Cuma, 22 Eylül 2017 11:41
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Rehber yakınıyor: Karaköy’de gemiler-liman ve çıldırtıcı trafik
09 Eylül 2009 Çarşamba 14:30
Koskocaman Beyazıt meydanı, Gülhane vs sinek avlarken , zaten çakılı durumda olan At Meydanı na niçin ısrarla Ramazan panayırı kurarsınız?
İSTANBUL- Erol Savda adlı İngilizce rehber Karaköy"e gemiler limana yaklaştıktan sonra çıldırtıcı trafikte çektikleri eziyşeti anlatıyor ve TÜRSAB'ı göreve çağırıyor.Rehber Sultanahmet'de düzenlenen Ramazan şenliklerine değinerek "Koskocaman Beyazıt meydanı, Gülhane vs sinek avlarken , zaten çakılı durumda olan At Meydanı na niçin ısrarla Ramazan panayırı kurarsınız? Halk istiyor deyip beni sallayacağinizi biliyorum... Halka ne verirseniz onu alıyorlar zaten" diyor.Rehberin şikayeti şöyle:

Bugün gemiden grup alan rehber arkadaşlar yine çıldırma durumuna geldi. Karaköy" e 5 gemi yanaşmış ve 6.gemi yolcusunu Dolmabahçe bölgesinden indiriyordu . Limandan çıkıp Çamlıca ya gidip aynı noktaya dönmem 3 saat sürdü. Buradan Sultanahmet bölgesine geçip Ayasofya ve çarşı visitlerim vardı. Çatladıkapı"dan çarşı ya gitmek 1 saatten fazla sürdü.Sayın Tursab Başkanı !!! Bu sürünme durumlarımızı sayın Cumhurbaşkanı"na ya da Başbakan"a iletirmisiniz. Kabak önce siz acentacılara; bunun uzantısı olarak da biz rehberlere patlıyor.Artık siyasi otoritenin de, Türkiye nin ve özellikle İstanbul"un çok büyük bir destinasyon olma sürecinde ilerlediğini görüp görmediklerini; şayet bunu görüyorlarsa operasyonlarımızı nasıl rahatlatmayı planladıklarını merak ediyorum. Sultanahmet meydanıyla ilgili trafik projesi nedir? Çok basit çözülebilecek trafik sorunumuz niçin çözülmez ve misafirlerimize işkence ederiz.
Size bir öneri: Böyle olağanüstü kalabalık günlerde bizleri Topkapı Sarayı"na Gülhane"den de alabilirsiniz. Ya da sahilden saray 1.avlu daki daha onceleri kullandığımız otoparka shuttle organize edebilirsiniz. Koskocaman Beyazıt meydanı, Gülhane vs sinek avlarken , zaten çakılı durumda olan At Meydanı na niçin ısrarla ramazan panayırı kurarsınız? Halk istiyor deyip beni sallayacağinizi biliyorum... Halka ne verirseniz onu alıyorlar zaten..
Bunu artık kabul edin. Bu ülkenin geleceği turizm ve tarımdadır.

Saygılar

Erol Savda
İngilizce rehber
Bu haber toplam 13971 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar