Pazartesi, 25 Eylül 2017 18:46
17:00 Rumlardan Türk otellerine yasak         16:00 Pasaport, ehliyet nüfus idaresinde         15:00 Bakan Zeybekçi: Boeing Türk olacak         14:00 Simit Sarayı, 8 mağaza ile Sırbistan’da         13:00 Emirates’ten Avustralya’ya 4 sefer         12:00 Muş Havalimanı temeli atıldı         11:00 İstanbul’a 7 milyon turist geldi         10:00 Pandeli Restoran yeniden açılıyor         09:00 Kabinden kokpite geçmeyi başardı         21:00 Eko-etiket dönemi başlıyor!         20:00 Merkel dördüncü kez kazandı         19:00 ABD'den 8 ülkeye seyahat kısıtlaması         10:00 Kazakistan’la sağlık turizmi anlaşması         18:30 Kadir Topbaş istifa etti         10:00 Erdoğan THY-Boeing imza töreninde         09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          13:00 Sağlık turizminden 7.5 milyar dolar         12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Bülent Arınç 9.su düzenlenen Zeytin ve Kültür Festivaline katıldı
14 Kasım 2011 Pazartesi 16:00
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hiçbir işi vaadetmediklerini, vaadettikleri hiçbir işi de yapmadan bırakmadıklarını söyledi.

MANİSA - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yapamayacakları hiçbir işi vaadetmediklerini, vaadettikleri hiçbir işi de yapmadan bırakmadıklarını söyledi. Arınç, "11 Kasım 2011'de, 111 dev tesisin açılışını yaptık. Bunların bir kısmı 70-80'lerde düşünülmüş, para yok diye boyun bükmüşler. Bir kısmının temeli 90'larda atılmış. Bunları yapan hükümet her sözünü tutar." dedi.
Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Büyükbelen beldesinde her yıl düzenli olarak yapılan Zeytin ve Kültür Festivali'nin 9.'suna Bülent Arınç da katıldı. Belde girişinde halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Bülent Arınç, protokoldeki yerini alarak, Turgutlu Has Mehter Takımı'nın konserini ilgiyle izledi. Büyükbelen Beldesi kapalı pazar yerinde düzenlenen festivalde konuşan Bülent Arınç, iktidara geldiklerinde '5 yılda 15 bin kilometre bölünmüş yol yapacağız' dediklerini, 2007 seçimlerine gelindiğinde 11 bin kilometre yol yaptıklarını, kalanını seçimden hemen sonra tamamladıklarını ifade etti. Arınç, "Şimdi Manisa ile İzmir arasında Sabuncubeli'ne tünel yapıyoruz. Bunların yanında Büyükbelen'in yolunun lafı mı olur. Büyükbelen'in sorunlarını ve ihtiyaçlarını yakından takip ediyoruz. Bunların giderilmesi için çalışıyoruz." diye konuştu.
Arınç, beldenin ihtiyaçlarından, özellikle takip ettiği iki konu bulunduğunu, bunlardan birinin yol, diğerinin tarımsal sulama ve enerji konusu olduğunu ifade etti.
Beldenin 37 kilometrelik yol sorununun çözüme kavuşturulacağı sözünü veren Arınç, "Ancak, bugün yapılacak deyince, ertesi gün nerede kamyon, dozerler deniliyor. O kadar da değil, her şeyin zamanı, programı var." şeklinde konuştu.
AK Parti Belde Belediye Başkanı Mehmet Keyik de "Üçüncü defa tenezzülen beldemizi teşrif edip, beldemizi şereflendirdiğiniz için çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bildiğiniz üzere, Büyükbelen'in eski ismi Belenikebir, 350 yıllık bir geçmişe sahip olan 136 bin dekarlık yüzölçümüyle Manisa'nın en gelişmiş coğrafi alanına sahip bir beldedir. Önceleri tütün, üzüm ve son 20 yılda zeytinciliğin ekonomiye katkısı önplana çıkmış, ülkemiz ekonomisine katkısı 100 milyon TL civarındadır. Özellikle son 20 yıldır zeytin, ekonomik değer olarak yerini almış, vatandaşlarımız zeytini çağın gereklerine, modern ve organik bir şekilde yapmaya başlamışlar." diye konuştu.
Bülent Arınç, Büyükbelen beldesindeki programından sonra geçtiğimiz günlerde Demokrat Parti'den istifa ederek AK Parti'ye geçen Halitpaşa beldesine geçti. Halitpaşa beldesinde de halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Arınç'ı bekleyen belde halkı çocukları, çiçek vererek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Arınç ve beraberindekiler, burada da Mehteranın gösterilerini izledi. Daha sonra belediye binasına geçerek Halitpaşa Belde Belediye Başkanına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bülent Arınç, ardından Saruhanlı ilçesinden ayrıldı.
Zeytin ve Kültür Festivali'ne Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yanında; AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Uğur Aydemir, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mehmet Pakdemirli, Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Büyükbelen Belde Belediye Başkanı Mehmet Keyik, belde belediye başkanları ve çok sayıda halk katıldı.

Bu haber toplam 6871 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar