Salı, 26 Eylül 2017 18:06
13:00 TÜROB: Otobüslere teşvik istedi         17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Başkanlar turizm için koordineli şekilde birlikte hareket edecek
23 Nisan 2012 Pazartesi 13:00
Ortaca Kente Kont Konseyi Çevre ve Turizm Çalışma Gurubu'nun yürüttüğü Turizm Destinasyonu Projesi'nde başkanlar görüş birliğine vardı.

ORTACA- Ortaca Kente Kont Konseyi Çevre ve Turizm Çalışma Gurubu'nun yürüttüğü Turizm Destinasyonu Projesi kapsamında bölge belediye başkanları bir araya geldi. Toplantıda turizm konusunda birlikte hareket edilmesi bu yönde çalışmaların koordineli bir şekilde yürütülmesi konusunda tüm belediye başkanları görüş birliğine vardı.
Ortaca Belediyesi Başkanlık Makamı'nda yapılan toplantıya Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz,. Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, Dalyan Belediye Başkanı Arif Sarı, Toparlar Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Bey obası Belediye Başkanı Besim Özbek, İberotel Sarıgerme Park Genel Müdürü Yavuz Zeybek Muğla Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksekokulundan Öğretim Görevlileri Ali Türker ve Feridun Duman katıldı.

BÖLGE İÇİN TURİZM DESTİNASYONU KURULMALI
Toplantıda turizm potansiyeli açısından bölgenin bütün olarak değerlendirilerek güçlü, ve zayıf yönlerin tespit edilmesi, fırsatların ortaya çıkılmasının önemi üzerinde görüşüldü. Muğla üniversitesi Öğretim görevlileri Ali Türker, Feridun Duman toplantıda yapmış oldukları sunumda bölgenin bir bütün olarak ele alınması gerektiğini ve bölge için turizm destinasyonu kurulmasının önemli olduğunu belirttiler.

İLÇE VE BELDELER EKONOMİK OLARAK TURİZMDEN FAYDALANMIYOR
Yapılan toplantıda konuşan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik; " Bölgede önemli bir turizm potansiyeli olmasına rağmen ilçe ve beldelerin ekonomik olarak bu potansiyelden faydalanmadıklarını bunun için alternatif turizm değerlerinin ortaya çıkarılması gerekmektedir. Bu yönde çalışmalarımızı devam etmeliyiz" diye konuştu.

TURİZM İÇİN BİRLİKTE HAREKET EDİLECEK
Sarıgerme Park Genel Müdürü Yavuz Zeybek ise; "Turizmin sadece deniz kum ve güneşten ibaret değildir. Bölgenin muhteşem bir tarihi ve doğa dokusuna sahip olduğunu bu potansiyellerinin ortaya çıkarılmasıyla turizmin daha da güçlenecektir" diye konuştu.

Bu haber toplam 7766 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar