Pazar, 24 Eylül 2017 08:41
10:00 Kazakistan’la ilik nakli anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Telenor Banka: Müşteri odaklı mobil bankacılık geleceği değiştirecek
22 Şubat 2015 Pazar 17:00
Finovate Europe'ta, Telenor Banka ve Asseco SEE birlikte gerçekleştirdikleri projeyi ve geleceğe yönelik yeniliklerini duyurdu

LONDRA- Londra’da gerçekleşen Finovate Europe 2015 konferansına, Telenor Banka ve Asseco SEE’nin işbirliği damga vurdu. Dünyanın en prestijli uluslararası konferanslarından biri olan Finovate Europe'ta, Telenor Banka ve Asseco SEE birlikte gerçekleştirdikleri projeyi ve geleceğe yönelik yeniliklerini duyurdu. Gerçekleştirilen işbirliği kapsamında Telenor Banka müşterileri, telekomünikasyon ve bankacılık gibi iki önemli sektörün kişiselleştirilmiş hizmetlerini tek elden alabilecekler.

Uluslararası arenada dünyanın en saygın konferanslarından biri olan Finovate Europe 2015, her biri finansal hizmetler alanında uzmanlığını ispatlamış 70 şirketi bir araya getirdi. Müşteri deneyimini ve finansal hizmetler alanındaki yeniliklerin ele alındığı konferansta, Telenor Banka ve Asseco SEE’nin gerçekleştirmiş olduğu işbirliğinin duyurusu gerçekleştirildi. Finansal hizmetleri yeniden şekillendiren mobil bankacılık çözümlerini yakından tanıma fırsatı bulan katılımcılara, Telenor Banka ve Asseco SEE’nin geliştirdiği, müşterilerin basit, erişimi kolay ve etkileşimli finansal hizmetlere duyduğu ihtiyacı karşılayan çözümleri üzerine de bilgiler aktarıldı.

assecco.jpg

ONLINE MOBIL BANKACıLıK KULLANıCIYA GÖRE ŞEKILLENIYOR
Her yıl Finovate’te finansal işlemler, online bankacılık ve mobil cihazlar alanlarında çok sayıda ilginç yeniliği görme fırsatı yakaladıklarını belirten Finovate CEO’su Erik Mattsson, “Son yeniliklerini konferans kapsamında paylaşması için Telenor Banka ve Asseco SEE’yi seçmiş olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Telekomünikasyon ve bankacılık sektörlerinin oluşturduğu sinerjinin, gelişmiş bankacılık teknolojilerinin kullanıldığı finans sektörüne neler getirdiğini görme şansına sahip olmak bizi çok mutlu etti.” dedi.

REKABET IÇIN YENILIKÇILIK ŞART
Gerçekleştirilen işbirliği sayesinde, Telenor Bank müşterilerinin, telekomünikasyon ve bankacılık gibi iki önemli sektörün kendileri için kişiselleştirilmiş hizmetlerini tek bir yerden alabileceklerine dikkat çeken Telenor Banka İcra Kurulu Başkanı Martin Nartvil, konuyla ilgili şunları söyledi: “Telenor Banka’nın 2015 yılında Avrupa’nın bankacılık hizmetlerindeki önemli yeniliklerinden biri olarak anılmasından büyük memnuniyet duyduk. Bu yenilik, doğrudan bankacılık teknolojisinin avantajlarını ve sunduğu olanakları temel alıyor. Bu, yerel bilgi birikiminin uluslararası pazarda rekabetçi olabilmesinin gerçek bir örneği.”

telenor-banka-2.jpg

KULLANıCı IHTIYAÇLARıNA ODAKLANAN ÖZEL BANKACıLıK HIZMETLERI
Güney Doğu Avrupa bölgesinde bir ilke imza attıklarını söyleyen Asseco SEE Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jelenski, konuşmasında: “Güney Doğu Avrupa Bölgesi’nde bir ilke imza attığımız ve ana bankacılık sisteminden tüm kanallara (mobil, e-bankacılık ve ATM ağı) uzanan eksiksiz bir BT çözümü sağlamış olduğumuz için çok mutluyuz. Telenor Banka ile birlikte bu büyük projenin ilk aşamasını yalnızca yedi ay içerisinde tamamlayabilmiş olmaktan özellikle gurur duyuyoruz. Gerçekleştirilen proje ile karmaşık BT çözümlerinin yerine, müşterilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış kullanıcı deneyiminin nasıl sağlanabileceğini tüm sektöre gösterdik.” ifadelerine yer verdi.

ASSECO SEE HAKKıNDA:
Asseco SEE, yazılım ve hizmet gelirleri bazında Güney Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinden biridir. Şirket, finans, ödeme sistemleri, kamu ve telekom da dahil olmak üzere çeşitli dikey sektörlere yönelik bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) çözümleri sunmaktadır. Asseco SEE hisseleri, Ekim 2009 yılından bu yana, Varşova Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir. Asseco SEE Grubu 13 ülkede 1.400’den fazla çalışana sahiptir. Güney Doğu Avrupa Bölgesi’ndeki 15 büyük bankanın, 10’nundan fazlası Asseco SEE tarafından sunulan çözüm ve hizmetleri kullanmaktadır.

TELENOR BANKA HAKKıNDA:
Telenor Banka, 13 pazarda 179 milyon müşteriye hizmet sunan, en büyük küresel mobil operatörlerden biri olan Telenor Group'un bir üyesidir. Telenor, Sırbistan vatandaşlarına Telenor Banka aracılığıyla yenilikçi mobil ve online finansal hizmetler sunmak amacıyla 2013 yılında KBC Bank’ın yüzde 100 hissesini satın almıştır. Telenor, 1,53 milyar Avro seviyesindeki başlangıç yatırımıyla Sırbistan’daki en büyük yatırımcıdır.

FINOVATE EUROPE HAKKıNDA:
Finovate Europe yalnızca demo sunumlarına izin verilen ve özellikle bankacılık ve finans teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketlerin en büyük ve son yeniliklerine odaklanan ve Londra’da gerçekleşen bir konferanstır. Hızlı, açık ve benzersiz kısa demo sunumları formatıyla paranın geleceğine doğru bir bakış sunmaktadır. 

Bu haber toplam 5306 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar