Çarşamba, 23 Ağustos 2017 02:25
10:00 İnşaat sektörüne 3 yeni düzenleme         09:00 Oda ve borsalarda kulisler başladı         08:00 Suriye'nin kuzeyi için tarihi anlaşma         17:00 Belgrad Ormanları’nda ağaç kesimi         16:00 İTO, MÜSİAD yoklamasında 3 isim         15:00 Sağlıkta eski sisteme dönülüyor         14:00 Suud prens Bodrum tatilini bitirdi         13:00 Kadir Uğur’a Kuşadası’nda veda         12:00 Orak Adası’na ziyaret bitebilir         11:00 Akçakale'nin umudu fıstık oldu         10:00 Air Berlin’in tamamı satılmıyor         09:00 Türkiye Dubai Gulfood'dan dışlandı         20:00 KKTC'te tatil ile sağlık birleşiyor         19:00 Ayasofya Müzesi en iyi mimari eser         18:00 Herakles lahdi yurduna dönüyor         17:00 Fethiye'de ücretsiz sahil isyanı         16:00 Otel yapana 1,2 milyon lira destek         15:00 Türkiye-İsrail gazoz köprüsü          14:00 Birgi'de Cemile Sultan’e yıkım         13:00 Gaziantep Antepfistiği Festivali         12:00 ALTAV, Alanya’yı 27 ükede tanıtacak         11:00 Şirnak’ta turizm bölümü açıldı         10:00 Ulaşımda Türkiye yüzde 14 büyüdü         09:00 Süleymanpaşa turizmi konuşuldu         20:00 Turizm çalışma süresine düzenleme        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Turizme Bakış: Özkan Altıntaş
Gelecek kaygusu olmayan Türkiye
28 Temmuz 2017 Cuma 15:52

Türkiye dünyanın en garip ülkesi oldu. Habire hükümet değişiyor. Birilerinin yerleri değişiyor. Oynandıkça oynanıyor. Kimsenin yeri sabit değil. Kimin neye inanacağı belli değil.

Soh hükümet değişkliğinde MHP’nin iyot gibi açıkta kalması ise beklentilerin boşa çıktığını gösterdi. Aslında MHP seçimlerde yüzde 11 oyla Türkiye’nin kilit partisidir. Muhafelefet ile iktidar arasındaki bıçak sırtının tam ortasında oturmaktadır. Devlet Bahçeli, referendum ve diğer olaylarda AKP’ye destek vererek bazı beklentiler içine girdi. Herkesin dilinde başbakanlığı, hatta başkan yardımcılığı bile konuşuldu. Ne kadar kendisi hükümette yer istemediği beyan ettiyse de tavır “yan cebime koy” şeklindeydi. Ama bu kez hem Tuğrul Türkeş, hem de Bahçeli kanadından kimse hükümette yer alamadı. Bu durum tartışmaya açık. Hala nedenli belli değil. Ama ortada bir gerçek var. MHP kabine dışında kaldı. Şimdi onun işi kendisine karşı yeni kurulacak partiyle uğraşmak.
Bekleyip göreceğiz.
Türkiye bir garip ülke dedim.
Taşlarla çok çabuk oynanıyor.
İnsanlar geleceği göremiyor,
ileriye dönük planlar yapamıyor.
Bir gün sonra bile herşeyin değişebileceği ülke olduk.
Benim bir mahkemem vardı. Son duruşmaya yaklaşmıştık. Birdenbire hakim bir yerlere uçup gidiverdi. Yerine gelen ise dosyaya vakıf olmadığı için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Bizim için ise “sil baştan” başladı.
İşte Türkiye böyle bir ülke.
Her şey iki dudak arasında.
Oğlumun düğünü için yaklaşık bir haftadır İngiltere’deyim. Adamların üzerinden hükümet değişikliği geçti. AB’den çıkma adına Brexit oylaması yapıldı. Başbakan ekonomik durumu çözmek için sıkıntılı bir dönem yapıyor. Bütün bunlar olurken İngiliz halkı ne yapıyor.
Hiçbirşey… Umurlarında bile değil. Normal yaşamlarını sürdürüyorlar.
İleriye dönük planlar yapıyorlar.
1930 yılında yapılan binalara ufak tefek restorasyonlar yaparak görüntü kirliliği yapmıyorlar.
TOKİ gibi birileri gelip gökdelenleri dikmiyorlar. Rant kavgası yok.
Bende bu istikrarı özlediğimi düşündüm.
İnşallah bizlerde böyle gelecek kaygusu olmadan yaşarız diyorum.
 

Bu yazı toplam 272 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar