Pazar, 24 Eylül 2017 08:41
10:00 Kazakistan’la ilik nakli anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
TAAI’nin Türk Turizmcilere muhteşem veda resepsiyonu
15 Şubat 2012 Çarşamba 10:35
Hindistan gezisine katılına Türk turizmciler Delhi’de Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği-TAAI tarafından verilen resepsiyonda “incredible” ağırlandılar.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
DELHİ / HİNDİSTAN
-Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği- TAAI’nin 60’cı yılı nedeniyle düzenlediği famtripe katılan Uzakdoğu pazarlarına çalışan Türkiye’nin önemli acentelerinin yöneticileri ile temsilcileri Hindistan gezisinin son durağı olan Delhi’de Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği-TAAI tarafından verilen resepsiyonda “incredible” ağırlandılar.

taii-gece-sagufta.jpg

SHAGUFTA MULLA, TÜRKÇE KONUŞTU

Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği-TAAI Başkanı İqbal Mulla ve gezi boyunca örnek bir turizm hizmeti veren Shagufta Mulla, Delhi’nin 5 yıldızlı oteli Lebua New Delhi’de akşam yemeğinde Türk turizmcilere teşekkür ettiler.  Shagufta Mulla, Türkçe teşekkür konuşmasıyla herkese sürpriz yaptı

iqbal-mulla.jpg

TITC TÜRKİYE’NİN KAPISINI AÇTI

TAAI Başkanı İqbal Mulla, Türk Hindistan Konseyi-TITC Başkanı Emin Çakmak bize Türkiye’nin kapısını ve oradan dünyayı açtı dedi. Mulla, Mart ayında TAAI’in İstanbul’da düzenlenecek dünya kongresinde buluşma sözü verdi.

taii-gece4.jpg

Hindistan’ın Türkiye için, Türkiye’nin Hindistan için önemli bir pazar olduğunu söyleyen TAAI Başkanı Iqbal Mulla, iki ülke arasında işbirliğinin TAAI-TITC işbirliğinde daha gelişeceğini belirtti.

taii-gece5.jpg

TAAI Başkanı Iqbal Mulla, daha sonra masaları gezerek Türk turizmcilerden Hindistan ve gezi ile ilgi görüşlerini aldı. Türk turizmciler genel olarak böyle bir geziden bilgi dolu olarak döndüklerini, bu pazara yönelik çalışmalarını daha rahat yapacaklarını söyleyerek TAAI’ye teşekkür ettiler.

 taii-gece1.jpg

Türk Hindistan Konseyi-TITC Başkanı Emin Çakmak Türk turizmciler adına Iqbal Mulla ve Shagufta Mulla ile kendilerini ağırlayan otel yönetimine teşekkür etti. Hindistan famtripinin Türkiye'dan ilgiyle izlendiğini söyledi. Türkiye'de TAAI'in dünya kongresine hazırlandıklarını belirten Emin Çakmak, "Türkiye ve Hindistan için işbirliği içinde çalışıyoruz"dedi

taii-gece7.jpg

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ ACENTELERİ KATILDI

TAAI’nin konuğu olarak Hindistan gezisine Türkiye delegasyonunda TITC Başkanı Emin Çakmak başkanlığında Plaza Turizm’den Shadi İzadi Gilany, Baracuda Turizm’den İlkim Polatoğlu, VİP Turizm’den Pınar Çöteli, Setur’dan Sanem Arslan, CafeTour’dan Tülay Özkan, Performans Turizm’den Ahmet Koşar, Arnika Turizm’den İbrahim Tanrıverdi, Bright Turizm’den Salih Salihoğlu, Avo Turizm’den Zülal Ronay, İgo Travel’dan İlkim Tuncay, Worldrintours’dan Ümit Aksoy, Bukla Turizm’den Bülent Saraloğlu, Karmi Turizm’den Filiz Koçer, Travel Ser-Vis’ten Nilgün Köseoğlu bulunuyor. Ayrıca Atatürk Havalimanı’ndan Senem Zengin ile TurkiyeTurizm.com’dan Özkan Altıntaş ile birlikte TV’lerin sevilen turizm programı “Çağatay Yolda” ekibinden Çağatay Şahin, Serpil Türkekul, Fatih İlyasoğlu’da yer aldı.

MART AYINDA 1200 HİNDİSTANLI TURİZMCİ İSTANBUL’DA
Mart ayında TAAI üyesi olan 1200 seyahat acentesi ile genel kurulunu İstanbul’da yapıyor. Hindistanlı seyahat acenteleri ile birlikte İstanbul’a gelecek olanların 2 bine yakın olduğu bildirildi. Pendik Green Park Oteli’nde yapılacak genel kurul sırasında Hindistanlı seyahat acentelerine İstanbul ve bazı bölgelerin tanıtımı yapılacak. TAAI Başkanı ve Treasure Turizm’in sahibi İqbal Mulla, 60’cı yıllarında genel kurul için İstanbul’u seçtiklerini belirterek “Hindistan turisti Türkiye’yi, Türk turist Hindistan’ı seviyor. İki ülkenin tarihi ve kültürel bağları ile turizmin gelişmesi için TAAI, TITC ile önemli adımlar atıyor” dedi.
 

Bu haber toplam 10089 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar