Pazartesi, 25 Eylül 2017 18:51
17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Crystal Lagoons’ten Avustralya’ya ilk yüzülebilir yapay lagün
17 Temmuz 2016 Pazar 10:00
Crystal Lagoons’ün Queensland eyaletinde gerçekleştireceği proje Avustralya'daki ilk yüzülebilir yapay lagün olacak.

QUEENSLAND- Kullandığı yüksek teknolojiyle, yüzülebilir turkuaz lagünlerin düşük maliyetler ile inşa edilip işletilmesini sağlayan, dünyanın bu alandaki tek firması Crystal Lagoons’ün Queensland eyaletinde gerçekleştireceği proje Avustralya'daki ilk yüzülebilir yapay lagün olacak. 

Gayrimenkul projeleri için dev su kütlelerinin ekonomik bir şekilde inşa edilip işletilmesini sağlayan, çevre dostu teknolojisiyle öne çıkan Crystal Lagoons, Avustralyalı şirket Botanica Property Grup ile yaptığı anlaşma neticesinde Queensland eyaletinin ilk yapay lagününü hizmete sokmaya hazırlanıyor.

Botanica projesinin Crystal Lagoons için ayrıca özel bir anlamı var, zira bu lagün ile Crystal Lagoons beş kıtada da lagünleri olan uluslararası bir teknoloji firması olduğunu bir kez daha teyit etmiş oldu.

Queensland'in kuzeyindeki Tropical North Queensland bölgesinde bulunan Cairns şehrinde oluşturulacak 22.000 metrekare büyüklüğündeki lagünün çevresinde 1.000 konut inşa edilecek. Restoranlar, kafeler, yürüyüş parkurları, tenis kortları gibi sosyal alanları barındıracak olan projede, apartman ve villalar inşa edilecek.

crystal-lagoon3.jpg

Crystal Lagoons Okyanusya Direktörü German Rocca, bu projenin her iki taraf için de bir dönüm noktası olduğunu belirtti ve şunları söyledi: "İnşa edilecek lagün, Avustralya gayrimenkul piyasasının gelişimi için büyük bir adım. Crystal Lagoons, Avustralya’daki ilk yapay lagünüyle bölgedekilere, arka bahçelerinde masmavi sular ile cennet gibi kumsalları getirmeye hazırlanıyor."

Yenilikçi ve hızla büyüyen yapısıyla, çok düşük su ve enerji sarfiyatı ile lagünlerin işletilmesini sağlayan Crystal Lagoons, Türkiye'de de önümüzdeki dönemde hayata geçireceği projelerle hem denize yakın hem de uzak bölgelere makul fiyatlarla, çevre dostu teknolojisini sunarak sahil konforunu taşıyacak.

Editöre Not:

Crystal Lagoons'ün kullandığı teknolojiler,

Çevre Dostudur: Crystal Lagoons teknolojisi, konvansiyonel havuz arıtma sistemlerinde kullanılan kimyasal miktarının sadece %1'i kadar kimyasal ve sadece %2'si kadar elektrik tüketimi ile çalışır.

Düşük Su Tüketimi Sağlar: Crystal Lagoons'ün gayrimenkul sektöründe kuralları yeniden yazan teknolojisi parklarda tüketilen suyun yarısı kadar, golf sahalarında tüketilen sudan ise 30 kat daha az tüketim yapmaktadır. Crystal Lagoons'ün kullandığı buharlaşma kontrol teknolojisi de su tüketimini en düşük seviyede tutmaktadır.

Düşük Enerji Tüketimi Sağlar: Ultrasonik filtreleme sistemi sayesinde konvansiyonel filtreleme sistemlerinde kullanılan enerjinin sadece %2'si kadar enerji tüketimi sağlanmaktadır.

Lagünlerin Her Türlü Suyla Kullanılmasına İmkan Sağlıyor: Su kaynaklarının etkin kullanımı konusunda da sürdürülebilir çözümler sunan Crystal Lagoons teknolojisi hem tatlı hem de tuzlu su ile kullanılabiliyor.

Crystal Lagoons Hakkında:
Crystal Lagoons’ün geliştirdiği teknoloji sayesinde sınırsız büyüklükte berrak ve turkuaz lagünler çok düşük maliyetler ile inşa edilip işletilebilmektedir. Crystal Lagoons lagünlerinde yüzmenin yanı sıra kano, yelken, wind-surf, jet-ski, cable-ski gibi her türlü su sporu yapılabilmektedir. Etrafı beyaz kumsallarla çevrili turkuaz berrak lagünler sayesinde Maldivler’in tropik deniz ve plaj ortamı artık dünyanın herhangi bir yerinde yapay olarak geliştirilebilmektedir. Crystal Lagoons’ün 2005 yılında geliştirdiği patentli teknolojisi bu alanda dünyadaki tek teknoloji olma özelliğini koruyor. Dünya genelinde gayrimenkul ve turizm sektörüne yönelik 60’tan fazla ülkede 300’ün üzerinde projesi bulunan Crystal Lagoons, ekonomiye değer katmanın yanı sıra global gayrimenkul sektörünün de gelişmesine katkı sağlıyor.
 

Bu haber toplam 3286 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar