Pazartesi, 25 Eylül 2017 18:46
17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Sanal platformlar ile toplantıda seyahat masrafları yüzde 30 azalıyor
08 Ağustos 2016 Pazartesi 14:00
Unify araştırmasına göre Avrupa’da faaliyet gösteren şirketlerin yüzde 70’i toplantılarını sanal platformlar üzerinden gerçekleştiriyor.

İSTANBUL-Unify tarafından yapılan araştırmaya göre, dünyadaki toplam çalışan sayısının yüzde 37,2’sini mobil çalışanlar oluşturuyor. 2020 yılında ise işgücünün yüzde 50’si esnek çalışma sistemine geçecek. Araştırmada beş yıl içerisinde toplantıların yüzde 94’ünün internet ortamında yapılacağına dikkat çekiliyor. İş ve özel hayatımızda herhangi bir bilgiye ulaşmak için sosyal medya da dahil farklı kanallar kullanıyoruz. Haftada 12 saatimizi herhangi bir bilgiye, e-posta yazışmalarına veya geçmişteki yazışmalara ulaşmak için harcıyoruz. Esnek ve mobil çalışma eğilimini destekleyen tümleşik iletişim, tüm iletişim kanallarını tek ekranda topluyor. Böylece zamandan ve giderlerden tasarruf ediliyor, hayatımız kolaylaşıyor.

unify5.jpg

Y KUŞAĞıNıN YÜZDE 89’U
İnternet erişiminin kolaylaşması ve mobil cihaz sayısının artmasıyla birlikte mobil çalışma eğilimi giderek yaygınlaşıyor. Unify’ın Y kuşağı özelinde yaptığı araştırmaya göre, mobil hayat tarzını benimseyen Y kuşağının yüzde 89’u 09.00-17.00 zamanlı bir iş yerinden çok daha esnek çalışma saatleri sunan firmaları tercih ediyor. Araştırmaya katılanların yüzde 89’u mobil çalışma planlaması yapacağı iş yerlerinde daha mutlu olacağını belirtiyor. Avrupa’da faaliyet gösteren şirketlerin yüzde 70’inin toplantılarını sanal platformlar üzerinden gerçekleştirdiğine vurgu yapılıyor. Araştırmanın dikkat çeken diğer bir sonucu ise çalışanların haftada ortalama 12 saatlerini farklı kanallardan gelen bilgi ve belgeleri aramakla harcadıklarını ortaya koyması. Tümleşik iletişimle iş hayatını dönüştüren Unify, tüm iletişim kanallarını tek bir ekrana sığdırarak çalışma hayatına yeni bir soluk kazandırıyor.

unify3.jpg

HER MARKA CIHAZDA ÇALıŞıYOR
160 yılı aşkın yenilikçi yaklaşımı ve Ar-Ge gücü ile kurumların iletişimlerini kolaylaştıran Unify, yeni çözümü Circuit ile mesajlaşma, ses, video, sohbet gibi tüm iletişim kanallarını tek ekranda topladı. İletişimi kolaylaştıran uygulama, sosyal medya, iş uygulamaları, görüntü, yazışma, analitik ve geleneksel sesli iletişimi bünyesinde barındırıyor. Mobil dahil tüm cihazlarda ve her işletim sisteminde çalışması sayesinde cihaz kalabalığını ortadan kaldıran çözüm, verilere her yerden ulaşabilmeyi mümkün kılıyor. Kullanımın kolay olması, ekip çalışmasına göre dizayn edilmesi ve aranan tüm verileri tek ekranda sunma kolaylığı ise dikkat çeken diğer avantajları arasında. Farklı şehir veya ülkelerde çalışanları, bayileri olan kurumların tüm iletişim ihtiyacını karşılayan uygulama, çalışan performansını da artırıyor.

unify1.jpg

İŞ HAYATıNıZı BÖLMEYIN, HER ŞEY TEK EKRANDA
Unify’ın bütün çözümlerinin odağında kurumların verimliliklerini artırmak olduğunu belirten Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, “Sunduğumuz çözümler, çalışanların kendi işlerine odaklanabilmelerini sağladığı için verimliliği doğrudan etkiliyor. İletişim teknolojileri konusunda teknolojik eğilimleri belirleyen bir firma olarak, yatırımın korunmasına da önem veren kullanıcıların ilk tercihi oluyoruz. Yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşımımız Circuit ile çalışanlar nerede olurlarsa olsunlar, birbirleriyle hızlı irtibat kurup, işlerini sonuçlandırabiliyor. Bu uygulama ile toplantı geçmişleri, paylaşılan teklif ve projeler dahil her türlü bilgiye tek ekrandan hızlıca ulaşılıyor. Yüz yüze konuşma rahatlığı sunduğu için şehir veya ülke dışında gerçekleşen seyahatlerden kaynaklanan otel, seyahat masrafları gibi giderler işletmelerin kasalarında kalıyor.” dedi.

unify4.jpg

ISTEDIĞINIZ YERDE TOPLANTı RAHATLıĞı
Tümleşik iletişim ile süreç performanslarında gelişim, daha yüksek çalışan ve müşteri motivasyonu elde edilmesini sağlıyor. Tümleşik iletişim sayesinde coğrafi bakımdan birbirine uzak ekipler yüksek seyahat masraflarından tasarruf elde edebilirken, yüksek enerji masrafları ve karbon emisyonu da azaltılabiliyor. Seyahat masraflarından yüzde 30 oranında tasarruf elde edilmesini mümkün kılan tümleşik iletişim teknolojilerinin yeni nesil iş hayatının olmazsa olmazları arasında yer alması bekleniyor.

unify8.jpg

UNIFY HAKKıNDA:
Unify, Fortune Global 500 listesindeki şirketlerin yaklaşık yüzde 75’ine tümleşik iletişim çözümleri sağlayan, dünyanın önde gelen iletişim yazılım ve hizmetleri şirketidir. Unify, çözümleri ile çoklu ağları, cihazları ve uygulamaları tek bir platformda birleştirerek kurumların verimli ve kesintisiz görüşmeler yapmalarını sağlar. Kurumların iletişim kurma ve birlikte çalışmasında, kolektif çabayı artıran, iş akışlarına enerji veren ve iş performanslarını artıran Unify; ürün güvenilirliği, yenilik, açık standartlar ve güvenlik konularında güçlü bir mirasa sahiptir. www.unify.com
 

Bu haber toplam 2671 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar