Cuma, 22 Eylül 2017 11:50
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Turist aile Queen Elizabeth Oteli'nden atıldı, sokakta kaldı
28 Ağustos 2010 Cumartesi 09:00
Otel ile acenta arasındaki anlaşmazlıktan dolayı Queen Elizabeth Oteli'nden atılan 5 kişilik turist aile, sokakta kaldı.
ANTALYA- Kemer"deki Queen Elizabeth Oteli ile acente arasındaki anlaşmazlıktan dolayı otelden atılan Kazakistan"dan gazete çalışanı olan 5 kişilik turist aile, sokakta kaldı. Turizmciler acentenin ödeme yapmamasının turistleri ilgilendirmediğine ve Queen Elizabeth Oteli'nin davranışında hatalı olduğunu söylediler. Queen Elizabeth Oteli'nin bu hareketle Antalya turizmine zarar verdiği belirtilerek "Son dönemde aynı otel hakkında bazı şikayetler daha aldık" dediler.KAZAKİSTANLI GAZETECİYİ AİLESİYLE SOKAĞA ATTI

Kazakistan'dan 3 çocuklarıyla birlikte Antalya'nın Kemer İlçesi'ne tatile gelen Diana ve Almas Karçiava adlı gazeteci çift, Kazakistan'da 5 bin dolar verdikleri seyahat acentesinin Kemer'deki seyahat acentesine ödeme yapmaması üzerine kaldıkları otelden kovuldu. Kazak çift, 3 küçük çocukları ile tatillerinin zehir olduğunu söyledi.
Kazakistan'da magazin dergisi DiAl'da çalışan Diana ve Almas Karçiava çifti, Kemer'de tatil yapmak için geçen 27 Temmuz'da rezervasyon yaptırdı. Bunun için 10 gün tatil yapmak üzere Janaat Travel adlı seyahat acentesine 5 bin dolar ödeyen Karçiava çifti, 4 gün önce tatillerini geçirmek üzere Kemer'e geldi.
Kazak çift ve 3 çocuğu, Göynük Beldesi'ndeki Queen Elizabeth Otel'e yerleşti. Kazak tur firması Janaat Travel'in Türkiye'de çalıştığı seyahat acentesi olan Tursal'ın rehberleri çiftten para istedi. Kazak çift, Kazakistan'daki acenteye ödedikleri paranın makbuzunu göstermelerine rağmen Tursal'ın rehberleri kendilerine ödeme yapılmadığını söyledi. Bunun üzerine iki defa ödeme yapmayacaklarını belirten çift, bugün de otelden çıkarıldı.SOKAKTA KALDILAR

Kazakistan'a charter seferlerinin 15 günde bir yapıldığını belirten Almas Karçiava, “Dönmek istesek bile şu anda dönemeyiz. Tatilimiz zehir oldu. Çocuklarımın biri 1, diğeri 5, diğeri ise 12 yaşında. Çok üzgünüz. Ne yapacağımızı bilemiyoruz” dedi.
33 yaşındaki Diana Karçiava da 12 yaşındaki Nurken isimli çocuklarının daha önce Türkiye"de dünyaya geldiğini belirterek, bu yüzden çok sevdikleri Türkiye'yi tatil için tercih ettiklerini söyledi. Çalıştıkları dergide bugüne kadar çok sayıda Türkiye haberine yer verdiklerini anlatan Karçiava, daha önce Antalya Valiliği'ne Kazakistanlı gazetecilerle yaptıkları ziyaretten resimleri de gösterdi.Kazakistan televizyonunda yayınlanan "Gümüş" dizisi nedeniyle Kıvanç Tatlıtuğ'la da röportaj yaptığını belirten Karçiava, kendilerine yapılanın haksızlık olduğunu kaydetti.
(Hürriyet)
Bu haber toplam 15901 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar