Cuma, 22 Eylül 2017 11:41
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Müze müdürüne 'mesai dışında müzede çalışmaya gelme' uyarısı
26 Haziran 2012 Salı 16:30
Batman'da, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Müze Müdürü Tenzile Uysal'a, mesai saatleri dışında müzede çalıştığı gerekçesiyle uyarı yazısı gönderdi.

BATMAN- Batman'da, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Müze Müdürü Tenzile Uysal'a, mesai saatleri dışında müzede çalıştığı gerekçesiyle uyarı yazısı gönderdi.
Yazıda, "Mesaiden sonra idarenin bilgisi dışında sürekli geç saatlere kadar müzenin açık tutulduğu tespit edilmiştir. Mesai saatlerinin dışında müzenin açılmaması, aksi takdirde Valilik oluru olmadan mesai dışında (gece) müzenin açık tutulması halinde gerekli yasal işlem yapılacaktır" denildi. Batman Müzesi’nde müdür olarak 2.5 yıldır görev yapan Tenzile Uysal’a, Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden farklı bir uyarı geldi. Kültür ve Turizm Müdürü Selahattin Ortaboy, tarafından Müze Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda, "Mesai saatinden sonra Müze Müdürlüğümüzün binasının kapatılması ve mesaiden sonra müzenin açık bulundurulması, acil ve zorunlu hallerde önceden idareye bilgi verilerek mesaiden sonra müzenin açılabileceği denilmesine rağmen buna uyulmadığı ve mesaiden sonra idarenin bilgisi dışında sürekli geç saatlere kadar müzenin açık tutulduğu tespit edilmiştir. Mesai saatlerinin dışında müzenin açılmaması, aksi takdirde Valilik oluru olmadan mesai dışında (gece) müzenin açık tutulması halinde gerekli yasal işlem yapılacaktır" denildi.
Batman Müze Müdürü Tenzile Uysal, yetişmiş büro personelinin yetersizliğinden yakınarak, işleri yetiştirmek için bazen mesai saatleri sonrasında da çalışmalarını binada sürdürdüklerini söyledi. Uysal, "Yaptığımız işler sadece ofis çalışmasıdır. İhtiyaç halinde müdürlüğümüzün bilgisi dahilinde personelimiz mesai saatleri dışında müzede çalışması için uygun görülmesi durumunda Valilik oluru alınması talebinde bulunabileceğiz. Mevzuatta mesai saatleri dışında böyle bir kural yoktur. Depoya girmemek kaydı ile her saat müze binasında bulunabilir. Görevli personel dışında kimse müzeye giremez. Fakat müzenin deposunda herhangi kayıtlı bir eser de yok" dedi.
Batman’da kayıtlı tek bir eserin dahi bulunmadığı Batman Müzesi 3 yıl önce açıldı. Buraya 2.5 yıl atanan Tenzile Uysal, "Daha önce bölgede bulunan tarihi eserler Mardin ve Diyarbakır’daki müzelere gönderilmiş. Binamızda ve depomuzdaki tadilat çalışmaları devam ediyor. Gönderilen eserlerin listesini hazırlıyoruz. Bölgemizde bulunan eserler, düzenlenmenin bitmesinin Batman Müzesi’ne getirilip sergilenecek" dedi

Bu haber toplam 12906 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar