUBU HAKKINDA
Dünyada 8 bin seyahat satış bürosu bulunan Alman QTA-RTK Grubu’nun bir çok ülkede ortaklıkları bulunuyor. Yılda yaklaşık 5 milyar euroluk satış gerçekleştiren grubun Türkiye satışı yıllık750.850 milyon euroyu buluyor. Ayrıca dünyanın TUI. Thomas Cook, FTI gibi büyük tur operatörlerinin ürünlerini satan seyahat acentelerini bünyesinde bulunduruyor. Özellikle Almanya, Avusturya, Belçika , İsviçre gibi Almanca konuşan ülkelerde güçlü seyahat satış ağı bulunuyor. Avrupa’da Hollanda, Polonya’da da güçlü kuruluşları var. Bunun yanında ABD, meksika, Şili , Kolombiya, Peru, Venezuela, Belçika, Danimarka, İngiltere, Finlandiya, Fransa, İtalya, Litvanya, Norveç, Avusturya, Rusya, İsveç, İsviçre, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Ukrayna, Çin halk Cumhuriyeti, hindistan, Endonezya, Kore, Malezya, Filipinler, Singapur, , Tayland’da ofisleri bulunuyor, 

Bu haber toplam 3256 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar