Cuma, 22 Eylül 2017 11:41
09:00 Denizli Termal Turizm Zirvesi          12:00 Turizmdeki ivme istihdama yaradı         11:00 Google, HTC'yi 1.1 milyar dolara aldı         09:00 Kadir Topbaş istifa mı etti?         11:00 Erdem: TÜRSAB’ta metal çürümesi         09:00 Ulusoy, TÜRSAB'a yeniden aday         12:00 Rixos, Dubai’nin kalbine yerleşti         12:00 Turizimcinin ‘turizm kredisi’ talebi         11:00 Sağlık turizminder 7.5 milyar dolar         10:00 Hintli turizmciler ATSO'da         09:00 Otel yatırımında İstanbul birinci          20:00 Ekimde el sıkışılırsa, hedef tutar         19:00 Engelleri Tofaş kaldırıyor         18:00 Türkler Güney Kore'ye gidiyor         17:00 Türkler 1.5 saat kuyrukta bekliyor         16:00 İstanbul Coffee Festival’i         15:00 Yenikapı arsası Ensar Vakfı’na verildi         14:00 Cepten konuşmada Avrupa birincisiyiz         13:00 Ryanair uçuş iptal edecek         12:00 Geleneksel gelin hamamı değişti         11:00 Aç kurt ile geyiğin ölüm-kalım yarışı         10:00 Serdar Bilgili: En gözde bölge olacak         09:00 Koç’dan İspanya’ya yatırım sinyali         20:00 Yüksekova’dan 412 bin yolcu         19:00 Condor'da seks skandalı        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Bursa’da ki Odeon acentesinin müşterisine yaptığı eziyet
24 Haziran 2008 Salı 09:00
Side Pamar Beach Resort Hotel'den deniz gören, sessiz bir oda satın alan Aysel Dağlar, tatile gittiğinde istediklerini bulamayınca şikayette bulundu.

BURSA- Bursa"da ki Odeon Tours acentesi hakkında şikayette bulunan Aysel Dağlar, oğlunun anller günü hediyesi olan tatili için Side Pamar Beach Resort Hotel'den deniz gören, sessiz bir oda satın aldı. Ancak tatile gittiğinde kendini gürültünün ortasında bulduğu gibi denizi dürbünle gören bir odaya yerleştirildi. Şikayetlerine alaycı bir tavırla cevap veren Odeon Tours yetkililerinden şkayet eden Aysel Dağlar, "Paramı geri istedim ancak ilgilenen olmadı. şimdi bir yıl boyunca bu kötütatilin parasını ödeyeceğim" diyor.

TurkiyeTurizm.com iletişim formuna gelen mesaj bilgileri aşağıda yer alıyor.

Ad Soyad : aysel daglar .
E-Mail : lesya_73meda@hotmail.com .
Konu : odeon tours benı kandırdı .

Mesaj :Ben 15.06.2008 ıle 21.06.2008 arası Side Pamar Beach Resort ısrarla tavsiye eden Bursa Zafer Plaza Odeon şubesiyle gittim. Ben tatil sepetinden Marmaris"ten bir yer beğenmiştim.
Tavsiye edilince ve tavsiye eden hanım bende oraya gideceğim deyince ok dedım. İki şey istedim. Benim tatil anlayışım uyanınca deniz görmek, yatağımda dalga sesiyle uyumak. Bana  msn"den konuşarak ok dediler. Evrağıma da da bunlar yazıldı.
Otele gittim 7. katta 777 nolu odayı verdıler. Oteldeki 4 havuzu görüyor ve tüm gürültü benim odamdaydı. Sessizliği boşverdim, balkona çıkacaksın, ancak sola sarkarak denizi göreceksin.
"Bu ne dedim. Dalgamı geçiyorsunuz, şaka mı bu" dedim. "Yok" dediler. "Deniz manzaralı yazılı evrağımda" dedim.
Baktılar ve "Gözden kaçmış bu... Denize bakan odalar var. Fakat ekstradan para vermelisiniz" dediler.
Bursa Zafer Plaza Odeon"u aradım. "Bu ne?" dedım.
Verilen cevap "ne sorunlu kadınsın sen" oldu.
Yetkili istediğimi söyledim. Bir hanım aradı. Fakat sorunu çözemedi. Bir yıl boyunca hayal ettiğim tatil suya gömüldü. Yemekler Türklere hitap etmiyordu. Sinekler uçuşuyordu ve deniz müthiş dalgalıydı.
Anlayacağınız paramla rezil oldum. Param geri verilsin diyorum. Fakat bir muhatap bulamıyorum. Resmen dolandırıldım, kandırıldım. Parayı alana kadar yüzüme gülündü. Her şeye ok dendi . Parayı verdim. Şimdi ise kimse ilgilenmiyor. Bu tatil oğlumun bana anneler günü hediyesiydi.  Oğlum görmesin diye gizli gizli tatil boyunca ağladım.benim hayalimdeki tatil bu değildi.
Bunu Bursa"da ki Odeon'a söylediğimde "İnsanın her dediği olmuyor maalesef " dediler.
Parayı geri istiyorum. İstediklerim olmayacaksa neden ödedim. Ben mağdurum. Lütfen yardımcı olun kendimi salak gibi hissediyorum. Odeon Tours işportacı gibi. Tatili satana kadar herşeye evet diyor. Sattığı zaman sizi tanımıyor. Bizi aşağılayıp azarlıyor.
Oğlum Pamar'da arkadaşları ile karşılaştı "Bir gün daha kalalım" dedi. Üzülmesin diye bir şey diyemedim. Odeon çalışanlarına da "Bursa para alacaksa istemiyorum" dedim. "Ok diyerek "Merkezden yapalım" dediler. Beş dakika sonra Bursa"daki Odeon aradı. Alaycı bir tavırla "Aysel hanım odayı beğenmediniz neden bir gece daha kalıyorsunuz. O kadar sorun çıkarttınız" dedi. Oğulumun arkadaşları ile bir gece daha kalmak istemesinin sakıncası olup olmadığını sordum. "Siz bana yalan söyleyip dolandırdınız bir de üsütüne üstlük hesap soruyorsunuz" dedim. Yüzüme telefon kapattılar. Oteldeki Odeon çalışanına "Siz benimle dalğga mı geçiyorsunuz?" diye sordum. Beni bir yetkili bayanla konuşturdular. Ancak dayanamadım. Hıçkıra hıçkıra ağlayarak konuşabildim. Beni üzmeye ne hakları vardı. İstediğim sessiz, sakin ve denizi gören bir odaydı.
Bana söylemedikleri kalmadı. Üstelik paramda boşa gitti. Şimdi bu tatilin parasını bir yıl boyunca ödeyeceğim. Her ödeme yaptığımda güzel bir tatil yaptığımı mı, yoksa dolandırılıp kandırıldığımı mı söylemeliyim.
Bana bu yapılan Bir Rus'a veya Alman'a yapılsa neler olurdu acaba? Mahkemeye vereceğim dediğimde alaycı bir sesle "Ver biz tutanak tuttuk balkona çıkıp sola bakınca deniz görülüyor.Turizmcilekte böyle, işine gelirse. Kazanamazsın" denildi.
Deniz çok uzaktan görülse, iğne ucu kadar görülse gene deniz manzaralı mı olacak? Laf ebeliği yabsancılmara yapılıyor mu? Yoksa sadece Türklere mi yapılıyor?
Lütfen yardımcı olun.
Gönderilme Tarihi : 22.06.2008 25:19:31
Türkiye'nin Turizm Haber Sitesi

Bu haber toplam 15366 defa okunmuştur
Bu habere toplam (3) yorum eklenmiştir.
bırdost
24 Şubat 2010 Çarşamba 00:49
her zaman aynısı
hanfendi boşuna cırpınmayın ne antalya merkezleri nede başka bir merkezleri size yardımcı olmaz .Ben yaşadım bunların her zamanki ...
onur haktan
16 Temmuz 2008 Çarşamba 13:46
cevap verilmesi
ben sikayette bulunan hanımefendinin odeon un antalya merkezdeki yetkililerine ve ya Istanbul da Ic pazar yoneticisi Fuat bey e ul...
Adem Gürsoy
24 Haziran 2008 Salı 18:11
:)
???...

Bu yazıyı beğendiniz mi? Paylaşın!

Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar